Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a bébikomppal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam, h vegyek-e a kislányomnak. Olvastam, h lábujjhegyen tanulhat meg miatta járni a gyerek, de őszintén szólva még egy gyereket se láttam lábujjhegyen menni :-) szóval, Ti használtatok?
2013. dec. 23. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Kisfiam is használta..kb 1 hónapot

1 ÉVesen-4 naposan indult el...de nem ám 1-2 lépést

1. nap 5-6 lépést tett meg.másnap 9-10, harmadnap már sétált...

videóztam is mert nem hittem el

Most 15 hós és nem úgy tűnik mint aki lábujjhegyen járkálna

Ezt honnan hallottad ?

Készülj fel hogy sok negatív-ellenző komment is lesz

2013. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tönkreteszi gyerek gerincét,semmi szükség rá.
2013. dec. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
a lábujjhegyen dologrol tanultam is, nemcsak olvastam. gondolom, h lesznek ellenzők is, de érvekre vagyok kíváncsi...miért igen és miért nem.
2013. dec. 23. 17:44
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem gyógytornász ismerős mondta, hogy semmi, ami mozog, gurul, nem segíti elő a járás tanulását, mert egyensúlyérzék kell hozzá, és azt az ilyen eszközök csak összezavarják. Ezért jó a bútorokba kapaszkodás, és ezért nem szabad kézzel vezetni a babát, mert akkor mi tartjuk és nem ő saját magát. A komp is ilyen. Mindenki, aki egészséges meg fog tanulni járni. De egy gerendán van, aki képes tornázni és van, aki leesik. Az egyensúlyérzék

mindenkiben meg van, de el lehet szúrni.

2013. dec. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Bizony lesz sok egymásnak ellentmondó vélemény, amivel nem leszel előrébb, hiszen afelé hajlasz, hogy megvedd neki.

Inkább gondolkodj el azon, hogy mivel tudnál Te érvelni, hogy miért is lenne szükség a kompra? Miért lenne jó a gyereknek? És az valóban a gyereknek jó, vagy az anyukának kényelmi szolgáltatás? (Önjáró a gyerek, kevesebb aktív figyelmet igényel, gyakorlatilag egy mozgó járóka)

2013. dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem is mondanám, h afelé hajlok, az a baj, h magam sem tudom mit csináljak. az tény, h nekem kényelmesebb lenne, ezt beismerem. ha tudnám, h nem ártok ezzel a kislányomnak, vennék rögtön.
2013. dec. 23. 18:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Leírjuk itt hetente miért NEM jó (tönkreteszi a gerincet), hogy minden szakemver ellenzi (gyerekorvostól a védőnőn keresztül a gyógypedagógusokig, idézünk cikkeket:

[link]

[link]


Aztán jönnek azok, akiknek az egyetlen érve, hogy nekik/az ő gyereküknek/a szomszéd gyereknek/stb. stb. se lett tőle baja.


Végül úgyis te döntesz.


Nem ellened szól ez a kirohanás ne haragudj, de ezt tényleg hetente lemeccseljük itt.

2013. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
okés, értem én, viszont én még egyszer sem olvastam itt, ehhez a témához hozzászólásokat, pont ezért érdeklődtem...
2013. dec. 23. 19:26
 9/16 A kérdező kommentje:
ja és köszi a linkeket, már olvasom is :-)
2013. dec. 23. 19:27
 10/16 anonim ***** válasza:
2013. dec. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!