Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tényleg ekkora baj?...

Most tényleg ekkora baj? Beszédfejlődés? (Lent. )

Figyelt kérdés

15 hónapos a kislányom, a védőnő (és anyósom) szerint, nincs minden rendben a beszédfejlődésével, így változtatni kellene a "tanítási" módszeren.

A következőket mondja: baba, papa, mama, apa, anya, nem, de, tátá, pisi, kaka, tűz, zsizsa, hoppá, jujj, ez, az, ezeket, azokat, ott, nyam-nyam, pingvin (a kedvenc plüssállata, nem tisztán de érthetően mondja)

A védőnő szerint ez lehetne több is már ebben a korban, de ami nem tetszik neki, az az, hogy amikor itt volt a gyerek képeskönyvet lapozgatott, és a képeken lévő állatok hangját utánozta, és nem megnevezte őket. Az egész dolog úgy néz ki, hogy ül a cseppcsaj, rámutat a macira és mondja brumbrum, kígyó szíí, majom uuu, stb.

Anyósom és a védőnő szerint sem jó így, mert az állat nevét kéne mondani, nem vau vaut, meg miaut, és nem szabadna engednem, hogy utánozzon, ill. ki kellene javítanom.

Mikor együtt nézegetjük a könyveket, akkor mindíg mondom neki, hogy ott van a maci, ő erre mondja, hogy brumbrumbrum, és én mondom, hogy "igen, így csinál a maci".

Normális ez így? Vagy tényleg elrontottam valamit?



2013. dec. 2. 20:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Nem akarom bemásolni, ezért csak ajánlom neked, hogy olvasd el Vekerdy Tamás Érzelmi biztonság című könyvét. Én most olvasom, ő kifejezetten károsnak tartja a normális gyerekek fejlesztését. Beszédfejlődésre is írt példát (inkább árt a fejlesztés, mint használ - persze nem azokról van szó, akiknél valami probléma van, hanem azokról a kisgyerekekről, akiket szülői nyomásra nem hagynak a saját ütemükben fejlődni).

2013. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ezt csak azért írtam, hogy ne kételkedj magadban, szerintem te csinálod jól. :)
2013. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez ugye csak vicc akart lenni?
2013. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jaj némely védőnőt jó messzire el kellene tanácsolni, a kedves anyóssal együtt:)

No az unokaöcsém 27 hónaposan kezdett el beszélni addig semmit!! Az akkor 15 hónapos lányom sokkal többet és szebben beszélt. Lányom 16 hónaposan megmondta a nevét, ekkor már mondatokban beszélt, 1,5 évesen pedig elénekelte a bocibocit.

Fiam 17 hónapos, szókincse sehol sincs a te kicsidhez:)Ma mondta,h apa és pápá, és ez nála nagy szó, mert eddig 3 hetente mondott egy szót,de csak egyszer aztán semmi:)Fiamat próbálom úgy tanítgatni, ahogy anno a lányomat, de őt finoman szólva egyáltalán nem érdekli:) megfeszülhetek akkor sem, Szóval ez nem a te hibád!!!

Egyébként úgy tudom, ha 2-2,5 éves koráig nem mond semmit, akkor érdemes szakemberhez fordulni.

2013. dec. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A múltkor a TV-ben mondták, h a gyereknek 3 éves koráig jogában áll hallgatni :)))

Az én 16 hósom 1 szót mond rendszeresen, tudatosan.

Van ismerős, akinek oviban kezdett el beszélni a gyereke, felnőtt korában meg be nem áll a szája :)

Nagyon ügyes a lányod!

2013. dec. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!