Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kislányunk van,...

7 hetes kislányunk van, Fruzsina. Nagyon görcsös, hasfájós. Apa vagyok, Anyával együtt kérdeznénk: mit lehet tenni azonkívül, hogy az "n"-dik görcsoldót vegyük meg a patikából, mert érzésünk szerint, már az sem segítene. Ötletek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Annyira sír, hogy maga az orvos is megszeppent az első védőoltásnál, azt is kérdezte: és ez így megy egész éjjel? Bárkinek mondtuk (szülőknek), azt mondták. ilyen ez...k kell bírni 3 hónapig...aztán könnyebb lesz. De amikor meghallották Kicsi Frút sírni, azt mondták, hogy azért az Övék mégsem sírt(visított) ennyire. Az orvos szerint nem kemény a Picur hasa, de mégis üvölt, és vergődik este 8-tól, éjjel 12-ig, aztán már annyira kimerül, hogy sokszor szopizni sincs ereje, kedve. Én már lassan hozzászoktam a sírásához, de anya nem nagyon bírja, mert tény, hogy eléggé ijesztő. Volt ilyen hasonló példa bárkinél is? És ha igen, akkor: SOS! Köszönettel: Csongor

2013. nov. 22. 15:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
próbáljátok ki a szőllőmag-párnát (DM-Rossmann) Mi is mindent próbáltunk, és ez vállt be a legjobban összes közül. Enyhítette a görcsöket, nagyokat pukizott, aztán el is aludt a jó meleg párnától (mikróban kell felmelegíteni, és a pici hasára tenni)
2013. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
éppen tegnap volt erről szó a családbarát magazinban (m1 van 10:10től 12ig érdemes nézni ha van idő) ott javasolták hogy kamilla illetve kömény teával át törölgetni a pociját mert nyugtató hatással van a babákra állítólag. erről még én se hallottam. egy próbát megér szerintem.
2013. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Tejpor alatt ugye a tápszerre gondolsz? Bocsi de ismertem olyat aki a kávéba valót adta vizzel elkeverve.
2013. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha előfordul nyálkás hasmenés nála, akkor érdemes allergiában gondolkozni. Ki kellene próbálni tápszerből egy extenzíven hidrolizáltat, ha nem azt kapja (pl. Milumil Pepti, akár Neocate), anyának el kellene hagyni mindent, amiben bármennyi tej van, és még egyet - a kamillateát. Rengeteg baba érzékeny rá, és egészen csúnya vastag-/vékonybélgyulladást tud okozni.


Érdemes volna felkeresnetek egy gasztroenterológiai szakrendelést is, de ott is ezeket a tanácsokat fogjátok kapni.


Nálunk hasonló volt, 8 hetes korában robbant a tejérzékenység borzasztóan masszív véres hasmenéssel. Addig csupa diffúz tünet: néha hasfájás (bár nem voltunk benne biztosak), elég csúnya ekcéma, bár ez magától megszűnt pár nap alatt, néha hasmenés, majd 8 hetes korában gyakorlatilag széklettel kevert vér. Szóval a helyetekben nem várnék, gasztróra mennék.

2013. nov. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

de édes,hogy apák is vannak itt-és igy aggódnak ők is.jobb ötleteim nekem sincsenek-mint az előzőeknek,de nem kap esetleg tápszert pótlásnak?ez is szokott gondot okozni.a puffasztó ételeket vbizonyára tudjátok-ill mennyi tejet,tejterméket eszik a feleséged?ez is lehet gond.én még olyat csináltam,hogy(nem vmi gusztusos megoldás,de)egy krémes fülpiszkálóval a kis popsiba nyúltam picit-ettől jött kaki,v ami épp jött

kitartás..-gondold el,ahol 2vagy több gyerek van..

2013. nov. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A súlya szépen gyarapszik?Az én fiam szopizott 1 órát is de a mérések után kiderült hogy 30 ml-t evett minden etetésnél és éhes volt azért üvöltött. Kevés volt a tejem kapott pótlást, na ettől még jobban fájt szegénykémnek. Végül tápszeresek lettünk a BEBA nagyon jó na meg a kamilla tea egész nap ivott meg kb. 30 ml-t (a tápszer mellé igényelte a folyadékot és a kamilla megnyugtatta).
2013. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönjük a válaszokat, még annak is aki feltételezte, hogy a tejpor esetleg a Completta, amit kávéba szoktunk tenni. :) De nem. Ennyire nem aggasztó a helyzet. Nestlé tápszert kap. Nagyon ritkán szoktunk adni, 3 naponta szükséges legalább egy adagot pótolni. Akkor bömböl este, ha már nincs teje az asszonykámnak.

Csak megnyugtatásképpen: anyatejes Fruzsi. De,olyan mint az apja: ha éhes, nem lát, nem hall. :) Mostanában, mintha enyhültek volna a görcsei is, csak a nagy hangulatváltásai voltak picit ijesztőek.


Még egyszer: köszönjük a segítséget, tanácsokat, tapasztalatokat, jókívánságokat, és MI is kívánunk, minden minden Jót minden kedves szülőnek, és babának!


A Nagy Család :)

2013. nov. 25. 15:18
 18/18 anonim válasza:
szélcső és babycalm csepp, nekem ezek váltak be, én hiába ringattam, sétáltam vele, amíg ezekre rá nem találtam; érdemes kipróbálni; lehet, hogy van puki, de nem elég, a szélcső azonnal segíthet; hát szörnyű ez a hasfájás :( sok pici szenved tőle
2013. nov. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!