Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van bevált módszeretek altatásra?

Van bevált módszeretek altatásra?

Figyelt kérdés
1 éves a fiam,eddig cicin,járkálva, ringatva,vagy hintában aludt el. Szeretném,ha megtanulna egyedül elaludni,de se a suttogós, se az aludj jól gyermekem nem működik,mert le se hajlandó feküdni,se a kijövök-bemegyek,mert annyira sír néha,h megfullad,az 5 percig még el sem jutottam soha
2013. dec. 13. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem egy évesen még korai egyedül elaludnia. Az én lányom másfél éves, egy éves koráig ringattam, utána már nehéz volt nagyon, úgyhogy magam mellé fektetem az ágyba, úgy alszik el. Utána már csak be kell tenni a kiságyba. A nagyobbik 4 éves, neki sem erőltettem az egyedül alvást. Kb 2 éves volt, mikor nem igényelte már azt, hogy mellé feküdjek. De én egyébként is szerettem mellettük feküdni és nézni, ahogy álomba szenderülnek. Az a 10-15 perc nem sok.
2013. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez a 2 könyv arra jó, hogy begyújts vele. Nagyon kicsi még. 17 hónapos a fiam és együtt alszunk el, énekelek és mesélek neki. Soha nem hagytam 1 percet sem sírni.
2013. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyermekem van, a legkissebb 3 hónapos. Egyiket sem hagytam/hagyom sírva egyedül elaludni. Ringatás, vagy babakocsi, melléjük feküdni...ahogy a helyzet hozza. Idővel maguktól megérnek az egyedül elalvásra, mint ahogy már nekem a két nagy :-)
2013. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kitartás kell hozzá. :)


Általában a babák ilyenkor lépnek be a második szeparáció szorongás/félelem időszakába, így még jobban ragaszkodnak Anyához. Az enyém is egy éves, eddig sokszor volt rá példa, hogy nem hagyta hogy ringassam, egyedül aludt el, csak a popsiját paskoltam meg énekeltem neki. Az utóbbi 1-2 hónapban viszont fél órákat kell ringatni és van hogy egy óra múlva felébred és Apa sem tudja elringatni mert addig bömböl amíg át nem kerül az én karomba.


Azt mondják, az egy jó módszer ha félálomba ringatod és úgy teszed le, utána paskolgatod, ha felébred akkor újra egészeen addig amíg egyedül el nem alszik. Ezt minden alváskor így csinálod és szépen lassan már nem is fogja igényelni a ringatást. Én még nem próbáltam, de hamarosan kipróbálom.

Sok sikert és kitartást!

2013. dec. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!