Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még van pár hét a szülésig,...

Még van pár hét a szülésig, de már most azon gondolkodom, hogy mi lesz, ha nem lesz tejem. Mit lehet olyankor tenni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 25. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyet tehetsz:azonnal abbahagyod ezt a hülyeséget, mert csak bevonzod, hogy tényleg ne legyen tejed.
2013. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

A szoptatás egyik alappillére, hogy bízol magadban, és a babában, hogy menni fog. :)

Ha nem lesz tejed meg adsz tápszert, éhen nem fog halni.

2013. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ahol szülni fogok ott addig senkit nem engednek haza amíg a baba nem szopik.
2013. dec. 25. 19:51
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

www.lll.hu

Itt olvass át mindent a szoptatás kezdeteiről, meg amennyi csak belefér. És vigyél magaddal listát a kórházba a tanácsadók telefonszámaival, hogy segítséget kérhess, ha kell.

Ha van a közeledben baba-mama csoport, akkor még szülésig menj el egy alkalomra, ott beszélhetsz az aggodalmaidról.

2013. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

mindenkinek annyi teje lehet, amennyi a babának kell, ha nem rontja el az elején, illetve nem követi el a tipikus hibákat. (sok anya, aki eltolta az elején, ezt nem hiszi el, főleg, mert így könnyebb a lelkének, de azok, akik még 18-20 hónapos gyerekeket is szoptatnak, egyet tudnak érteni ezzel a gondolattal)

szóval:

legyen sokat cicin, amikor igényli és amennyit igényli, annyit legyen cicin a baba. (ha kell, mindig bújjatok össze a babával, vagy tedd magadra hordozókendőbe, hogy bármikor cicizhessen)

ne adj neki semmilyen cumit az első 6 hétben minimum (se cumisüveg, se nyugtató cucli)

ne adj neki semmilyen kiegészítést, tápszert, még estére se, sose.

IGÉNY szerint szoptatás a kulcs. egyszerűen senkire ne hallgass, aki 3 óránként 30 perces szopizásról szajkóz, mert pl. az én babám 2,5 kilós és sárga volt, és bizony 1-2 óránként kért enni, 50-120 percekig, és 10 grammokat szopott, és ma meg 9 kiló és 72 centis 7 hónaposan, ha hallgattam volna a sok jószándékú, de rossz tanácsra, tápszeres lett volna a babám.

ilyen volt, kicsike, keveset evett, elfáradt az evésbe, de ma már erősebb és dagibb és én meg korlátlan tejjel rendelkezek és tudom, hogy fogok is - mert az ösztöneimre hallgattam és nem az órát figyeltem, meg a "tápszeres kalkulációs egészségügyis okosságoknak" hittem :)

amúgy ez egy nagyon hasznos oldal, olvasd el:

[link]

2013. dec. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
voltam szoptatás előadásom,és az anya baba kapcsolatban 10. Helyen áll a szoptatás!nem az evés,hanem az összebújás szempontjából.de úgyis ölelgetni babusgatni fogod:)nem mondom azt hogy ne agyalj ezen,mert az nem így működik,másnak meg más félelme volt terhesség alatt,után,szóval nincs gond,ha anyudnak vagy a családodban szoptattak a nők valószínű te is fogsz!
2013. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon kicsi az esélye, de előfordulhat az is, amit a kérdező ír, én pl a élő példa vagyok rá.

HIába próbáltam a szoptatást, nekem nem volt semmi tejem. Lehet ez másnak hihetetlenül hangzik, de semmi sem indult meg, nem durrant be a mellem, nem volt tejbelövellés- és 3gyereket szültem- mindnél ez volt- a nagy semmi. Mindenki a mellemet tapogatta és fogdosta a kórházban, hogy nagyon puha, és valószínűsítették, hogy nincs tejtermelő mirigyem-vagy ha van is, nagyon kevés van.

A 2-3gyereknél csepegett némi tej, de ahogy próbáltam szoptatni, kb 2-t kortyolt a pici és utána már hiába szívta nem ment. ELkezdtem fejni- 3kemény hétig, napi 6x, és a maximum amit egy nap sikerült összegyűjtenem, az 30ml volt.

Szóval előfordul ez is, és attól hogy a kérdező végiggondolja ezt a lehetőséget is, még nem tesz semmi rosszat.

Ne aggódj kérdező, ha véletlenül- aminek hagsúlyozom- nagyon kicsi az esélye így járnál, akkor van tápszer és nem fog éhenhalni a picid!

Jó egészséget, és sikeres szoptatást kivánok!!

2013. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért pontoztátok le a honlapokat ajánlókat. Szerintem hasznos oldalak, én is aggódtam kicsit, és engem megnyugtattak ezek a tanácsok, szoptatási tanácsadóval is beszéltem róla (szülésznőm az is) és ő megerősítette azokat a hibaforrásokat, amiket itt a válaszoló említett. Én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy meg kell fogadni ezeket a tanácsokat (elején ne adjunk cumit és pótlást csak ha tényleg kell a babának orvosi indokok miatt, és sokat mellre tenni) és ha ennek ellenére sem fog menni, akkor elmondhatod, hogy mindent megtettél, és a tápszer sem gáz. (Kicsit kényelmetlenebb elkészíteni, de a babának nem lesz tőle semmi baja nyilván.)
2013. dec. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem lesz tejed,nem lesz majd adsz tápszert,ezt nem kell túlkomplikálni,ne aggódj,semmi baja nem lesz a gyereknek ha nem kap anyatejet.
2013. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Én is így voltam mint a 7-es válaszoló egész nap kb. 30 ml tejem volt a kórházban az utolsó nap jött már valamennyi pedig rendesen szültem nem császárral. E miatt nem tartanak bent a kórházban mert nincs elég tejed!!2 hetesen tápszeres lett a fiam mert csak fogyott pedig egész nap fejtem. Egészséges, jó kedvű kisfiú, még soha nem volt beteg. Úgy hogy nem csak az anyatejes babák az "egészségesek" ezt is megkaptam. Biztos lesz tejed nyugi, de ha nem kap tápszert nem méreg nyugi!!
2013. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!