Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a bébikomppal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam, h vegyek-e a kislányomnak. Olvastam, h lábujjhegyen tanulhat meg miatta járni a gyerek, de őszintén szólva még egy gyereket se láttam lábujjhegyen menni :-) szóval, Ti használtatok?
2013. dec. 23. 17:33
1 2
 11/16 Viktoria1978 ***** válasza:
Sziasztok! En is vettem a kisfiamnak egy zenelös vilagitos bebikompot. Sokat mondok, ha azt mondom 2 hetet, ha hasznalta. Amikor vettük ott 8 honapos volt. Most arra hasznalja, hogy odamaszik a komphoz es belekapaszkodva felall. En is azt hittem, hogy jo buli, de az en fiamnak nem jött be, söt nekem sem. Amikor benne volt sokkal többet rohangaltam utana, mint amikor a földön maszott. A bebikomp segitsegevel sokmindent eler, felborit, bemegy vele az üvegasztal ala stb. Csak annyit tudok tanacsolni, ha megveszed a kislanyodnak, nagyon figyelj minden mozdulatara.
2013. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat. örülök azért, h pár (2) tapasztalatot is kaptam, amire eleve kiváncsi voltam. mert hát a neten én is utána tudok olvasni a hátulütőinek, épp ezért a személyes tapasztalatok érdekelnének. ha vki még irna, megköszönném.
2013. dec. 23. 21:55
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A bébikomp több szempontból is káros. Nyilván nem fog mindig lábujjhegyen járni tőle, de ha így kezd el járni, az semmiképp nem jó se az izmai, se a csontjai, se az egyensúlyérzéke fejlődésének a szempontjából. De nem ez a fő gond vele. Az egyik legnagyobb baj az, hogy járásra, állásra készteti a babát, ezáltal lehet, hogy hamarabb fog járni, mint amúgy, így lerövidül, vagy akár ki is marad a mászós időszak. A mászás hónapokig történő gyakorlása nagyon fontos fejlődési szakasz, a váltott végtagos mozgás kell a két agyfélteke működésének összehangolásához. Ha ez a fejlődési folyamat nem megfelelően megy végbe, az olyan problémákhoz vezethet, ami csak később derül ki, akár csak iskolás korban tanulási nehézségek (pl diszlexia) formájában. Lehet, hogy abszurdnak hangzik, hogy a gyerek diszlexiás lesz a bébikomptól, de minden mindennel összefügg.

Ezenkívül valóban nem tesz jót a gerincének sem, ráadásul balesetveszélyes is. Több országban már be is tiltották a használatát.

Valóban nagyon sok vita volt már ebből, érdemes rákeresned itt is, és a google is a barátod, rengeteg hasznos cikk olvasható a témában, ahol közérthetően, logikusan elmagyarázzák a következményeket, amiket a komp okozhat.

2013. dec. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Miért kell lepontozni azt,aki más véleménnyel van a kompról ?

A kérdező feltett egy kérdést,én pedig leírtam ami tapasztalatom,véleményem van róla...

1-es

2013. dec. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amikor kicsi volt a lányom én is kaptam egyet. Nagyon szerette a nagylány. Csak most jöttek elő a problémák 11 évesen. Nem tudják biztosan állítani, hogy a komp miatt volt de sokak szerint közrejátszik abban, hogy most tanulási problémái vannak. A mozgásfejlődés során kimaradt a mászás. Amikor fel akart már állni akkor beleraktam a kompba és nagyon jól elvolt. Imádta. Én is.... mert tényleg kevesebb gondom volt vele. De most már bánom. Most 3 hónapos a kislányom és nem fogjuk használni pedig most is kaptunk egyet..
2013. dec. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
én sem értem ezeket a lepontozásokat...mindenkinek joga van véleményt alkotni (ami eltérő lehet másétól), anélkül, h a másik ember a nem tetszését lepontozással nyilvánítaná ki. Köszi a válaszokat. pillanatnyilag amellett vagyok, h a 8 hós lányomnak nem lesz kompja.
2013. dec. 24. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!