Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindjárt szülök és rettegek...

Mindjárt szülök és rettegek az utána való időszaktól?

Figyelt kérdés
Olyan törékeny, pici egy ujszülött, hogy fogom majd gondozni? Ha tisztán tartom, jó hőmérsékletben, és szoptatom, baja nem lehet ugy-e? Vettem légzésfigyelőt, de így is nagyon para vagyok h mi lesz vele. Ha egészséges a baba akkor semmi baja nem lehet ugy-e? Ambuláns szülésem lesz, szülés után 6 órával már otthon leszünk.
2013. nov. 20. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:

amint megszületik,ösztönből tudni fogod mi a "dolgod".

nem fogod így érezni.a lányomnál én is nagyon féltem,

de miután megszületett olyan természetes volt minden.

persze nem mindent csináltam úgy mint a vér profi 2-3 gyerekesek,de mindent megoldottam.

a bölcső haláltól én is nagyon féltem vagy 1 éves koráig mert a lányom nagyon mélyen aludt mindig,de nem volt semmi baj.

a lényeg hogy legyél mellette ha igényli a közelséged.

ha 10 percenként akkor tíz percenként vedd magadhoz.

ha fél óránként kér cicit,akkor fél óránként adj neki.

ne ésszel hanem ösztönnel szívvel cselekedj.

a legboldogabb időszak előtt állsz! :D

Sok sikert és örömöt kívánok Neked/Nektek!

2013. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, próbálom nem túl aggódni azt az időszakot :)
2013. nov. 20. 11:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi gond! Ha tudtál rá vigyázni 9 hónapig... :) majd figyeld meg, olyan szuper lesz, mikor rád néz és csak te leszel neki az egész világ! Jó anyuka leszel, a babád pedig egészséges lesz! Könnyű szülést!
2013. nov. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, sokkal masszívabbak a babák, mint amilyennek látszanak. Nem nagyon lehet őket elrontani, fejre meg csak nem ejted :)

Ha kakis, cserélj pelust, ha éhes, etesd meg, ha sír vedd fel, vagy magad mellé, esetleg ringasd. Ha fázik, takard be. A fürdővize legyen meleg, de arra meg úgyis ott a vízhőmérő.

Nem olyan bonyolult ám. Piszkosul irigylem tőled, meg úgy általában mindenkitől a picibabás időszakot. Nálunk szuper volt. Még a nemalvással együtt is.

2013. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ambuláns szülés :-))) én is azt választottam volna! az előzőeket tudnám ismételni, olyan lesz, mint anikor elindul egy hajó és távolodik a parttól, és már csak előre megy, befelé a vízbe, nincs vissza. egyre jobb, szebb, könnyebb... persze leznek nehézségek, de meg tudod oldani, mert anya leszel és tudni fogod!!!! nyugi, ezt így szervezi a természet.

szép napokat!!!

2013. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is rettegtem, hogy mi lesz, nem fogom tudni gondozni, meg rosszul fogom meg és baja lesz mert törékeny. Amint a kezemben volt teljesen megnyugodtam. Nem mondom, hogy minden de sok dolog ösztönösen fog jönni . Az egész olyan természetesnek hatott mintha mindig is itt lett volna velem. Majd Te is megnyugszol ha már a karodban foghatod :-D Könnyű szülést kívánok :-)
2013. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm segítő válaszsitokat, kedvesek vagytok nagyon. Várom már h a kezemben tarthassam, csak izgulok nagyon, első gyerek és segítség nélkül, védőnő se fog látogatni, nem Magyarországon szülök.
2013. nov. 20. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!