Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba magától hasra...

Ha a baba magától hasra fordul nem fullad meg?

Figyelt kérdés
Még csak2 hónaposak vagyunk de már az oldalára fordul a babám és éélek hogy ha a hasára fordul megfullad éjszaka mert nappal még vele tudok lenni de éjszaka ha elalszok félek megfullad!még hason nem igazán emeii a fejét.
2013. nov. 16. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:

-------------------------

az én babám ha belefúrta az arcát a vállamba, és elnyomta az orrát, és így nem kapott levegőt, mindig felébredt, felkapta a fejét.

amúgy támaszd ki a babád az oldalán, ha lehet, van ilyen spéci babatámasz (egy nagy derékszögű háromszög alapú szivacshasáb a háta mögé, elől pedig egy ugyanilyen pici)

---------

tegyél a szivacs alá légzésfigyit, ha kimarad 12 mp-ig a légzés, csipog, és akkor át tudod fordítani, ha baj lenne, bár nem hiszem, hogy ebből lehetne baj, a babák automatikusan vagy jobbra, vagy balra rakják a kis fejüket (kivéve ha nagyobb, akkor tud hanyatt fekvésben egyenes fejjel lenni, de ha elalszik, akkor úgyis félrebillen megint a golyó-fejecske. elég nagy a fejük, elgurul oldalra) :)

2013. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekünk a védőnő mutatta a csecsemőosztályon, hogy milyen reflexei vannak a babáknak, hogy hason fekve is oldalra teszi a fejét. A legjobbakat hason aludta a lányom, igaz csak nappalra tettem le úgy, mert hosszabb távon szeretett inkább kinyújtózni. Aztán 8 hetes kora után egyáltalán nem tudtam hason altatni, most, 7 hónaposan vettem észre, hogy néha magától hasra fordul álmában.
2013. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg nem tudott hasra forduoni mindig en tettem hasra mert ugy aludt a legjobban, szepen tette oldalra a fejet. Aztan mikor megtanult atfordulni allandoan hasra vagta magat de nem tette oldalra a fejet. Kikeszultem tole. Volt h oriztem szo szerint es probaltam a fejecskejek elhelyezni vagy kitamasztottam mindenhonnan h ne forduljon meg. De ez az idoszak szerencsere nem tartott sokaig ujbol tette oldalra a fejet. De megertelek, en kezdtem beleorulni akkor. Most mar 9 hos de leirhatatlanok a pozok ahogy alszik... :-)
2013. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindig hason aludt a lányunk. Egy napos korától kezdve, mindig. 18 hónapos. Túlélte.
2013. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem a nőgyogyim mondta,hogy egy egészséges újszülött is fel tudja emelni a fejét annyira a keményebb matracos fekvőfelületén,hogy nem fullad meg ha pl maga alá büfizik,NE AGGÓDJ!:)gyermekem mindig hason aludt születésétől.én nem támasztanám ki a gyermeket az tuti!meg ha már akkora lurkó a gyerek,hogy fordulgat,már megerősödött a nyaka annyira,hogy tudja forgatni.
2013. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kisfiam születése óta hason aludt kizárólag kb 6 hónapos korától tért át a hanyatt illetve az oldal alvásra,de hanyatt szeret a legjobban.Tévhit,hogy megfullad a baba a hason alvástól,ha nem teszel oda egy párnát amibe bele eshet a feje akkor az ég világon nem lesz semmi baja.nem kell túlaggódni.
2013. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
amúgy fiam 1 naposan is simán elfordította a fejét hason ha neki úgy volt kényelmes
2013. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is már első naptól hason aludt és szépen meg tudta fordítani a fejét. Persze nem szabad túl puha matracon altatni és se plüss, se párna ne legyen az ágyban.
2013. nov. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!