Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg lelki sérült lesz a...

Tényleg lelki sérült lesz a babám? Vissza kell mennem dolgozni és muszáj bölcsibe adnom a gyereket, mert az egyik nagyszülő távol van, a másik még aktív dolgozó. Másra pedig végképp nem számíthatok.

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 22:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
nem kéne ennyire félteni. az a baj, hogy manapság üvegburokban nevelik a gyerekeket, az eredményt láthatjuk is. én is voltam bölcsiben régen. Jót tesz a gyereknek egy kicsi közösségi élet. gondolom már elmúlt 1éves, akkor már nem árt neki ha más gyerekek társaságában van.
2009. nov. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
13 hónapos.
2009. nov. 25. 22:41
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Itt kulfoldon csak fel evig, max 9 honapig tudsz otthon maradni a gyerekkel. Az en fiam 7 honapos es ovodaba jar, 3 evesen iskolaelokeszitobe megy, negy evesen kezdik itt a sulit, es semmi bajuk nincs.
2009. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz lelki sérült, ne aggódj. :) Külföldön 3, van ahol max. 6 hónap az anyukáknak az ellátás, utána mennek vissza dolgozni.
2009. nov. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz lelkiserult, foleg hogy 13 honapos. Ennyi idosen mar szocializalodnak, keresik a masik gyerek tarsasagat. Neked nehezebb lesz, mint neki.
2009. nov. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy nem akkora horror, de az előbb olvastam itt egy topikban, hogy lelki sérült lesz, még ha nem is emlékszik rá, meg hogy neveletlen-nevelhetetlen kulcsosgyerek lesz abból a gyerekből, aki nem marad otthon 3 éves koráig az anyukájával.
2009. nov. 25. 22:52
 7/17 A kérdező kommentje:
Jól van, megnyugodtam azért, mert beleültették a bogarat a fülembe...:(
2009. nov. 25. 22:54
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős anyuka u.így volt, az első pár hét volt nehéz (de sztem az később is az), most már azt mondja nagyon jó, rengeteget fejlődött a babája mert a nagyobbaktól mindenfélét elles, csak néz hogy honnan tud dolgokat. Másrészt rendszert vitt a gyerkőc életébe, előtte sok volt a nyügi, kicsi lakásban laknak és nem tudta magát lefoglalni, rosszul evett, alig aludt, stb. Most jó az étvágya, magától megy lefeküdni vacsi után, átalussza az éjszakát, egyszóval bejött nekik. Biztosan nem lesz lelki sérült a babád. Kevés gyerek van aki egyáltalán nem bírja a bölcsit (hallottam már ilyet), de az úgyis kiderül és a gondozók szólni fognak ha más megoldást kell találni.
2009. nov. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
a mai megfigyelések és kutatáaok szerint a teljesen egészséges lélekhez és kiegyensúlyozottsághoz a kulcs az,ha a kisgyerek három éves koráig az anyja mellett van. Nem pedig idegen mellett,pl dadus. Azért ebben van logika és értelem....különben nem jérdeznéd. Van,aki gond nélkül rábízza egy idegenre a gyerekét,van aki nem.
2009. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kulcsosgyerek az általában már iskoláskorú, azokra mondták régen.. :) Bölcsisekre és ovisokra ez nem is illenék... :)
2009. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!