Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki a hozzá táplálá...

Van olyan, aki a hozzá táplálásnal nem tápot, hamem tejet ad? Az egyből látszik ha nem bírja vagy allergiás rá?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Tápot sosem kapott a gyerekem, hanem tápszert.:) Tápot az állatok esznek.:)

Egyébként pedig nem tudom, hogy tisztában vagy-e vele, hogy 1 éves kor előtt a babák gyomra, emésztése még nincs készen arra, hogy a tejet megfelelően feldolgozza és megeméssze, vagy ha képes is rá, az igencsak megterhelő a gyomrának. Pláne, ha 4-6 hónapos babáról van szó.

De egyébként ismerek olyat, aki 7 hónapos korától tehéntejet adott a gyerekének, mivel a tápszerre nem volt pénze. Problémája akkor nem lett tőle, de hogy ez kihat-e majd a későbbi esetlegesen felmerülő egészségügyi problémáira, azt még nem lehet most tudni.

De egyébként az allergia egyből megmutatkozik.

2013. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi tápszer:) nekem a babám 4,5 hónapos a tapszert nem akarja megenni, kiköpi és ha meg is issza fáj tőle a pocakja. Tehéntejet adtam neki, persze jól felforralva+felhigitva baba vízzel, de eddig nem vettem észre hogy volna vele vmi gond, esetleg kicsit a széklete sűrűbb
2013. dec. 3. 18:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Megmutatkozhat azonnal, de akár évek múlva is. Ráadásul nem csak allergiát okozhat, hanem más betegségeket is. A korai tejfogyasztást még az 1-es típusú cukorbetgséggel is összefüggésbe hozták. Tudod, ők szúrják magukat naponta többször inzulinnal. Nem kellemes sem a cukorbetegség, sem az ételallergia. Én mindkettővel együtt élek. Nekem az összes ételallergiám évekkel az első fogyasztás után alakult ki. Egyébként mindent, a tejet is nagyon korán kaptam.
2013. dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos sok esetben majd csak felnőttkorban jelentkeznek az emésztési problémák. Az anyatej fehérjéje (albumin) egészen más, mint a tehéntejé (kazein).
2013. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tehéntejet adni nagyon nagy felelőtlenség, hiszen rengeteg káros hatása lehet. Sokféle tápszer létezik, ha egyiket nem szereti akkor olyat kell keresni, amit igen. Igen, tudom, hogy drága, de hidd el, ha valami baja lesz a tehéntejtől később az sokkal többe fog kerülni!
2013. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Edesanyam tehentejet kapott 2 honapos koratol es orrvostol orvosig jar ekcemajaval ami foleg az arcan es a fejboren jelentkezik.Begyullad piros hamlik viszket es faj is neki.Lassan 30eve kuzd vele eredmenytelenul.13 evig steroidos kremmel kezeltek az arrcat amitol szep kis bajsza es szskalla nott amivel 3 hetente latogatja a kozmetikust gyantazas miatt.

Gasztro doki szerint 95% a korai tehentejtol van 5% hogy egyeb koran bevezetett eteltol.

Nem mondom, hogy a Te babadnak is baja lesz, de jobb nem kiserteni a sorsot szerintem.Nem veletlenul talaltak ki az 1 eves hatart a bevezetesre.

2013. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem váltatok tépszert. Kérd meg az orvost, hogy írjon fel más fajtát, mert ezt a baba nem szereti.
2013. dec. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocs váltsatok tápszert... elírtam
2013. dec. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyukám elmesélése szerint én babaként sugárban kihánytam az összes akkor vehető tápszert (30 éves vagyok), ezért tehéntejet kaptam higítva.

Pár éve a könyököm, pár hónapja a lábszáram is ekcémás. Elég kellemetlen...

2013. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!