Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Élettani sárgaság, anyatej,...

Élettani sárgaság, anyatej, vagy más baj van?

Figyelt kérdés
Kislányom 12 napos, és kicsit sárga a 3-4. naptól. Amikor hazajöttönk a kórházból, úgy az 5-6. napon egy kicsit még sárgább lett, azóta nem változott a színe. A doki látta, szerinte "kicsit sárga", de nem foglalkozott vele. Nem lett sárgább, viszont nem is múlik. Reggelente mindig sárgábbnak látom. Csak anyatejet kap kezdettől fogva. Ez még a normális kategória? Mikor menjünk orvoshoz? Van valakinek hasonló tapasztalata (reggel sárgább)? Köszi előre is a válaszokat!
2013. nov. 30. 13:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Mindeközben a gyermek kifejezetten jól fejlődik (napi átlan 4-5 dekát hízik, sokat szopizik) és ránézésre nem aluszékony.
2013. nov. 30. 13:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiúnk 1 hónapos koráig sárga volt.

Az anyatej segít, de az lenne a legjobb, amikor is fény érné, csak hát most már nem nyár van, hogy az ember tudná napoztatni, max. azt tudod még csinálni, hogy ha van olyan ablakotok, folyosón például, ahová napközben besüt a nap, akkor odaviszed az ablakhoz, a kis szemét ellenzed a naptól, de az arcát, kezeit ha éri a napsugár, akkor az segítene a sárgaságon. Nekünk is ezt mondták annak idején.

Van akiknél nehezebben múlik.

Ha a gyerekorvos nem mondta, hogy gond lehet, akkor nálatok is picit elhúzódik.

2013. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gond lenne nem engedtek volna ki a kórházból! Amugy mi is így voltunk és ezzel nyugtattam magam végig. Kb 1 hónapos volt a fiam, mire elmúlt teljesen. A szeme fehérje világosodott ki legutóljára. Én is az ablakhoz tettem, bár ő augusztusi baba, így nekem könnyű volt napfényt találni. De amikor besüt hozzátok a nap, áll oda vele az ablakba. Az én fiam is anyatejes. Ne aggódj! A védőnő is figyeli!
2013. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

a kisfiam 4. napra besárgult, és legalább 2,5 hétig meg is volt a színe. (kis súlyú vékonka baba volt, amúgy nem volt koraszülött, meg szopizott is - a tejem nem indult be olyan gyorsan sajnos - de a sok szopizás meghozta eredményét idővel) :)

én is sokat "fény-fürdőztettem" - mondjuk ha borús odakint, az nem annyira segít, de nekem a doki a friss levegőt is ajánlotta, most érdemes kicsit jól felöltöztetve levegőztetned a kicsit.

nekem csak az elején volt aluszékony, be is kómált (ötödik-hatodik napra) úgyhogy több hétig ébredhettem éjjelente 3 óránként, illetve nappal is csipogott a telefonom (kemény időszak volt, már a múlté szerencsére) :)

ne aggódj, lassan, de biztosan elmúlik. ha sokat van cicin, és mindig adsz neki cicit, ha felsír (azért az esetek 90%-ban ezért "szirénázik" a gyerek, bújci és kaja...) szóval ha felsír, cicire fel! :)

jó babázást :)

2013. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekunk is sokáig az volt, egy honapig biztosan, én is sokat paráztam rajta, én ugy láttam , hogy a szeme és a szája is bévul az, a gyerekorvos nekunk se csinált belole gondot, mondta, hogy kicsit az, és el volt intézve, de én annyit mondogattam neki,hogy elkuldtek a szulészetre és ott lemérték neki, minden rendben volt
2013. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi,sokáig sárgák ha besárgulnak.
2013. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is a kisfiam besárgult, 2 hetes volt, amikor elküldött a gyermekorvos vérvételre. Akkor nekünk azt mondták, hogy határértéken van, mi döntünk, hogy befekszünk-e 3 napra vagy hazamegyünk, de akkor még egy ideig sárga marad. Maradtunk a kórházban, infúziót kapott és fény alá tették a 2 éjszaka.

Fokozatosan 'kopott' a sárgaság, lábából tűnt el először, majd fölfelé. 6 hetesen múlt el neki teljesen. Azt mondták, az anyatejem kötötte meg, így javasolták azt is, hogy cseréljek valakivel anyatejet és azt adjam oda neki. Hát én ezt nem csináltam, szóval nem tudom, működik-e. :)

Ha nagyon aggaszt, kérj beutalót a háziorvostól vérvételre szerintem, bár én nagyon sírtam, amikor a fiamtól vették, de sajnos muszáj volt :(

Minden jót! :)

2013. dec. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!