Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyéves kislányom minden...

Egyéves kislányom minden éjszaka 3-szor,4-szer ébred, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sok minden lehet az oka:fogzás,szeparációs szorongás,mozgásfejlődés stb.De eljutottunk oda, hogy a cumit kiköpi,hátravágja magát az ágyban és addig sír,amíg meg nem szoptatom.Ez éjszak kezd már egy kics kellemetlen lenni, hogy éjjel 3-szor, 4-szer szoptassak, tekintve, hogy több mint egy éve nem aludtam 2-3óránál többet egyhuzamban.Ha nem is aludná át az éjszakát, de neki is jobb lenne, ha legalább 4-5órát tudna aludni egyhuzamban. Ötleteket várok, kinek hogy sikerült jobb alvásra bírni a gyermekét?:)
2013. dec. 2. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajna nem sikerült. Pedig fogzásra is próbáltunk mindent, szeparációs miatt magam mellé vettem. Szerintem csak az idő a gyógyír.
2013. dec. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Idő, idő, idő. Nálunk is ez volt, pedig mindenfélét próbáltam. Hagytam sírni, felvettem, ringattam, magam mellé tettem, énekeltem, szoptattam, nem szoptattam, stb. Végül két éves korára kinőtte, azóta szépen alszik. Így visszagondolva, én is nagyon fáradt voltam és két évig én sem aludtam, nem volt könnyű időszak, az biztos.
2013. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én átéltem ugyanezt. Szerintem ne szoptasd 3-4 alkalommal egy éjszaka, egyáltalán nincs rá szüksége.


Az Én Fiam 10 hónaposan kezdte ezt csinálni, többször akart cicizni éjjel mint 3 hónaposan. 2 hétig bírtam aztán azt mondtam elég. Egyik napról a másikra leszoktattam az éjszakai cicizésről. 1 hétig szenvedtünk, sokszor felkelt, be kellett mennem megnyugtatni stb. De SOHA nem vettem ki az ágyból, csak simogattam, paskoltam amíg megnyugodott és vissza aludt.

Egyáltalán nem bánom, hogy így tettem, egy 1 évesnek nincs már szüksége az éjszakai evésre. Bár a Te esetedben szerintem a cicizés nem az evést jelenti, csak az "Anyán való élvezkedést". Persze minden rajtad múlik, a Te döntésed, de szerintem gondold át. Hosszútávon most "rontod el" a gyereked!


Ja, mégvalami. A Fiam 15hónapos, eddig 2 éjszakát aludt végig! :) Volt pocak gond, fog, szep. szorongás... minden. Ezt túl kell élni!

2013. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam kb 6-7 hónapos kora óta 4-5x kelt éjszaka, csak szoptatással lehetett megnyugtatni. Most 1 éves eldöntöttem, hogy éjszaka nem szoptatom. Hihetetlen módon nagyon jól viseli. Elfogadja a vizet, amit régen nem fogadott el. Víz cumi és 1p elalszik. sajnos egyelőre még azt nem értük el, hogy kevesebbszer keljen, de talán idővel (2 napja nem szoptatom éjjel).
2013. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én most csak figyelek, hátha tud valaki valami okosat :) Az enyém 13 hónapos múlt, 10 hónapos kora óta kb. óránként ébred minden éjjel:( Igazából én meglepően jól viselem, de fogalmam sincs, meddig tart, hogy lesz. Neki egyébként 10 hós kora óta sorra jönnek a fogai (a 3 hónap alatt kibújt neki 5).
2013. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!