Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet a babának engedni,...

Mikor lehet a babának engedni, hogy tévét nézzen? Mert a mienk még csak 2 hónapos, de mikor rápillant úgy nézi mintha tudná miről szól a film!

Figyelt kérdés
csak félek, hogy nagyon korai és még a végén szemüveges lesz.
2013. nov. 29. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Ugyan mitől lenne szemüveges? Nem 5 cm-re kell tenni a tvtől. Az én fiam 1 hós korában is nézte, imádta. Tetszik nekik a mozgás, a hang.
2013. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
A kisbabákat a tv hipnózisban tartja, ezért nézik. Ők még teljes valóságként fogják fel, ami ott történik. Bizonyítottan káros az agy fejlődésére, és bármikor rohamot kaphatnak tőle.
2013. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Kérdésre is válaszolva onnantól nézheti a tévét, mikortól már fel is fogja, hogy mi történik benne.
2013. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

2 éves kor előtt semmiképpen, de akkor is csak max. félórás mesét.

A babádat a fényjáték "izgatja" és terheli a kis agyát. Ne engedd, hogy nézze. Szemüveges ettől még nem lesz, de nyugtalanul aludhat tőle.

2013. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Ekkora marhákat, mint ti anyukák :DD Ezen most isteni jót röhögtem :DD


Kérdező, egy egy kicsit ha odafordul mikor az ágyon van semmi baj nincs, tetszik nekik. És nem, nem lesz tőle nyugtalan a gyerek, mivel 2 hósan azt sem tudja kivenni, hogy mi megy. A fények, a hangok és az árnyak amik vonzzák, mivel új. Direktbe nem kell elé tenni, hagy nézze, de ha az ágyon van és arra néz semmi baja nem lesz tőle.

2013. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

hét éves kortól, akkor is minél kevesebbet, vagy semmit

Most fejlődik az idegrendszer - a képalkotó képessége, a képzelete. Ezek az évek meghatározóak, hogy fog beszélni, gondolkodni és majd később alkotó tevékenységet folytatni az ember. Énekelj neki, verseket mondj, mondókákat, később meséket - ezek szépen fejlesztik.

*

Hogy miért nem jó a tévé? Vekerdy Tamás pszichológus erre így felel: „A külső kép leállítja a belső képkészítést. A gyerek a belső képben dolgozza fel, amit megtudott a világról és önmagáról, a félelmeit, düheit, szorongásait, amit a játékban és mesehallgatásban megélt. A külső kép ezt a feldolgozást lehetetleníti el.”

2013. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
olyan jó ez az oldal. az egyik ember mondja hogy A, a másik mondja, hogy B ! ebből terítsd ki, hogy mi a legjobb megoldás! :(
2013. nov. 29. 17:04
 8/14 anonim ***** válasza:
én nem hagynám, hogy ilyen pici nézze a tévét, lesz még bőven erre ideje
2013. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2013. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem ettől lesz szemüveges.

De tény, hogy néhány hónapos korban nem szabad a tv előtt lennie a babának. Mivel hogy a képek villódzása a babák idegrendszerére károsan hat!

Ez nem magamtól találtam ki, a fiúnkat nem tv-ztettük pár hónaposan, de gyerekideggyógyász megkérdezte, hogy tesszük-e, mondtam, hogy nem, mire mondta, hogy akkor nagyon jól tesszük, ugyanis a tv negatív hatással van a babák idegrendszerére. Már mint a képek villódzása, váltogatása, vibrálása.

2013. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!