Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttet hason vagy hanyatt...

Újszülöttet hason vagy hanyatt fektessek?

Figyelt kérdés
A baba-mama honlapok mindegyike mást mond. Jobban megbízok Bennetek, tapasztalt kismamákban.
2013. dec. 19. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem babától függ az én kislányom pl hason szeret aludni :)
2013. dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi eleinte oldalt fektettük, ahogy a kórházban mutatták. Azután megpróbáltuk kitapasztalni, mi lehet jó neki. Hason azért jó, mert jobban tud pukizni, meg büfizni, talán kevésbé gyötrik a szelek. Ha van légzésfigyelőd, akkor egyik sem veszélyes.
2013. dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi eleinte hason fektettük de már kb 4 hete nem szeret úgy feküdni. Nem tudom mi történhetett vele.

8 hetes a kislányunk.

2013. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fiam csak hason alszik jól, légzésfigyelőt használunk. Majd meglátod, hogy alszik jobban.
2013. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Én egy ideig csak oldalt fektettem, ahogy a kórházban, majd később háton aludt. Mindegyiknek van előnye, hátránya. Oldalt azért jobb, mert ha etetés után bukik, akkor csak kifolyik és kész. Háton ez már problémásabb. Hason fekvésnél figyelni kell rá, mert némelyik baba nem tudja még annyira emelni a fejét, hogy egyik oldalról a másik oldalra forduljon. Előfordul náluk, hogy az arcukat az ágyba fúrják. Hát ez is veszélyes lehet. Ezek miatt én kezdeti időszakban mindenképp az oldal alvást javaslom (főleg éjjel), amíg meg nem erősödik, és tudja hason szépen emelni a fejét. Persze gyakran változtatva az oldalt.

/védőnő/

2013. dec. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A babádhoz igazodj.

Kisfiam ujjszülötként hason imádott aludni,most 15 hós és még mindig így szeret

Ebben a témában rám hasonlít :-) én is hasonalvó vagyok

2013. dec. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kórházban fürdetés után én is sokszor kaptam vissza hason fekve a kisfiamat, de eleinte én egyszerűen nem tudtam/mertem hasra tenni. Vettünk bölcsőpárnát itthonra, így eleinte az oldalán fekve aludt, majd olyan 6 hetes korában anyósom altatta el, hason, és csodák csodájára az volt az első éjszaka, amit végigaludt. :) Utána mi is csak hason altattuk, nagyon szereti. Nálunk is volt légzésfigyelő, így nyugodtan aludt mindenki. Most 7 hós múlt, ha elalszik az ölemben leteszem hasra, aztán ébred ahogy ébred, úgyis elmocorog.

Lényeg a lényeg: a hason alvás/altatás nekünk bejött. (Amúgy ha lerakjuk hasra és simizzük a hátát, paskolgatjuk a fenekét úgy is elalszik, háton ez kivitelezhetetlen. :) )

2013. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok. A védőnő nekünk is oldaltfekvést javasolt, de fiam azt nem viseli el. Vagyis csak akkor, ha nincs megtámasztva - viszont úgy nem sokáig tart. :) Utána azt mondta, légzésfigyelővel nyugodtan tegyük hasra.
2013. dec. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyerekorvos, védőnő a hanyatt fekvést javasolja.

A nagyfiam (14 hós) csak oldalt aludt születésétől fogva, amint megtanult forgolódni, hasra vágta magát, ma is úgy alszik.

A kisfiam (2 hós) születésétől fogva csak hason szeret aludni, hanyatt nem is tud elaludni (de természetesen ölben igen).

Mindegyiknél használ(tam)ok légzésfigyelőt, még csak fals riasztás volt.

2013. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!!!
2013. dec. 19. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!