Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek menjek vele tovább?

Szerintetek menjek vele tovább?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos, 7 hónapos volt mikor elkezdett felállni a bútorok mellett. Az egyik lábát leteszi a másikon viszont lábújjhegyen ácsorog, lépegetni mindkét lábával lábújjhegyen lépeget. Doktornő és védőnő szerint ez rendben van,De én aggódom. Túlparázom? Kicsit parás vagyok!
2013. dec. 16. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
igen! túl! minden rendben van vele...
2013. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2013. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ööö...mi a baj...?? hogy egy 9 hónapos még nem teszi szépen a lábát egymás után???egy 9 hónapos baba?????

az én fiam 1 éves és még mindig bizonytalanul lépeget.

igen,túlparázod....

2013. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
rz nagyon gyakori. sok baba csinálja ha már stabilan jár és nem lép rá telejsen akkor kell aggódni, addig nem.
2013. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugi nincs semmi gond vele. Az én kisfiam is hónapokig lábujjhegyen ment a bútorok mellett, , de amúgy is szinte állandóan spiccbe volt a lába. Most, hogy már az első önálló lépéseit próbálgatja rendesen lép. Majd ő is rájön, hogy kell. Ne izgulj annyira! :-)
2013. dec. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyakran állnak lábujjhegyen a gyerekek. Az én kislányom is (15 hónapos). Olvastam hogy 3 évesen is van, hogy lábujjhegyen jár a gyerek. Ebben tényleg semmi rendellenesség nincs. Viszont arra fel kell figyelni, hogy ha lép, akkor le tudja tenni a sarkát!

Olvasd el az alábbi szövegeket, ha gondolod...

Viszont ha szakorvoshoz viszed (neurológus, ortopédia), akkor oda beutaló kell.



"A lábujjhegyen járás az esetek döntő többségében alkati, esetleg örökletes, és további teendőt nem igénylő dolog. Ritkán azonban neurológiai kórkép is lehet a háttérben: akár egy, az izmokat érintő megbetegedés, vagy a méhen belüli életben - esetleg szülés alatt - fellépő részleges oxigénhiányos állapot következtében, igaz, többnyire egyéb tünetek-panaszok mellett észlelhetünk lábujjhegyen való járást.


Házi gyermekorvosa, aki a kisfiú előtörténetét is ismeri, valamint egészében látja a gyermeket, készséggel dönt majd azt illetően, kell-e további vizsgálat, vagy nem.


Akár ártalmatlan alkati, akár nem, az Achilles-ín megrövidülése, a lábboltozat átépülése következhet be súlyosabb esetekben, ezért orthopédiai követés javasolt mindenképpen.


Mindezek mellett a lábujjak tornáztatását, vagy például az ülő helyzetben, székről-padról lelógó lábakkal végzett belső lábéles labdázgatás hasznos lehet.


Jó egészséget kívánok,

dr. Altorjai Péter"


"Dr. Szamosfalvi Imre, gyermekorvos: - A lábujjhegyen járás, az általában megijeszti a szülőket. És hát ugye, nem tudják beilleszteni a normál variációknak a sorába, és ezért aggódnak miatta, hogy a gyereknek valamiféle elváltozása van. Én azt is sokszor elmondtam, hogy a gyerekről véleményt igazándiból úgy lehet mondani, hogyha megnézi az ember. Hát, ez a lehetőség most nem áll rendelkezésemre, tehát nekem így kell azt mondanom, hogy az esetek kilencvenvalahány százalékában megengedhető az, hogy egy néhány esztendős gyerek lábujjhegyen járjon, ha ezt ő tudja tenni, akkor talán még a mozgásfejlődésében is egy érdekes elem jelenhet meg. De azért azt hozzátenném, ami itt egyrészt megtörtént, hogy az ortopédiai szakorvosi vizsgálat, az nem nélkülözhető ebben az esetben. Amit még egyszer valamikor meg lehet tenni, hogy egy neurológus nézze meg, hogy biztosan nincs-e beidegzési zavar a hátterében a lábujjhegyen járásnak"

2013. dec. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!