Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdtetek darabos...

Mikortól kezdtetek darabos ételt adni a babátoknak?

Figyelt kérdés
A kisfiam 8 hónapos múlt, túl van már elég sokféle étel megkóstolásán(krumpli, répa, cékla, hús, karfiol, tojássárgája, borsó, barna rizs, sütőtök, brokkoli, spenót, zöldbab), és eddig szerencsére még egyikre sem volt allergiás. Mindent leturmixolok neki, úgy kapja. Kint van lent 2 foga, és lassan kibújnak a felsők is. Ti mikor kezdtétek úgy adni a kicsinek az ételt, hogy már nem turmixoltátok, hanem jó puhára főzve odaadtátok neki? lehet azt már ilyen idősen? Azért gondoltam arra, hogy lassan elkezdeném neki úgy is adagolni, hogy nehogy azt higgye, hogy minden étel pépes, hanem szokja a darabokat is. Előfordult, hogy nem sikerült teljesen simára turmixolni mindent, és olyankor kicsit öklendezett. Nem tudom, hogy "erőltessem"-e lassan, vagy várjak még.. Mik a tapasztalataitok?
2013. nov. 26. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

lànyom 9 hònapos mèg nincs foga de 7 hònapos kora òta darabosat eszik...

jobban szereti, ő igènyelte..kölesgolyòt, bulàtàt kapott elöször....

2013. nov. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

8 hónapos korától kapott darabos ételeket.

Szintén csak 2 foga volt.De nagyon ügyesen

elmajszolta az inyjével.

Nyugodtan adhatsz már te is neki.Hadd ismerkedjen vele.

Nem kell nagy falatokat,csak már nem turmixolj,hanem főzd puhára,és villával nyomogasd szét.

Attól meg hogy néha öklendezik ne félj,eltart pár napig mire megszokja,de utána nem lesz gond! :)

Sok sikert!

2013. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ok, köszi szépen :)
2013. nov. 26. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

1 éves lesz a lányom, de a mai napig pépesítem az ételeit, mert különben kiköpi.

Csak a külön, kezébe adott kenyérhéjdarabkákat, vagy bulátát rágcsálja el.

Nem vagy te sem elkésve, nem láttam még felnőttet, aki pépesített ételeken élt volna :))

2013. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!