Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőkori ekcéma volt/van...

Csecsemőkori ekcéma volt/van valaki babájának?

Figyelt kérdés

Kinövi ezt a baba valamikor? És mitől jön ki? Melegtől, vagy öblítőtől, stb?

Babám 4 hós, az arca csúnya piros volt, doki azt mondta tegnap, hogy csecsemőkori ekcéma, és írt rá valamilyen kenőcsöt. Tegnap délután bekentem vele a babám arcát, lassan lement róla a pirosság, azóta szép tiszta.

De gondolom nem az a megoldás, hogy mindig kenegetni, hanem megszüntetni a kiváltó okot. De mi váltja ki? Lehet ezt tudni? Köszönöm.



2013. dec. 12. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban.

A dokid gondolom szteroidos krémet írt fel, ha ilyen gyorsan elmúlt, de ez csak tüneti kezelés, az okokról tájékoztathatott volna. Szteroid mellékhatásairól gondolom nem kell írnom..... Nem lesz könnyű az elkövetkezendő pár év.

Ha tápszeres, speciális tápszerre lesz szüksége, ha szopizik, neked tejmentes diétát kell tartanod.

Én zuhanyszűrőt vettem, mert a kemény víz súlyosbítja a tüneteket, mosódió, mosógolyó és ecet az öblítéshez, mosószóda, gőzölve vasalás. Tejmentes étrend 17 hónapja, sok szteroidmentes krémet kipróbáltunk, a Heim Pál Kórház Bázis C krémje nagyon jó zsírozásra, a Sanatopic testápoló a DM ultrasensitív babatermékei. Felejtsd el az illatosított babaápolókat és törlőkendőket.

2013. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2 éves koráig valószínűleg nem kaphat tejterméket, de inkább 3 éves koráig. Az ekcémás babák hajlamosak lesznek később az asztmára. Kimutatni a tejallergiát csak 2 éves kor után tudják biztosan vérből, addig csak a diéta, az ő érdeke, mert súlyosbodhat felnőtt korára.
2013. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na most jól rám ijesztettetek. Közben neten is utána néztem, mit írnak erről. Hát hasonlókat mint ti. És most nagyon mérges és ideges vagyok, hogy a dokinő nem tájékoztatott kellőképpen, a miértekről és a hogyan továbbról. Konkrétan semmit nem mondott, csak azt, hogy ezzel a kenőccsel kenjem, de max 2-3 napig szabad csak. Egyébként egy hete elkezdtem neki a hozzátáplálást, mert tápszeres. akkor zet most hagyjam abba? Vagy az mehet tovább?

Most totál kivagyok, mert nem tudom mit lehet és mit nem, hogy mit kell tennem most vele, mert a doki nem mondott semmit. Akkor most menjek vissza hozzá, és beszélgessek el vele a részletekről, vagy hívjam le a védőnőt? Vagy szopjam ki a kisujjamból, hogy most akkor hogyan kell tovább etetni, fürdetni, mosni a ruháját, stb?

2013. dec. 12. 14:26
 4/10 A kérdező kommentje:
És egyébként nem is HA-s tápszert kap születése óta. Akkor ezt le kell cserélni vagy nem? Szerintetek akkor kivel beszéljem ezt meg? Védőnő vagy doki vagy kivel?
2013. dec. 12. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz vagyok, az 1. és a 2. hozzászólást is én írtam. Úgy látszik nincs lövése a dokidnak az ekcémához. Azonnal le kellett volna cserélnie a tápszert és amíg nem rendeződik, addig csak nagyon minimálisan hozzátáplálni, mert nem fogod tudni, mi hozza elő. Ha tápszert is váltasz és gyümölcsöt is, nem tudod, mi az ok, úgyhogy hívd fel a dokidat, mert eléggé félvállról veszi. Csecsemő bőrgyógyászt,immunológust keress Pécsett tudok jót, BP-en a Heim Pálba kérj beutalót. Ezeket magadtól is meg tudod oldani, de a dokiddal beszélj, mert ez nem jó hozzáállás a részéről.
2013. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nekünk a babánkon kijött egy pötyi, krémtől elmúlt. az orvosoknak fogalmuk sincs miért van, ezzel jött - 50% örökletes tényező, 50% környezeti tényező.

hát nálunk senkinek nics a családba ekcémája,

6,5 hónap alatt meg minden ugyanaz, mint eddig.

nem jött ki azóta se semmi. lehet, hogy takarítás után nem mostam jól kezet, és a gyerekre kerülhetett egy kis tisztítószer a kezemről. már figyelek ilyenekre, nincs is semmi baj.

legtöbbször a vegyszer az ok szerintem, próbálj "bio" lenni. pl. szódabikarbóna és ecet legyen a tisztitó / mósószer. amúgy is van olyan hatásos, mint az ariel vagy a cillit bang, csak figyeld csak meg :)

2013. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lányomnak 5 hónapos korában jött ki, tartott 7-8 hónapos koráig, azóta eltűnt szerencsére.

Most 13 hónapos, kap mindenféle tejterméket, semmi baja tőle.

Anno shea vajjal és Sanatopic testápolóval kentem a bőrét.


Nálunk sose derült ki az oka.

Pont az alma bevezetése után 2-3 nappal jött elő, de lehet, hogy semmi összefüggés nincs.

2013. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is van, és ilyenkor télen még rosszabb. Nyáron csak pici száraz foltok, amik testápolótól is elmúlnak. Nem tudom hogy mitől van. Sensitive mosószert és öblítőt használunk, ételallergia sehol nincs a családban. Egyáltalán nem biztos, hogy tej okozza. Millióféle allergia lehet a portól a macskaszőrön át a lisztig. Nálunk pár hetes kora óta van, most 2 éves múlt. Nem kenem szteroidossal, egyszer megtettem, 3 nap alatt elmúlt tőle, de nem éri meg. Most Sanatopicot használunk és reménykedem hogy kinövi. Bár fura, kert az utóbbi 1-2 hónapban rajtam is kijött. A krémtől viszont teljesen elmúlt.

Elég nehéz rájönni, hogy mi okozza. Próbálhatod megvonni a tejet, lisztet, mosószert, tusfürdőt, sampont stb. stb. váltani valami biora. De lehet az is, hogy semmi nem fog használni.

2013. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a tej okozza, de ekcémás gyerekeknél alapból szakorvos tejmentes diétát ír elő. 2 évesen kimutatható, hogy milyen jellegű az allergia vérvétellel.
2013. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk is van sajnos ekcémánk születése óta szenvedünk vele. Amíg anyatejes volt, addig igyekeztem a lehető legkevesebb tejterméket bevinni a szervezetembe, majd tápszeresek lettünk és a Humana HA start-ot kaptuk. --Ha esetleg arra gyanakszik az orvos, hogy tejallergiás akkor esetleg érdemes lenne kipróbálni a milumil pepti tápszert (kifejezetten tejérzékeny babáknak fejlesztették ki)- Ne aggódj bőven van rá esély hogy kinövi, bár van olyan ismerősöm aki közel harminc és nagyon oda kell figyelnie mit ken magára. Egyébként szinte mindentől lehet: túl kevés a pára tartalom a lakásban vagy túl sok, tejtermékek, allergén gyümölcsök és zöldségek: pl.:paradicsom, mogyoró, dió, mandula stb., csokoládé (!)... Öblítő helyett érdemes pici ecetet tenni a mosógépbe és 60 fokon mosni. A szteroidos kenőcsön már mi is túl vagyunk és ha kell akkor sajnos nincs mese, ugyanis nekünk a nyirokcsomóira húzódott a bőr gyulladása... :( Nagyon fontos a hidratálás, ha gondolod vegyél gyógyszertárban cremor aquosus-t, van illatmentes is nem drágább mint bármely drogériás kencefice és testápolóként használható a baba minden testrészére. Érdemes lecserélni a mosószert is esetleg és nem csak a babánál... én például mindannyiunk ruháját, ágyneműt stb. baba mosógéllel mosom, mert akaratlanul hozzá ér a kis bőre a mi ruhánkhoz, huzatunkhoz és vasalni mindent... ez így nem túl biztató és de reménykedni kell benne, hogy ez csak egy ideiglenes állapot és minden rendben lesz. Gyors gyógyulást Mindenkinek!
2014. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!