Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kukival kapcsolatban SOS?

Kukival kapcsolatban SOS?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lesz egy éve, nekem azt mondta az orvos, hogy egy éves koráig ne is bántsam a kukiját. Most voltunk tanácsadáson védőnőnél. Felhúzta neki,hogy megnézze és elkezdett vérezni. Azt mondta , hogy volt rajta egy vékony hártya és azért, cseppentett rá betadine oldatot és mondta, hogy vegyek betadine kenőcsöt és azzal kenegessem neki naponta 2-3-szor. De én alig merem felhúzni neki mert szerintem rettenet csúnyán néz ki és sír is amikor hozzányúlok. Most mit csináljak?!!!!
2013. dec. 18. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kenegesd neki, már ha a védőnő felsértette.
2013. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kend be neki nyugodtan. 1-2 hét, és helyrejön ott minden. :)
2013. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A védőnőd egy vadállat. Tényleg nem tudsz mást, csak kenegetni. Viszont, ha nem huzkodod neki, akkor a sérülés miatt nagy az esély, hogy visszatapad.
2013. dec. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálom felhúzni de annyira sír és olyan piros neki, félek nehogy nagyobb gondot csináljak.Arra gondoltam még, hogy a fürdető vízébe rakok kamillát mert az is gyulladáscsökkentő. Szerintetek jó lenne neki? Annyira sajnálom szegénykémet, már jobban sírok mint ő. Remélem helyrejön.
2013. dec. 18. 16:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a kamilla jó ötlet, pelenkázáskor is töröld át a fütyijét kamillával.
2013. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Betadine-t használj rá, akkor is, ha sír. Muszáj kezelni. A védőnőnek meg megmondanám, hogy most nyúlt hozzá utoljára, akár tetszik neki, akár nem. Én idegbeteg leszek, ha bántják a gyerekem, és nyilvánvalóan meg lehet ezt csinálni finoman is, hogy észrevegye, ha letapadás van és akkor nem rángatni, hanem krémezni és úgy felhuzogatni, sokszor, idővel, lassan. Mázlija, hogy nem az én fiammal tette, nem tenné zsebre a reakcióm. Elég idegbajos típus vagyok ilyen helyzetekben.
2013. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 djudit ***** válasza:
Várj pár napot, de utána mutasd meg egy orvosnak. Lehet, hogy én reggel és este is fürdetném, hogy tisztán tartsam, és enyhítsem a fájdalmát. Nekünk is volt, hogy begyulladt, mert Anyukám nem mosta meg 3 fürdetéskor, és a Betadine segített, utána jobban ki is nyílt neki. Ezen kívül a Motherlove-nak van egy babamasszázs olaja, mi azzal kenjünk minden fürdetés után, és úgy "tornáztatjuk", így nem reped, nem fáj, persze ezt nem a sérülésre írtam. Kitartást!
2013. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is. Csináltam neki kamillás fürdőt, így a vízben kicsit jobban hagyta magát. Szegénynek nagyon csúnya piros. Amennyire tőlem telik felhúzom és kenem neki. Ha pár nap múlva nem alakul akkor elviszem dokihoz mindenképp még az ünnepek előtt. Úgy aggódom, nehogy gond legyen vele..... Mindenkinek jó éjszakát!
2013. dec. 18. 21:16
 9/12 anonim ***** válasza:
nekünk a doki szokta elég vadul ezt csinálni. nem is tűri jól... de muszáj húzogatni, persze finoman, amíg engedi. ha meggyógyult neki, húzogasd mindig egy picit tovább, ahogy engedi, hogy elkerüljétek ezt legközelebb
2013. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt a védőnőt most azonnal kellene eltiltani a szakmájától. A mostani orvosi ajánlások szerint nem szabad bántani, ha amúgy nincs vele gond és rendesen tud pisilni. Legkésőbb kamaszkorra meg szokott oldódni a probléma, ha meg mégsem, akkor egy speciális krémmel lehet feloldani a letapadást.

De ha még szükséges is lett volna a beavatkozás, a védőnőnek akkor sem lett volna szabad elvégeznie, ezt csak orvos csinálhatja.

Szerintem mutasd meg a gyerekorvosnak a fiadat, mert lehet, hogy nagy bajt csinált a védőnő, és kezelni kell a fiadat. És többet ne engedd, hogy a védőnőtök önhatalmúlag orvososdit játsszon.

2013. dec. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!