Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10-11 hónapos babád mennyit...

10-11 hónapos babád mennyit igényli hogy foglalkozz Vele? Lányom néha annyira elvan órákig, nem tudom hogy olyankor hagyjam vagy inkább foglalkozzak Vele? Mondjuk vannak napok amikor meg csak csimpaszkodik.

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is igy van, mindig talál valamit magának amivel időkig eljászik de vannak olyan napok is amikor nagyon igényli h játszak vele.11 hós kislány Ő is.
2011. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindig a babád igényei szerint reagálj rá. Maradj elérhető, marad a közelében, hogy ha biztonságot keres nálad, akkor megkapja, de engedd, ha önállósodni akar és felfedezőútra indul a szobában, vagy elmatat magának egy játékkal. Nem kell, hogy ő legyen a középpontban, de fontos, hogy amikor szüksége van rád és ezt kinyilvánítja (csimpaszkodik, sír), akkor megkapja.
2011. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem hagyd. én is hagyom a lányom, ha azt látom, hogy szépen játszik, a maga módján mindent szétpakol, megnézegeti a keményfedeles könyveket, turkál a nagy dobozban, szépen sorban minden játékot, kütyüt megnéz, megrágja. Ezekből ugyanúgy tanul, mintha ott lógnánk rajta, és mindent magyaráznánk neki, hisz így ismerkedik a formákkal, anyagokkal, egyedül jön rá, hogy mi hogyan működik.

ettől még biztos, hogy van, amit közösen játszotok, de hagyni kell önállóan kibontakozni.

2011. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányom 10 hónapos, és Ő is nagyon jól elvan magával napközben, sokszor azt hiszem elaludt a járókában, olyan csend van, de közben elmélyülten játszik valamivel. :)

Én hagyom, mert úgyis jelzi, ha már unatkozik, és Anyát akarja. Legalább nyugodtan tudom végezni a házimunkát, vagy van időm egy kicsit netezni. :)

Ő inkább este igényli a foglalkozást, amikor Apa is itthon van, és akkor beindul a buli! :)

Szerintem hagyd, kell nekik az önálló játék, és örülj, mert Te is azon szerencsések egyike vagy, akinek nagyon jó gyermeke van!


Üdv

2011. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem is mindig dilemma. Sokan a fél kezüket odaadnák 20 perc önálló játékért...


A fiam ügyesen feltalálja magát (13 hós) labdázik, épít, mesekönyvet nézeget, húzgálja a fiókokat, és én pl. azt vettem észre magamon, hogy sokszor nagyon elkényelmesedem!

Hajlamos vagyok tenni-venni mellete, nyilván beszélek neki, visszagurítom a labdát stb., de azért ez nem ugyanaz.


30-40 percet szoktam hagyni, többet rikán, akkor játszunk mondjuk fél órát, és utána megint elvan egyedül.

2011. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elvan magában, akkor szerintem hagyjad egyedül is kibontakozni.
2011. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez számomra csak álom marad... :-)

Lányom csak úgy szöszmötöl el "egyedül", ha ott ülök a közelében. Hát, ez van. Ez is olyan, mint az evés, alvás, stb. Persze megszoktam és nem tudnám máshogy elképzelni! :-)

2011. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!