Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám meggyőzni anyáméka...

Hogy tudnám meggyőzni anyámékat? Félelemből nem engedik azt csinálni amit szeretnék, pedig nekem minden álmom.

Figyelt kérdés

Minden áron rajzolni szeretnék komolyabban. Úgy érzem hogy van is tehetségem hozzá, mert elég jókat bírok rajzolni (nem a korosztályomnál lévő mércével). Anyámmal és a nagymamámmal lakom. Mikor viszont közöltem velük akkor egyenesen elsápadtak és minden erejükkel ellene voltak. Bátyám mesélte hogy a nagypapánk régen egy csomót rajzolt, de olyat ami erősen bíráló volt politikailag és ezért többször megverték és valószínűleg e miatt is halhatott meg. Papám rajzait a bátyám mentette meg, de anyámék úgy tudják hogy elégtek. Azóta az enyéimet is megszerezték és az oda is veszett :( Viszont nekem semmi ilyen indítékom nincsen. Illusztrátor akarok lenni, de nem olyan mint a papám volt. Könyvillusztrátor esetleg képregényrajzoló. Hogy tudnám esetleg megértetni velük? Azt hogy nem engednek el bulizni meg sehova még megértem, de ezt nem szeretném hagyni nekik. Nekem ez az egyetlen öröm, mert a számítógép unalmas, a lakásból meg az iskolán kívül szinte semmikor se mehetek ki. Mit csináljak?

15/F


2013. nov. 27. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg kedvet érzel hozzá, és tehetséges vagy, akkor beszélj a tanároddal, hogy segítsen neked. Egyrészt rajzolni, másrészt a szüleidet meggyőzni...sok sikert.

Jut eszembe: a [link] ra tehetnél ki képet, ha van elmentve a műveidből

2013. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Léteznek versenyek ahová iskola által benevezhetsz, a szüleidet pedig ültesd le és magyarázd el, hogy te mondjuk gyerekkönyveket szeretnél illusztrálni, ezt csak elfogadják. :) Ha mégsem, akkor 18 éves korod után már úgyis azt tanulsz amíg akarsz. :)
2013. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ez elég fura félelem a részükről...


Te ennyi idősen már nyugodtan eldöntheted, hogy mit szeretnél csinálni, könyörgöm, nem drogozásról van szó, hanem egy szuper jó dologról. :)

Hajrá!

2013. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A nagy "balhé" tegnap előtt volt. Azóta rendszeresen nyitogatnak be a szobámba szóval míg le nem csendesednek itthon nem sok esélyem van hogy rajzoljak.

Azóta csak egyet készítettem, de az meg sem közelíti a régiek minőségét. Mert órán csináltam és nem bírtam teljes mértékben odafigyelni. Meg eszközökben és időben is határolva voltam :( Ez elég rossz lett, de most csak ez az egy van amit mutatni bírok:

[link]

Bocsi a kép minőségéért, de nincs scannerem sajnos szóval mobillal készítettem.

Kérlek ez alapján ne szóljatok le, mert ennél sokkal jobbak voltak, de nincs más amit mutatni bírok.

2013. nov. 27. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Aha, mangaka akarsz lenni?


Szerintem mutasd meg nekik, hogy ez mennyire populáris manapság. Mind a két húgom ugyanilyen rajzokat csinál, meg a 18 év alatti összes ismerősöm fele. Keress sok ilyen embert, vagy közösségeket a neten, és mutasd meg anyukádnak, hogy bociszemeket rajzolni egyáltalán nem vált ki senkiből sem bicskanyitogató szintű ellenszenvet.

2013. nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát mangarajzokkal valószínűleg nem váltod meg a világot, én is ilyeneket rajzoltam ennyi idősen. :) Én is szerettem volna ilyen pályára menni, a szüleim nem örültek volna nekik, mentem más irányba. Aztán abbahagytam a főiskolát, és végül a rajznál kötöttem ki, csak teljesen más irányban, ebből ugyanis meg lehet élni. :)


Amit javaslok: ha szeretsz rajzolni, keress olyan ágazatot, amiben hasznosíthatod a szenvedélyedet, de emellett piacképes is. Olyanokra gondolok, mint alkalmazott grafika, logók tervezése, kiadványtervezés, weblapok grafikája stb. Ezeket, bár rengetegen csinálják jól csak kevesen, így a tehetségeseket megfizetik. Ilyen munkával tisztességes kereseted lesz, azaz a szüleid elégedettek lesznek, viszont nem esel ki a kreativitásból, a képregényes stílus pedig maradhat hobbi, amíg nem sikerül valamilyen úton.módon befutnod vele.


Saját tapasztalat, hogy az álmaidtól, tehetségedtől nem szabad eltávolodni, mert annak bukta a vége, de meg kell maradni a realitások talaján, azaz olyan irányba kell képezni magad, ami piacképes. Éhező művésznek nem olyan jó lenni. :)

2013. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha komolyan szeretnél ezzel foglalkozni, akkor nagyon kapcsolj rá, mert ezzel a tudással semmire sem fogsz menni. Járj el külön foglalkozásokra, ha komoly suliba akarsz menni, a felvételin tárgyakat is kell rajzolni különböző sperpektívákból, portrét is. Ez a manga stílus nem portré. Tudom, mert én is rajzolok, de ha komolyan szerettem volna ezzel foglalkozni, ilyen rajzokkal szemeröhögnének a felvételin. Nem rajzolsz rosszul, de ez még édes kevés. A managkák se csak manga sílusban tudnak rajzolni, különben nem lettek volna magakák. És még msot gyerekkorban kell elkezdeni, később már sok esélyed nem lesz. Egy ismerősöm félelmetesen tehetséges volt, kisgyerek kora óta rajol, tanult is rajzolni folyamatosan és csak harmadszorra vették fel a moholyra.
2013. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én pont könyvillusztrátor szeretnék lenni JELENLEG. Azért emelem ki, mert mivel még csak 13 éves vagyok (ebben az évben leszek 14), ezért még sok minden változhat, főleg a kitartásomból ítélve.

Engem eredetileg az Anyukám ügyvédnek tervezgetett (mai napig mondja, hogy mennyire meglennének a képességeim hozzá), de igazándiból nem bánja ha esetleg tényleg könyvillusztrátor leszek.

Szerintem próbáld meg őszintén kiönteni az érzéseidet nekik. Elmondani miért akarod tenni ezt, és hogy miért félnek pontosan? Az, hogy nem élsz meg belőle? De megfogsz, vannak biztos állások rajzosoknak. Az előttem szólók közt voltak olyanok, akik említettek egy-kettőt. Próbáld megbeszélni velük. S mutass rá, hogy miért is jó ez! De ne csak dicsérd, tudd a rossz oldalát is ennek a munkának. Mert akkor látják, hogy tisztában vagy vele mit vállalsz.

Az, hogy otthon nem rajzolhatsz az kissé kiakasztó. O.o Én személy szerint nagyon megdöbbentem, amikor elolvastam. Mert azt értem, ha nem akarják engedni, hogy az legyél aki szeretnél... pályailag persze. De az, hogy nem hagynak rajzolni? O.o

Remélem sikerül meggyőznöd őket, és utána húzz bele! Tanulj onnan ahol tudsz! Én iskolában rajztanárom segítségével, az internet segítségével és könyveim segítségével tanulok.

Drukkolok neked!

13/L

2014. márc. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!