Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árt ezzel a babájának a...

Árt ezzel a babájának a barátnőm? Vagy lényegében ezzel nincs semmi baj?

Figyelt kérdés

Barátnőmről lenne szó. Igazából nem értem, mi a célja ezzel, de mindegy. A szülést megindítattja a orvosával szándékosan, hogy karácsonyra meglegyen a babája, akkor lesz 38 hetes. Ő ugyanis kijelentette, hogy a karácsony nem hajlandó kórházban tölteni.


A másik pedig, hogy aznap, hogy kijött a kórházból, startolni családostól a szüleihez karácsonyozni, akik kb. 110 kilométerre laknak, kocsival szerinte ez kb. 1 óra 45 perc. Nem sok utazás ez kapásból, hogy még otthon sem volt a 3-5 napos baba? A férjével is összekapott kicsit ezen, mert a ő hármasban karácsonyzna inkább...


Ti mit gondoltok?



2013. nov. 16. 12:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
mondjuk a baba 38 hetesen elméletben kifejlett, onnantól már csak gyarapszik, de én amondó vagyok, a 40 hét az nem viccből annyi...
2013. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Kissé furcsa, de ha az orvos úgy látja, hogy nincs akadálya az indításnak, akkor tegye. Az utazást is kibírja a baba, útközben meg is lehet állni. Ezen kívül vannak országok, ahol a szülést követően pár órával már boldog-boldogtalan bemehet a gyerekhez, fogdoshatja, stb. Csak nekünk ez kicsit durva, mert nálunk más szokások vannak:)
2013. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%

1. Egy valamirevaló normális orvos nem indítgatja meg csak és kizárólag az anya kérése/kénye kedve szerint a szülést.


2. Egy szülés nagyon sokszor hordoz magában veszélyt, komplikációt, jöhetnek váratlan események mint pl. gátmetszés stb. ( adja az ég hogy neki minden simán menjen és úgy ahogyan ő azt a kis fejében eltervezte... de ez a legritkább..)


3. Lehet hogy nagyon magas a fájdalomküszöbe és meg sem érzett 1 kéztörést. De egy kéztörés még köszönőviszonyban sincs azzal a fájdalommal ami egy szüléssel jár. a törés bakfitty ehhez képest...

De.. végülis mondhatjuk azt hogy MINDEN nőnek óriási a fájdalomküszöbe mert túlél egy ekkora fájdalmat.


4.Így hogy baba a pocakban van, könnyen tervez a barátnőd. DE! Minden meg fog változni abban a pillanatban ahogy a baba megszületik. Szerencsés esetben fog tudni aludni a kórházban töltött idő alatt kb. 5 órát összesen. Vagy az övé fog sírni, vagy a szobatársáé. Vagy a gátmetszés miatt fog kínlódni vagy egyéb más ok miatt. Én már 3-szor szültem de még egyszer sem láttam olyan kismamát a szülészeten akit ne viselt volna meg a szülés és az utána következő időszak.



Azt tudom hogy amikor én hazajöttem a kórházból, alig vártam hogy végre ITTHON lehessek nyugalomban.

Hja és én épp tavaly Karácsonykor szültem, és még szilveszterkor is bent voltam. Mégis "túléltem".


De tényleg az ő élete, az ő döntése.

2013. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Az Ő dolga,mi akkor utaztunk 2 órát mikor már 2 hetes volt,gátmetszésem volt így nem volt olyan jó az ülés,de semmi bajom nem lett,ha így szeretné csinálja így.A kisbaba végig fogja aludni az utat,csak nem irigykedsz rá valami miatt hogy itt kell kitárgyalnod?
2013. nov. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ártani semmiképpen nem árt, de nem tudom, minek kellett volna történnie ahhoz, hogy szülés után ne otthon akarjak lenni, vagy autózzak 2 órát.
2013. nov. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Amint meglesz a baba, másképp fogja gondolni ezt a karácsonyozást.. :)
2013. nov. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Mégis miért vagyok lepontozva? mert utaztam? Hú de szörnyű anya vagyok,lakásunkat újítottuk és anyósoméknál laktunk az első 3 hónapban oda utaztunk,az első 2 hétben anyukámnál voltunk,hogy kicsit megerősödjek azért sem utaztunk rögtön...
2013. nov. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Tesóm meg dec 24re van kiírva. Ő nem szülhet simán, nagyon komoly eü problémája van, ugyhogy császáros lesz.

Ő meg azon tárgyal a dokijával, hogy engedje neki túlhordani a babát és csak január 1-2án szülhessen.

:)

Ő meg pont egyben akar még lenni karácsonykor.

Egyébként ha még be sem tölti a 38hetet sem a barátnőd, szerintem jó nagy felelőtlenség egy dokitól megszüleszteni... de hát ma már minden elintézhető, és nem vagyunk egyformák.

Az tuti, hogy én sem utaznék el a helyében egy újszülöttel sehova sem, de ha neki így jó!

Én is alig vártam, hogy végre nyugiban otthon legyünk és kialakuljon az élet a kicsivel.

Lehet ám, hogy még meggondolja magát.

Ártani szerintem nem árt senkinek a barátnőd, de nem biztos, hogy a legjobban cselekszik.

Azt még megérteném, hogy anyukáját magához költöztetné 1-2hétre, hogy segítsen neki, bár sokan ezt sem igénylik.

Végülis az ő dolga. :)

2013. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmasak vagytok..
2013. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem a 38. héten született. (Ők akarták így nem én..) 37-40. hét között bármikor jöhet a baba.

Én is azt gondolom, hogy a szülés után mindent másképp fog gondolni. Szülés előtt minden kismamát elkap a "fészekrakó" ösztön, amitől nagyon tettre készek tudunk lenni és úgy érezzük fát lehet vágni a hátunkon. Aztán egészen más hormonok kezdenek hatni ránk..

2013. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!