Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogyan foglalkozzak...

Most akkor hogyan foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés
Kezdő anyuka vagyok, első gyermekkel, tele kérdésekkel. Most múlt nemrég 8 hónapos a kicsim, és épp az foglalkoztat, hogy mennyit "kell" foglalkozni egy ilyen csöppséggel, és mennyit "kell" magára hagyni. Olvasok ezt-azt, és az egyik helyen azt írták, hogy nagyon fontos, hogy az ilyen idős kisbabákat ne zavarjuk meg, ha jól elvannak magukban. Szuper, viszont az én kicsim elég sűrűn elvan.. viszont én meg szeretném őt tanítgatni erre-arra, hogy mi micsoda, mit mond a boci, meg ilyenek :) amikor odaülök hozzá, akkor leginkább az ölembe bújik, majd megy a dolgára :) olyankor azért nyugodtan mondjam neki a dolgokat? Tudom, hogy sok nagyon okos anyuka van itt.. na nem az ő tanácsukra vagyok kíváncsi :) hanem azokéra az anyukákéra, akik esetleg hasonló dilemmákkal küzdöttek/küzdenek.. Ti hogy csináljátok, csináltátok?
2013. nov. 28. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
8 hónapos a fiam is, és ő is jól elvan egyedül. Mi leginkább este tanulgatunk fürdés előtt. Szerintem addig hagyd magában játszani, amíg vizsgálgatja a dolgokat, tapasztalgat, nem pedig tévézik, vagy a forgó játékot nézi, mert a különböző textúrák, formák megtapasztalása fontos ebben a korban. Ha nem figyel, akkor szerintem felesleges mondókázni neki, mert másra koncentrál, ők sajnos még nem nagyon képesek hosszabban egy adott dologra figyelni. Mi úgy tanultuk meg a szavakat (baba, mama, dede, bú, bee) hogy a tevékenységhez, amit csináltunk, én költöttem egy kis mondókát :) pl: "Anya pelust cserél, fúj, de büdi, azért sírt a baba, mert sok a kaki?" Tudom, hogy bugyuta, de a fiam imádja, mindig kacag neki, és mondja velem, hogy baba, rám figyel.Fürdés közben: "csobog a kis patak (csobbantok neki egyet)kacag a baba, így mossa kisfiát tisztára anya" :)
2013. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem fogsz a válaszomra megsértődni nem rossz szándékból írom. Ne úgy akarj a gyerekkel foglalkozni, hogy leültök és akkor mint az iskolába úgy mond "tanítod". Én soha nem csináltam ezt hanem mindent az adott játékhoz igazodva próbáltam, hogy megmutassam neki. Pl mesét sokáig nem tudtam olvasni neki mert nem érdekelte, de a képeket megnéztük és csak addig néztük ameddig ő akarta. Ha akart ment is tovább. Viszont ha érdekelte akkor elolvastam a mesének egy részét és utána elmondtam neki azt amit kell. Pl ha cica volt ott akkor megbeszéltük, hogy mit mond a cica, milyen színű stb illetve a nevét is megtanulta. A karika toronynál meg mondom a karika színét minden játékának elmondom a színét stb. A testrészeit kimondottan a fürdetésné tanulta meg, mert akkor mindig mondtam, hogy melyiket mosom éppen és azt vettem észre, hogy amikor kérdeztem, hogy hol a füle akkor már miutatta is. Illetve ha kint vagyunk engedem, hogy a tárgyakat megfogja a fát a tollat amit találunk a kavicsot a homokot és társait. Aztán elmondom mire kell figyelnie, hogy a követ nem nyeljük le a tollat nem vesszük a szánkba stb. Egy nyólc hónapossal igaziból azzal lehet úgy mond "fejleszteni" ami érdekli és az alapján szépen körbe lehet járni de szerintem ne akard na akor most leülünk és akkor tanulunk módszert alkalmazni. Sokat mesélj magyarázz neki ha még most úgy tűnik nem is figyel rád de ő elraktározza és később előfog jönni és később olyan dolgokon fogsz meglepődni, hogy miket tud amire te már nem is emlékszel, hogy mondtad.
2013. nov. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó nagyon jól írja szerintem.(#2)

Meg végül is az 1. válaszadó is! :)

Nekem eszem ágában sem jutott soha leülni a gyerekekkel "tanulni".A nap folyamán, mikor teszel veszel, akkor nagyon sokat lehet a picit tanítani..

A lányom már 3 éves lesz.Mindig megvártam azt amikor érdeklődik valami iránt.A színeket teregetés közben tanultuk..Vettünk neki kis könyveket, és ha hozta akkor szépen megbeszéltük mi van benne, kutya..cica..stb..De másfél évesen simán a Tescos újságba megmutogatta hol van a tészta, liszt..stb. :) A fiam most lesz decemberben 1 éves.Legnagyobb elfoglaltsága a szétpakolás..mindent, mindig, mindenhogy.Most komolyan nem tudom, hogy tudnák a nagy fazék ütögetés közepette odaférkőzni hozzá a kis állatos könyvel. :D

A testrészek tanulása tényleg a fürdetés közben a legjobb..anya most a lábadat mossa, most a kezedet..stb.Aztán egy idő után el kell kezdeni kérni hogy adja oda pl a lábát..

Nem kell ezt annyira túllihegni..

2013. nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, nagyon kedvesek vagytok! Egyik válasz sem volt sértő. Persze, azért én is beszélgetek hozzá, ha például azt látom, hogy éppen a kisoroszlánjával játszik, akkor mondom neki, hogy az a kisoroszlán, meg ilyenek. De elég sokszor az van, hogy mondjuk ott hagyom játszani, mert nekem dolgom van, és simán elvan, pakol, gügyög, mászik ide-oda, és ilyen vagyok kicsit tanácstalan, hogy most visszaüljek hozzá, vagy sem.. tudom, röhejes lehet ez a probléma :)
2013. nov. 28. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Szerintem tedd össze a 2 kezed!!Komolyan mondom.Nekem a lányom le se akart szállni rólam ilyen korában..az a tipikus lábamon csimpaszkodó bébike volt!!Az hogy egyedül ellegyen az lehetetlen volt..én ezért is vezettem be a "csinálom a dolgom, és közben tanulunk" módszert.Szerintem a fiam is simán ilyen lenne, ha nem lenne a nővére.Nagyon anyás ő is, csak neki most van játszótársa..na mindegy..nem ez a téma.

Hagyni kell a babákat felfedezni a világot.Ha valamit nem tud, vagy valami érdekli akkor úgy is jelzi ne aggódj.Ha el van magában, nem kell zavarni és oda ugrálni mindig elmondani hogy épp mit tart a kezében! :) Hidd el, amikor majd már 1001344217463x mutogatod végig a kedvenc kis könyvben lévő dolgokat, akkor majd visszasírod ezt a nyugis időt! :)

2013. nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagyd, hogy egyedül is játszon. Ő így is tanul. De ha oda megy hozzád akkor nyugodtan mond el neki mit csinálsz mi van a kezdeben. Én egy éves kora után már a fűszereket is megmutattam neki és némelyiket hagytam is. Így szépen megtanulta, hogy a hapci fűszer az a bors. Amit már eszik azt nyugodtan főzés közben is odaadhatod nyersen, hogy megkóstolja megfoghassa milyen nyers állapotában. Amikor sütök úgy töröm fel a tojást, hogy lássa és megmutatom. Nem kell az szerintem, hogy nagyon neki ülsz és úgy mond fejleszted. Egy kicsit hagyni kell őket, hogy felfedezzék a világukat. Télen ha esik a hó bevinni a szobába egy picit és oda adni. Mondok neked egy példát. Én szoktam lovagolni és egyszer a lányom is elkisért. Apja fogta én meg ahogy ápoltam le 1x megmutattam neki, hogy mit is kell csinálni. Ekkor kb 1 éves volt azóta ezt nem mutadtam. Viszont két éves korában kapott egy hinta lovat és rögtön ő is csinálta amit én annó az igazi lóval. Megfordult megsimogatta a lábát és a maga nyelvén kérte a ló lábát és még neki is dőlt egy kicsit. Nagyon okosak. Vigyed el sok helyre ahol tudsz mutogatni ami érdekli állj meg vele és mond el neki, hogy mit lát. Mi így szoktunk sétállni, ha állatkertben vagyunk akkor is mondjuk, hogy éppen melyik állatnál vagyunk. Folyamatosan fejleszted a gyermeked, ha vele vagy beszélsz hozzá és sokat mondókáztok. Én bevallom őszintén mi még néha séta közben is éneklünk mondókázunk és nagyon tetszik a 3 hónapos fiamnak és a lányomnak egyaránt. Amibe tudod kérd meg jöjjön oda és segítsen. Lassan belép ő is abba a korba amikor már sógyurmát nyugodtan a kezébe fogsz tudni adni és ügyesen el is lesz majd vele. Nyugi mindent jól csinálsz.
2013. nov. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!