Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El vagyok keseredve, adjatok...

El vagyok keseredve, adjatok tanácsot?

Figyelt kérdés

A Kisfiam 14 hónapos. 4 és fél foga van még csak. Nagyon jó étvágya van, jó súlyban is van, 10kiló és 81 cm-er. Mindent megeszik, nem válogatós.

DE!

A darabos kaja alig megy neki. Reggelire HA eszik velem akkor 4falat!!! kenyér/kifli stb. Ha nem hajlandó velem enni, akkor tejpép, joghurt, ilyesmi.

Délben főzelék, abból jó adagot megeszik. De a főzelékeket és gyümölcsöket is csak összetörve. És amint egy nagyobb darab kerül a szájába márt szinte öklendezik, de nem köpi ki, lenyeli.

Azért nem értem, mert a kiflit, kukacot, ropit ilyesmi kajákat is eszi, leharap belőle darabokat azzal nincs baja.

A barátnőm kisfia is ennyi idős, igaz neki 13 foga van, és a krumplistésztát pl. úgy eszi ahogy mi. Rendesen a nagy tészta darabokat.


El vagyok keseredve, mikor "kell" darabokat ennie? Jelenleg úgy néz ki, hogy 3 évesen is pépeset fog enni :) Nem eröltetem neki, mert abból jó nem sül ki. Türelmes vagy. Doki néni szerint normális....


Köszöönm!


2013. nov. 27. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt két dolog van szerintem.

Az egyik, hogy mikor mihez szoktatod a gyermekedet.

A másik pedig, hogy a fogak számától nem függ ez, mert lehet kezdettől fogva is darabosat adni a babának, aki az ínyével is remekül tud rágni. (BLW módszer)


Viszont: mindenki megtanul enni, tehát jól teszed ha nem aggódsz, a te kicsid majd kicsivel később fogja.


Amit én csinálnék: nem adnék főzelékeket, mert szerintem az a legnehezebb, hiszen egyszerre pépes és darabos, még velem is előfordul, hogy a torkomon akad valami, amikor úgy látom, hogy a kanálban csak pép van, aztán mégis meglapult mondjuk egy darab krumpli.

Adnék a tányérjába főt zöldséget, darabos de puha ételt, és hagynám, hadd egyen ő maga kézzel. Hiszen mint írod, a kiflivel sincs semmi baja.

Jól tud ő rágni, csak nincs hozzá szokva, hogy ilyet kapjon.

2013. nov. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy kell. Majd megeszi, ha megérett rá. Vannak gyerekek, akik lusták rágni. Az én fiam is ilyen volt, aztán egyik napról a másikra megette a darabosat is. Két gyerek nincs egyforma.
2013. nov. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első jól írja nagyon!Tényleg szoktatás kérdése,én pl egyik fiamnak sem turmixoltam(csak a borsót,kukoricát a héjuk miatt),a kezdetektől villával törtem.1-2 foggal is szépen ették a darabosat.

most a kicsi 1 éves, és ha úgy alakul,akkor ebédre szendvicset eszik,nem ő harapja,csipegetem,de nincs vele baja.

Én is azt csinálnám amit első írt,párolt zöldségek,ezeket az ínyével,nyelvével is szét tudja törni,rágni és így rájön,hogy mi a nyitja az egésznek:)

Ha meg ropit,pufit eszik,akkor a többit tényleg csak megszokásból nem eszi rendesen.

De ne aggódj,rá fog jönni hogyan kell rágni:)

Amúgy gondolom,ha csokimikulást adnál a kezébe,azzal nem lenne probléma :D

2013. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi lányunk is így evett, sőt még rosszabbul, mert 14 hónaposan csak a tápszert és a pépeket fogadta el. Ő a kiflit, kenyeret, kekszet, de még a csokit sem ette meg. Én úgy gondolom, hogy ez a gyereken múlik és nem szoktatás kérdése, mert én minden nap kínálgattam, de nem kérte. Itt két választási lehetőség van. Vagy rákényszeríted, hogy megegye amit nem szeretne, amire nem érett. Mondjuk nem adsz neki mást, mert előbb utóbb úgyis éhes lesz. Ezt én nem tartom jó ötletnek. Mi értelme? Nem verseny ez. Ezzel csak stresszelnéd a gyereket és jó eséllyel később étkezési problémái lennének. A másik lehetőség a türelem. Nem véletlenül ajánlotta ezt az orvos. Türelmesen kínálgatod és ha majd érett lesz rá és érdekelni fogja, akkor meg fog enni mindent. Egyébként nálunk ez 15 és fél hónaposan jött el. Egyszercsak kikapott a tányéromból egy nagy darab krumlit, másnap egy savanyú uborkát és így tovább. Azóta eszik velünk. Sok ilyen ismerősöm van. Van ahol csak 2 éves kor körül oldódott meg ez, de mindenkinél megoldódott.
2013. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gond! Írtad,hogy a kenyeret,kukacot stb. megeszi az is darabos végülis! De a súlya is jó! Én lányom 20 hónapos lesz és nagyon rosszevő! 86 cm és 11 kg! Mindenből csak csipeget! :S

Rengeteg pénzt költöttem vitaminokra,de semmitől nem lett jobb az étvágya sajnos! Esznek ők annyit,amennyire szükségük van! :)

2013. nov. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne legyél elkeseredve, mert semmi baj sincs. Én ha így leszek, cseppet sem zavartatom majd magam.

Hagyni kell, hadd fejlődjön az ő kis tempójában és nem másokét nézni.

A kiflit és pufit fog nélkül is meg lehet enni, mert szétmállik a szájban.

A gyümölcs és zöldség már nem.


Szerintem szeretne már rágni, csak még kevés a foga.


Turmixold neki össze és legyél nyugodt. Még mindenkinek kinőtt az összes foga. Kinek előbb kinek később.

2013. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!