Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti babátok mennyit hízott...

Ti babátok mennyit hízott 6ról a 7. hónapra? Mennyit kellene?

Figyelt kérdés
Enyém most alig hízik, max 100-150grot fog. Nem eszik vmi sokat, anyatejes+ 5hónapos kora óta hozzátáplálom. Védő "elvárja" a 400-500grot is
2013. dec. 6. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
3-400 gramm. nekünk 4 hósan kellett elkezdeni pont emiatt.
2013. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Enyém akkor 280g-ot hízott. Nekem nem mondták sose hogy kevés lenne, teljesen átlagos súlyú volt akkor is, és azóta is.
2013. dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyatejes babáknál a WHO ajánlása szerint is teljese természetes, hogy a 4. hónap után csökken azütem, főleg, hogy elkezdenek forogni, kúszni, mászni. Első babám, anyatejes volt, ő ebben az időszakban szintén 100 grammokat hízott, igaz, a születési súlyát eddigre már megduplázta. A második most 6 hónapos, ő már triplázott is, kíváncsi vagyok, ő mennyit fog hízni.


Miért kezdted olyan korán hozzátáplálni? Vldőnő miatt? Hízás miatt?

2013. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a lányom nagyon keveset hízott a 6.-7. ik hónap között 7dkg!!!!nem írtam el.De előtte nagyon sokat hízott,így nem szóltak semmit.A fiam pedig 1gr híjján 1kg hízott,neki utána lassult le a hízása.
2013. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam anyatejes baba volt,a 6.hónapig havi 1000-1500 grammokat hízott,a 6.-ról a 7. hónapra viszont,ha jól emlékszem csak 600 grammot. Én úgy tudom,hogy a minimum,amit híznia kell,az 250 gramm. Most másfél éves és 12 kg,86 cm,szóval nem dagi,arányos. Olyan is volt,hogy 1 hónap alatt nem hízott semmit,sőt fogyott is,mégsem volt semmi baja,csak beindult a mozgásfejlődése.
2013. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 hós kora óta 400-500grammokat hízik egyik hónapról a másikra. Tápszeres és 5 hós kora óta hozzátáplálunk.
2013. dec. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

340 grammot hízott 6. hónapról a 7.-re. Ekkor már hozzátápláltam és tápszert kapott reggel-este.

5,5 hónapos koráig volt anyatejes.

2013. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért kezdtem előbb mert kevesebb tejem lett. A súlyduplázás megvolt már 5 hósan. Tápszert nem fogad el, főzeléket nem igazán eszi, max gyümölcs. Tejem meg annyi amennyi.
2013. dec. 7. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!