Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik éjfélig 8...

Miért nem alszik éjfélig 8 hetes babám?

Figyelt kérdés

Minden este ugyan az a program, ugyanakkor fürdik (7-8 órakkor), utánna eszik, de csak éjfél előtt nem sokkal alszik el, miuátn már megvolt a következő evés is. Aztán alszik reggel 8-ig úgy, hogy egyszer felkel enni 3-4 körűl. Éjjel eleinte nézelődik, nyafizik, forgolódik, majd sir.

Próbálgattam csúsztatni az evéseket, de nem sikerűl előrébb hozni az alvást.

Délben sétálunk,akkor alszik 3 órát, utánna már csak szundikál fél órát, mégsem álmos.

magától fog változni?



2013. dec. 23. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 hónaposan ugyanezt csinálja. Szerintem azért, hogy megakadályozza, hogy kistesót gyártsunk, mert mire elalszik, már mi is hullafáradtak vagyunk. :-) Én már a babakocsizást is hagytam ki, de akkor nappal sem aludt, és este kivárta az éjfélt.
2013. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert változik, fejlődik. Már jobban figyel a zajokra, tárgyakra, emberekre, változnak az igényei, szokásai. Ez természetes. Persze neked rossz, hogy élfélig fent van, de ő nem tudja mi az idő. Akkor alszik, mikor jól esik neki. És egyre kevesebbet fog. Az igényeit figyelve terelgetni kell az 'éjjel alszunk' felé, miközben nappal többet lesz ébren. De azért még nagyon pici, bármi bezavarhat.
2013. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mintha az én fiamról olvasnék (aki most 13 hetes) azzal a különbséggel, hogy ő reggeli cicizés és kevés rugdalózás után alszik még 3 órát és utána kezdődik amikor csak szundikál.

Nem tudom, hogy ez változni fog remélem igen. Én nem vagyok egy "éjjeli Bagoly típus". Volt, hogy 23:00-kor letettem aludni kb. rá 20 percre felkelt és akkor volt igazán elemébe (rugdalózott, szövegelt).

2013. dec. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Múlt éjjel is éjfélkor aludt el...

Aztán már aludt 8-ig egy evéssel 3-kor. De akkor is kivagyok, mert én aludnék már 9 után. Legalább csendben lenne, de nincs :)

2013. dec. 24. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!