Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már teljesen kivagyok. Tudnáto...

Már teljesen kivagyok. Tudnátok ajánlani valamit idegességre?

Figyelt kérdés
11 hónaposomtól már teljesen kész vagyok. 7 hónapos koráig nyugodt, jó kisfiú volt, egyedül aludt el és átaludta az éjszakákat. Elkezdett jönni a foga és azóta mintha másik gyereket kaptam volna. Akaratos, hisztis, éjjel többször kel és csak cicin vagy ringatva tudom visszaaltatni. Nap közben sem akar nagyon elaludni de álmos és ettől persze még hisztisebb lesz. Semmi nem jó neki mindenért nyávog. Olyan mint egy kis matrica semmit nem tudok miatta csinálni. Lekötni sem tudom 10 percnél tovább semmivel . Én már olyan fáradt vagyok, sokszor már úgy érzem falnak megyek mert nem bírom. Már nehéz a gyerkőc fáj a derekam a nem alvástól meg napok óta a fejem is. Próbálkoztam neki chamomillával, éjszakára viburcollal de nem történt semmi, ugyanúgy nem alszik rendesen. Én már nem tudom mit csináljak váltani sem tud senki, egész nap egyedül vagyok:-( Este-éjjel segítene a párom de nem tud mert a gyereknek csak én kellek. A legrosszabb amikor tudom, hogy szenved , fáj az ínye és én nemhogy segíteni nem tudok neki még én is bántom a türelmetlenségemmel. Hát milyen anya vagyok ? Tudnátok valamit ajánlani ami segít nyugodtabbnak maradnom? Ti hogy vészeltétek át ezt?
2013. nov. 22. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha fáj neki, akkor adj fájdalomcsillapítót. A Viburcolt meddig adtad? Idő kell, hogy hasson. Jó anya vagy, csak nagyon fáradt, és ez érthető. Nyugtatót gondolom nem szedhetsz, mivel szoptatsz, esetleg valami homeopátiás szert próbálj ki.
2013. nov. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez az időszak sajnos nem könnyű. Mi együtt alszunk a picurral, így amikor megébred (fogzáskor 8x is), akkor ott vagyok neki én is meg a cici is. Nekem így ez a legkényelmesebb, és a babának is. Persze előfordult, hogy annyira fájhatott az ínye, hogy még így sem tudott visszaaludni. Ilyenkor én is türelmetlenebb vagyok, mert aludnék, de szerencsére nem sokszor volt...
2013. nov. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont most akartam kiírni ezt a kérdést!De szó szerint.

10,5 hónapos a babám.7 hónaposan kezdtek el kibújni a fogai,mára már 8 van neki.Azóta se éjszakám,se nappalom.

Már nem bírom.Én is egyedül vagyok,segítségem nincs.Párom nagyon sokat dolgozik.

Éjjel 10-15x kel,és csak cicin alszik vissza.Nyűgös,sír,rugdos,nyugtalan.Ha nem kapna cicit,akkor nem is aludna vissza.

Nappal is csak úgy alszik el,ha kézben ringatom.

Én is kipróbáltam már mindent,de semmi se hatott.

Már már ott tartok,hogy nyugtatót adok neki,mert nem bírom már :((((

Remélem kapsz itt valami jó tanácsot!!!

Kitartás nekünk!!!

2013. nov. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát remélem tudok egy kis vigasszal szolgálni: az enyém 14 hónapos és ugyan ez volt, amiket ti is írtok (csak neki 10 hónaposan bújt ki az első foga, de 7 hónapos korától 10-15-ször keltem, ő nem szopizott, horror éjszakáink voltak). Idővel jobb lesz, ennyi a vigasz: 11-12 hónaposan szép lassan elmaradtak ezek az éjszakák és nyugodt, max 1-2 szimpla kelésesek lettek: visszanyomom a cumit és alszik is tovább! Most, 14 hónaposan is ritka mint a fehér holló az egy-egy rosszabb éjszaka, de koránt sem olyan az sem, mint a 8-10 hónaposak!

Mi a Frezyderm fogínygéljével maszírozzuk be minden éjszakai alvás előtt az ínyét a mai napig, néha használ egy kicsit és már az is jó! :)

Kitartást, van fény az alagút végén!

2013. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerős! 9-11 hónapos koráig ugyanez volt, kb. 2 hónapon keresztül nem aludtunk...nálam az volt a vég, hogy egyszer az álmosságtól belehajtottam autóval a garázskapunkba. Homeós cuccok, kúp, dentinox semmit nem használtak. Mi már sokszor magunk közé raktuk a picúrt, ez jobb volt neki. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogyha ennyire szenved szegény (és mi is), néha alvás előtt lehet neki adni Nurofen láz és fájdalom csillapító szirupot, annyi ml-t, mintha lázas lenne. (Esteünkben ez 5 ml volt.) Hosszú távon sajna nem megoldás, mert nem jó begyógyszerezni a kicsit, hozzá is szokhat, de pár estét át lehet vele vészelni. Sajnos más megoldást nem tudok, mi már átvészeltük, nektek is sok-sok kitartást kívánok!
2013. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Panadol és Cataflam csepp nagyon jó,néha adhatsz neki.Kitartást!
2013. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát látom nem vagyok egyedül, ez azért megnyugtató ( bocsánat ). Amikor töri át az ínyét és nagyon fáj akkor adok fájdalomcsillapítót de Ő akkor is elég sokat szenved amikor még csak éppen látszik, hogy jönni fog és onnan még elég sok mire kibújik a fogacskája és sokáig mégsem gyógyszerezhetem. 5 még jó, hogy nem lett bajod, azért ez már nem semmi. Nálam eddig az volt a legdurvább amikor ültem a gyerek mellett és egyszer csak azt vettem észre, hogy eldőlök. Megijedtem nehogy baja legyen ha elalszok és nem figyelek rá.

Megnyugtató, hogy azért javulni fog a helyzet. Addig is mindenkinek kitartást és szép estét kívánok! :-)

2013. nov. 23. 20:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 hónapos, most bújt ki az egyik alsó metszőfoga, mellette jön a párja -az még nem törte át az ínyét. 3 hós kora óta szenvedek vele, bár így sem volt jó alvó, mostanra a szokásos 2 helyett 4-5 alkalommal is ébred. Mondanom sem kell, olyan vagyok lassan mint egy élőholt... :D Dologel-lel masszírozgatom az ínyét napjában többször, ezt nagyon szereti. Próbáld ki a zselés hűthető rágókát, ez is nagyon jó lehet. Ha már ez sem segít, akkor fájdalomcsillapító kúp a legjobb választás, hamarabb hat mint a szájon át beadott gyógyszer. Remélem tudtam segíteni!
2013. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!