Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagyira tekint anyakent?

A nagyira tekint anyakent?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam. Nagyival lakunk, szoval mindketten sokat foglalkozunk vele. (szoptatom egyebkent) Viszont vele eszrevehetoen jobban szeret lenni, hamarabb megnyugszik nala, tobbet mosolyog ra. En 21 vagyok, anyam 46. Nekem elegge "babaarcom" van, mondtak mar hogy max. 16-nak nezek ki... Lehet ez zavar be a kisfiamnal? Es lehet tenyleg anyamra tekint anyakent? Vagy csak szimplan jobban kedveli mint engem? :(
2013. dec. 10. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagyiknál a legtöbb baba nyugodtabb, mert ők is nyugodtabbak velük. A saját gyermekével az ember mindig próbál megfelelni, a legjobban teljesíteni, épp ezért ha a baba nyűgös, az anyuka is az. Nagymamának lenni pedig azért is olyan csodálatos, mert bár szereted az unokát, akár úgy is mint a saját gyermekedet, de nincs benned az a felelősségérzet. Szóval a lényeg, hogy nyugodt ember kezében nyugodtabb a baba. De ez majd változik, és ettől függetlenül le vagy a legfontosabb az életében. :)
2013. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az első válaszolónak abszolút..


Aztán majd pár hónap múlva hidd el, le sem tudod vakarni majd magadról a babádat. :)

Nálunk is ugyanez volt, mint amit írtál is, igaz mi nem lakunk együtt a mamával. De nála vhogy kevesebbet sírt tényleg.

Most 8,5 hónapos a lánykám, de mostmár én kellek neki, ha nyűgös, ébredés után, stb.


Uh ne aggódj, rád fog tekinteni anyaként, te leszel neki a világ. ;)

2013. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
dehogy..egy ekkora baba hogy tudna különbséget tenni,hogy kinek milyen fiatalos az arca.te vagy neki a legfontosabb,de egy nagyi tényleg más karakter.neki az a dolga,hogy dédelgesse-nyugtassa.neked meg minden más(a rosszak is)-te adod a gyógyszert,szivod az orrát-stb..ezért más a nagyi szerepe.az én kisfiam múltkor közölte,h ott lakna-gondolhatod..-de egy ekkora babának te vagy a minden
2013. dec. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2013. dec. 10. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen volt,és a mai napig bele van pistulva az anyukámba,pedig már 2 éves.

De attól nekem mondja,hogy anya és rám tekint úgy.

Én speciel mindig is örültem,hogy ilyen jó kapcsolat van köztük pici kora óta.

2013. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi is egy házban élünk a szüleimmel és nálunk is pont ez volt,főleg az első időszakban.Kicsit rosszul is esett és féltékeny voltam,de később rájöttem,hogy ez nem azért van,mert anyukámat jobban szeretné a fiam,mint engem,hanem azért,amit itt már más is megfogalmazott,hogy olyankor,amikor a baba sír,az anyuka is feszült lesz és a gyerek ezt megérzi.Ilyenkor ha hirtelen betoppan a nagyi és átveszi a kicsit,természetes,hogy a baba egyből megnyugszik,hisz érzi,hogy a nagymama is sokkal nyugodtabb,mint az anyukája.

Most egy éves a fiam,de még mindig imádja a nagyit,főleg azért,mert anyukám, borzasztóan elkényezteti a fiamat.Sokszor bosszankodom is amiatt,hogy mindent megenged neki,olyasmit is,amit én tiltanék.

Ennek ellenére örülök,hogy a fiam ilyen jól megvan az anyukámmal,mert nyugodt szívvel hagyom itthon őket kettesben,ha esetleg valami elintézendő dolgom akad.

Abban nem kell kételkedni,hogy a gyereked szeret,hisz minden kisgyerek az anyukáját szereti legjobban a világon.

2013. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!