Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után nem lesz segítsége...

Szülés után nem lesz segítségem, nem tudom mit kell csinálni a babával. Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
Párom azt mondta, hogy neki nem újdonság a baba ezért ne számítsak a segítségére. A kórházban pedig semmit sem mutatnak meg, a védőnő pedig nem olyan, hogy eljöjjön megnézni a babát.
2013. dec. 22. 14:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Minek szültél egy ilyennek gyereket?
2013. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nem csak neki szülöm a gyereket! Ő ilyen tipus.
2013. dec. 22. 14:32
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz! Nekem is nagyon furcsa a párod reakciója, de azért a kérdésedre is válaszolok: sétálj be egy könyvesboltba vagy könyvtárba, és kérj egy csecsemőellátással kapcsolatos könyvet. Nekünk régen volt egy nagyon jó, apa engem először úgy fürdetett, hogy egyik kezében a könyv, másikban én :) De nagyon remélem, hogy a párod is megembereli magát.
2013. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szép kis párod van neked, már ne is haragudj.

A kórházban, ha kéred, megmutatják, hogy kell szoptatni, pelenkázni, a köldökét ápolni, míg leesik a csonk és rendesen beszárad. De általában tényleg csak akkor, ha kéred, legalábbis az én tapasztalataim szerint. Ha a csecsemősök túl "elfoglaltak", vagy egyenesen bunkecek, akkor javaslom még a szobatársakat is, mint lehetséges információforrásokat. Főleg, ha már van gyerekük. :)

A védőnőnek elvileg kötelessége kimenni az újszülötthöz, bár ennek a szakmának is van alja...


De azért ne aggódj, nem olyan ördöngösség egy kisbaba, csak arra figyelj, hogy ne legyen éhes, ne legyen kakis a pelusa, illetve túl pisis se, mert kifolyik, és akkor öltöztetheted át. :)

Napi egyszer megfürdeted, nyelvén ha fehér lepedék van, kitörlöd a száját rózsamézzel (textilpelus csücske a legjobb szerintem). Köldökápolásra kétféle módszert ismerek, vagy alkohollal kitörlöd, és behintőporozod, vagy hidrogén-peroxiddal kipezsegteted, és utána kitörlöd alkohollal is. De ez úgyis a kórházban kezdődik, otthon csak folytatnod kell.

Ha becsipásodik a szeme nagyon, kamillateás vattával letörlöd, ahányszor csak kell.

Ha koszmós lesz a feje, este beolajozod (babaolajjal), másnap jól megkeféled :) a fejbőrét.


Ja, és a legfontosa

2013. dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szép kis párod van neked, már ne is haragudj.

A kórházban, ha kéred, megmutatják, hogy kell szoptatni, pelenkázni, a köldökét ápolni, míg leesik a csonk és rendesen beszárad. De általában tényleg csak akkor, ha kéred, legalábbis az én tapasztalataim szerint. Ha a csecsemősök túl "elfoglaltak", vagy egyenesen bunkecek, akkor javaslom még a szobatársakat is, mint lehetséges információforrásokat. Főleg, ha már van gyerekük. :)

A védőnőnek elvileg kötelessége kimenni az újszülötthöz, bár ennek a szakmának is van alja...


De azért ne aggódj, nem olyan ördöngösség egy kisbaba, csak arra figyelj, hogy ne legyen éhes, ne legyen kakis a pelusa, illetve túl pisis se, mert kifolyik, és akkor öltöztetheted át. :)

Napi egyszer megfürdeted, nyelvén ha fehér lepedék van, kitörlöd a száját rózsamézzel (textilpelus csücske a legjobb szerintem). Köldökápolásra kétféle módszert ismerek, vagy alkohollal kitörlöd, és behintőporozod, vagy hidrogén-peroxiddal kipezsegteted, és utána kitörlöd alkohollal is. De ez úgyis a kórházban kezdődik, otthon csak folytatnod kell.

Ha becsipásodik a szeme nagyon, kamillateás vattával letörlöd, ahányszor csak kell.

Ha koszmós lesz a feje, este beolajozod (babaolajjal), másnap jól megkeféled :) a fejbőrét.


Ja, és a legfontosabb: ne hallgass azokra, akik valami programozható gépezetként tekintenek a babára.

Ha sír, próbáld meg megszoptatni. Ha eszik, oké, ha nem, vagy sír közben, akkor valami más baja van. Etetés után büfiztesd meg (vedd a válladra, simogasd a hátát).

Nagy valószínűséggel lesz elég tejed, ha nem, akkor lehet tápszerrel pótolni. Ez alatt azt értem, hogy ha teljesen kiszívta mindkét melledet, és még mindig sír az éhségtől, akkor jöhet a táp. Végülis nem éhezhet. De az ne zavarjon, ha keveset eszik, de gyakran, ez változni fog, ahogy nő majd.

Az első napokban, amíg meg nem jön a tejed, mindig próbáld mellre tenni, amikor ébren van, hogy begyakoroljátok a jó technikát, amíg még nem túl éhes, és a melled is kezelhető. Amúgy is nagy szüksége van az előtejre is.


Hát, nagyjából ezek jutottak eszembe, bocsi, ha nem ilyen részletes választ vártál... szerintem a legtöbb dolog amúgy ösztönösen jön, csak sokszor háttérbe szorítják az ember ösztöneit.

A háztartás és a baba közül a baba a fontosabb, ha valakinek nem tetszik valami, lehet segíteni. :)


Könnyű szülést, és boldog babázást kívánok neked.

Üdv: egy 21, és egy 2 hónapos baba anyukája

2013. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom,ha párom kijelentene ilyet,h ha lesz gyerek ne számítsak tőle segítségre,akkor elgondolkoznék rajta,hogy ilyennek minek gyereket szülni?!
2013. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Ő tegnap mondta, hogy ne számítsak rá.
2013. dec. 22. 15:15
 18/29 anonim ***** válasza:
Lehet kérni másik védőnőt, és segíteni is fog. Nekem sem mutatták meg, mit hogy csináljak, ahogy hazaértünk, már jött is, az esti fürdetésre. Szóval már most kezd el intézni a védőnő váltást.
2013. dec. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
A faluban csak ez az egy védőnő van.
2013. dec. 22. 15:21
 20/29 anonim ***** válasza:
76%
1 gyereket magatoknak szülsz,magadnak párodnak,nem másnak!Ha rá nem számíthatsz NEM apának való
2013. dec. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!