Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mertekig normalis a...

Milyen mertekig normalis a baba bukasa?

Figyelt kérdés
A kislanyom kb. 2 honapos kora korul kezdett el sokat visszabukni. Most 3 honapos mult, de semmit nem csillapodott. Van h eszik es bufiztetni akarom, de bufi utan egybol sugarban visszajon a tej. Vagy van olyan h eves utan 1-2 orara is. Mellette gyarapszik szerencsere. Mennyit kell ennyi idos babanak hetente gyarapodnia? Es ez a bukas meddig normalis? Mikor kellene orvoshoz fordulni ezzel?
2013. nov. 21. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a védőnőt és a gyerekorvost is, lehet hogy refluxos vagy más áll mögötte, innen ezt nem ítélhetjük meg.

A fiam amúgy rettentő bukós volt, szegényt csak hányóbélának hívta a család úgy jó 4-5 hós koráig... szopott kb 3 kortyot és visszajött neki látszatra a 4x-ese. Persze nem, csak úgy tűnt mindig. Ő is gyarapodott szépen (sőt!), de mivel rengeteget evett, sokat is bukott. Kivizsgáltattuk, nem volt semmi eü-i gondja, mondták, hogy ha majd hozzátáplálok és nem szopik ilyen irdatlan mennyiségeket, akkor csillapodni fog a bukás is, és tényleg így lett.

Ha nem vagy nyugodt, vidd el szakemberhez, az a biztos.

2013. nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy bármennyit is bukik, amíg gyarapodik a gyerek, nincs gond. (az enyém is ilyen bukós volt, mint a Tied)
2013. nov. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom h valaszoltatok! Ma felhivtam a vedonot es ugyanazt mondta h amig gyarapszik addig nincs gond. Meg h 4. honap utan csillapodik, ha nem, akkor majd a hozzataplalasnal. Amig nem fogy, vagy nem stagnal a sulya, addig nincs gond. Nekem eves kozben nem bukik vissza, csak ha vegzett es bufiztetni akarom. Ilyeszto, de a vedono megnyugtatott.
2013. nov. 21. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!