Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen hagyhatom...

Mennyi idősen hagyhatom otthon a picit?

Figyelt kérdés
Most 3 hetes a babám,még nem akarom az Anyukámra hagyni,de szeretném tudni,hogy mikor tehetem ezt meg,hogy a picurkának se legyen rossz.
2008. júl. 10. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az fontos lenne, hogy mennyi időre hagynád otthon a picit!?Ha csak pár órára (amíg te sétálsz,vásárolsz,pihensz...)azt már most megteheted.Telefon van , ha baj van ugyis hívnak.Kell neked is egy kis kikapcsolódás!
2008. júl. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Így van. 1-2 órára nyugodtan te is elmehetsz már most othhonról. Csak,hogy pihizz egy kicsit.

később mikor pár hónapos lesz még hosszíthatod az időt aztán eljuttok majd odáig, hogy "lepasszol" a gyerek.

Nálnuk ez úgy alakult hogy pl 1 évesen elment minden zokszó nélkül a 100 km-re lakó nagyiékhoz hétévégre:))) Élvezte élvezi:)

2008. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam 4 hónapos volt, amikor először rábíztam anyukámra egy estére (éjszakára). De neki ez nem volt nagyon feltűnő, mert amúgy is együtt élünk anyukámmal. És nyolc hónapos volt, amikor két napra elmentünk a férjemmel (most nyáron), és akkor is a nagyival volt a pici. Nem volt belőle semmi baj, jól elvoltak.
2008. júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az én kincsem 5 napos volt, mikor anyukámra és aférjemre hagytam lefejt tejjel a hűtőben (SOS esetre), és elmentem nagybevásárolni, mert csak én tudtam, mi kell otthonra a kórházból hazajövet. Igaz én könnyen szültem, hamar felépültem és a babám is első perctől 3 órás volt. Legyen a hűtőben tejecske a babónak, és menj bátran. Úgyis lelkizni fogsz, én is majd meg bolondultam, mi lehet a babával... Mindenütt a sírását hallottam :) aztán minden rendben volt. Úgyhogy, hagyd nyugodtan arra a babád, akiben bízol és kapcsolj ki nyugodtan. Ha közel leszel, nyugodtabb leszel. :)

Sok boldogságot!

2008. júl. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

Hihetetlen, hogy valaki 3 hét után ezen gondolkodik. Kislányom 5 hónapos, és kb 4x 2 órára hagytam a férjemmel. Ebből 2 vásárlás és 2 fogorvos volt.

Én viszem magammal, cumisüveget nem is ismeri:)

2008. júl. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszadónak mondanám, hogy vannak sajnos helyzetek amikor tényleg kénytelen ilyenen gondolkozni az anyuka, pl. ha örökletes betegsége van, és minden sűrűn kell kontrollra járnia olyan szakrendelőbe, ahol ülő hely sem akad, és tolonganak az emberek. Ilyennek azért nem tennék ki egy pici babát, inkább "lepasszolom", vagy tévedek? Egyébként meg szerintem néha kell a feltöltődés anyukának is... szerintem.
2008. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ötödik válaszolónak! Vannak helyzetek amikor "le kell passzolni" a gyereket. Nekem csak a férjem és a sógornőm van. S képzeld nekem néha kettőt kell megoldanom. Egy pict és egy nagyot. Nem vihetem magammal a picit ha fogorvoshoz viszem a nagyot. vagy ha a nagy beteg és orvoshoz viszen norm betegrendelésre. Nem viszem magammal a picit olyan helyekre sem ahol túl hosszú várakozásnak van kitéve.

amikor a nagy volt kicsi akkor is alkalmanként rá kellett bízzam valakire. Mikor beteg voltam és orvoshoz mentem nem vittem magammal. Vagy ha tanácsadásra mentem stb..

Sajnálom,hogy te képtelen vagy felfogni, hogy vannak anyukák akik szívesen rábizzák kicsit a saját feltöltődésük érdekében nagyira férjre a gyereket. Kívánom a legjobbakat és néha ha kimerült vagy gondolj arra,hogy milyen jó ha kcsit gyerek nélkül vagy.

2008. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
igen, az ötödik választ húzzuk ki :)
2008. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagyd anyukádra a babád, tejcsivel. Én is pl. ha el kell mennem vásárolni stb. akkor anyukám itthon van vele. Mindent tud hol találjon (pelus, ruci, tej, cumi stb.) így nincs vele gond, ráadásul hamar meg is szokja a bébi, hogy mással is el kell lennie. Amelyiknél kizárólag anyuci van, később lehet, hogy egyáltalán nem tudod egyik nagyszülőnél otthagyni. Ráadásul annak meg semmi értelme, hogy anyuka előbb-utóbb kiboruljon, mert hazudik az, aki azt mondja, nem megterhelő egy pici babával bánni. Annak meg nincs semmi értelme, hogy kiboruljon a bili. Kell a feltöltődés az anyukának is, legyen ez bevásárlás vagy séta vagy akármi! 8 hetes kislány anyukája.
2008. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Tényleg jól jönne egy óra,amikor magammal foglalkozom.Ugyanis a baba mellett itt van a férjem is,akinek szintén szeretnék megfelelni.Hiába mondja,hogy így szülés után is gyönyörű vagyok(borzalmas haj,karikás szemek,extra sápadt bőr),szeretném magam rendbe hozni.
2008. júl. 11. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!