Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik a 16 hónapos...

Miket eszik a 16 hónapos babátok? És mennyit? Leginkább az ebéd és a vacsora érdekelne.

Figyelt kérdés
Az enyém már jó ideje azt eszi amit mi, nagyon jó az étvágya és szerintem sokat is eszik. Mondtam a védőnőnek, hogy szerintem túl sokat eszik a babám és azt ajánlotta , hogy főzelékeket adjak neki. Én csak heti egyszer adok neki főzeléket, de 13 foga van, úgyhogy a darabos ételeket jobban kedveli. Ti milyen kajákat adtok? Minden nap mást főztöK?
2009. nov. 23. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 15 hónapos a lányom, és mi is szinte mindent adunk neki. A húst hússal szereti (pedig mi nem), így a főzelék magában nem nyerő. Reggel 300ml 3,5%-os tej, tízóraira Danone gyümölcsjoghurt, keksz vagy buláta, ebédre leves (azokat imádja), és második (paradicsomos húsgombóc, rakott zöldségek, rántott húsok, halak, máj...stb), uzsira mandarin, banán vagy alma + kekszek, vacsira 300ml tej. Naponta vagy reggeli után, vagy uzsira kap vajas pirítóst (teljes kiörlésű kenyérből) pulykamellel, sajttal, paradicsommal.

Igyekszem minden nap más főtt ételt adni neki.

2009. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is azt eszi amit mi, bár még csak nyolc foga van. A hagyományos főzelékekkel hadilábon állunk, mert nem ehet tejet. Inkább krumpliba ágyazott zöldségpüréről beszélhetnék. igyekszek úgy fözni, hogy mindig legyen sok zöldség, bár a gyerek ránk ütött és inkább húsos...én is úgy ítélem meg, hogy nagyon sokat eszik, bár a lányomra rá is fér, mert 15 hósan végre elérte a 9 kilót. Most két hónap alatt fél kilót hízott, ami sok ugyan, de én örülök neki mert legalább nem szekálnak a súlya miatt.
2009. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
második vagyok megint..azt elfelejtettem, hogy este tápszert kap (220 ml), az apja akkor ebédel úgyhogy még abból is kunyerál. Én ha marad az elózó napi ebédből akkor odaadom neki, nem zavarja és eddig semmi baja nem lett tőle.
2009. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az én fiam most 82 cm és 13 kg
2009. nov. 27. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!