Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merjem neki odaadni vagy sem?...

Merjem neki odaadni vagy sem? Tápszer.

Figyelt kérdés

Kislányom kezdetektől fogva tápszeres. Milupa HA Start Optimát írta akkor a doki neki, de hasfájós volt tőle. Aztán váltottunk tápszert (Milupa Fermentált), és azóta minden oké, nincs hasfájás, se szorulás, se semmi. Maradt meg itthon egy doboz HA Start Optima, gondolkodom rajta, hogy merjem-e neki odaadni, vagy megint fájna tőle a hasa? Egyébként már majdnem 4 hónapos.

Tartok tőle, hogy újra fájni fog a hasa tőle, vagy ha nem is fog fájni, akkor mi lesz ha utána már a fermentáltat nem fogja elfogadni? Mit tegyek? Adjam neki, vagy ne kockáztassak, és ne variáljak? De akkor meg dobjam ki a teljes bontatlan doboz tápszert? Nincs ismerősnek vagy a környéken kisbaba, akinek oda adhatnám. Mi a véleményetek? Köszönöm.



2013. nov. 28. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem adnám oda ha fájt tőle a hasa.

Akkor elbuktam az árát és kész! Ennyi belefér!

2013. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sem adnám. A tápszert meg tedd fel a Vaterára. Biztosan hamar megveszik.
2013. nov. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem adnám. bontatlanul még a gyógyszertár is vissza veheti. egy próbát megér. ha amúgy a másikat használod, nem jó csak úgy "közbeékelni" egy dobozzal ebből. arról nem is beszélve,h korábban fájt tőle a hasa. szóval nem, semmiképp
2013. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyszer itt azt olvastam, hogy amelyik babának már egyszer elmúlt a hasfájása, annak már nem tér újra vissza. Ebből az okból merült fel, hogy mostmár odaadom neki, ne tároljam tovább. Így nem is attól tartok jobban, hogy fájni fog a hasa, hanem attól, hogy utána már nem fogja megint elfogadni a fermentáltat, mert elszokik az ízétől.
2013. nov. 28. 15:34
 5/11 A kérdező kommentje:
Gyógyszertár kilőve, mert a doboza ki van bontva. Viszont benne a két alutasak bontatlan. Akkor szerintem felrakom vaterára.
2013. nov. 28. 15:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi a helyi gyermekklinikának adtuk oda a megmaradt tápszereinket, amikor tejérzékeny lett a lányom.
2013. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Felrakhatod vaterára, de max. féláron tudod eladni. Vagy odaadhatod a környéketeken lévő gyerekkórháznak, vagy a védőnőtök segítségével rászoruló családnak is eljuttathatod. Esetleg kipróbálhatod, hogy főzeléket sűrítesz vele, vagy abból főzöd a tejbegrízt, tejberizst. Így nem folyamatosan kapja a babád azt a fajta tápszert, hanem pici adagokban fogy el, így talán nem fáj tőle a pocakja.
2013. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt, és pont ezt a két tápszert ettük. Nekem azt mondta a doki, hogy oda adhatom neki, igaz mi már akkor 8 hónaposak voltunk, nem 4! Semmi baja nem lett tőle. Ha még nem jár le a szavatossága én várnék még, és később adnám oda.
2013. nov. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én odaadnám, vagyis odaadtam.

Nálunk is így volt, Megmaradt egy doboz, közben kiütéses lett a lányom (nem a tápszertől), meg fájt is a pocakja, kapott rá Milumil Peptit, hogy allergiára hajlamos. Aztán mikor 6 hónapos lett, nem volt indokolt a pepti, és oda adtam neki a megmaradt bontatlan zacsis optimát. Gond nélkül bepuszilta, semmi gond nem volt belőle, nem fájt a pocakja, stb...


Úgyhogy én odaadnám, ha most még nem is, ha jó a szavatossága, mikortól hozzátáplálod, és többféle dolgot kap, simán odaadhatod neki...de most is egyébként...

2013. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tica0121 ***** válasza:
Nekem is maradt meg HA tápszer, most 4 hónapos a babám és valamelik héten adtam oda neki. Azon egsyszerű okból kifolyólag, hogy elfogyott az a tápszer, amit azóta kap. Nekem is borzasztóan fájt tőle a hasa, de most megette és semmi nem történt... Én odaadnám, szerintem már nem fog tőle fájni a hasa. Ja és utánna ugyanúgy megette a szokásos tápszert, pedig annak nincs olyan jó íze, mint a HA tápszernek.
2013. nov. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!