Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy 13 hónaposom...

Miért van az hogy 13 hónaposom éjjelente órákat ébren van?

Figyelt kérdés

Eddig tök jól aludt, 1x max 2x kelt, de az utóbbi 2 hónap maga a rémálom. Eleinte csak úgy tudott aludni, ha én nem voltam a szobában és a kanapén aludtam. Ezt egy hónapig csináltuk, vagy 6 hétig, nem tudom. Aztán átköltöztettük a saját szobájába. 1 hétig úgy aludt mint a bunda, átaludta többször is az éjszakát. Most meg jó két hete de lehet hogy három, egyszerűen két-három órát kell ringatni az éjszaka közepén, mert bealszik igyan de amint átteszem az ágyába felébred és sírva kapaszkodik vissza rám. Tegnapelőtt anyósnál aludt, ott viszont átaludta az éjszakát pedig azelőtt meg nála volt ébren éjjel órákon át.

Most mit csináljak? Ez mi? Szeparációs szorongás? A fogain nem látom hogy kikívánkozna akármelyik is. Nem szoptatok, tápit kap, éjjel csak vizet kap. Az apja se tudja visszaaltatni, illetve de, csak amint beteszi az ágyba nála is felébred.

Adjatok tanácsot! Mit tegyek? Ez neki sem jó, hogy nem alszik rendesen. Valami ötlet?


2013. dec. 27. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Hozzászoktattad, hogy mellette vagy.

Tedd az ágyába és hagyd egyedül, akkor is ha sír.

Ha altatgatod-ringatod, akkor mindig elvárja éjjel ezt.

2013. dec. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Soha nem aludt velem, mindig is saját ágyban aludt, csak velünk egy szobában. Anyóssal meg egy ágyban aludta át az éjszakát.
2013. dec. 27. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk és rengeteg ismerősömnél ugyanez van. Nem tudsz ellene mit tenni. Ez ilyen korban egy jelenség. Valakit elér, valakit nem. Eddig senki nem tudta az ismeretségi körömben megoldani ezt a problémát.

Mi sokszor egy ágyban alszunk. Ott altatjuk el, aztán áttesszük a kiságyba. Ez azért alakult így,mert mióta állni tudott, a kiságyban nem volt hajlandó még erőszakkal sem feküdni. nemhogy elaludni...De mostanában erősen fogzik, sokat sír éjszaka is, ez is közrejátszik.Meg most hogy önálló, megy mindenfelé, saját akarata van, így nem tudok vele harcolni. Kap jövő hónapban nagy ágyat, akkor nem kell hozzá talán úgy rohangálnom. Majd ő jön hozzánk. De a kiságyban egyáltalán nem érzi jól magát, erre rájöttem. A rácsok bezárják.

egyébként nekem a babakocsit sem szereti. Viszont rájöttem, ha leveszem a karfát, akkor elüldögél benne szépen. Így csak biztonsági övvel van bekötve. Egyértelművé tette, hogy nem szereti a korlátokat. Ugyanezt fedeztem fel a kiságy miatt is. Ez van.Hátha a nagy ágy segíteni fog!

2013. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 14 hónapos volt karácsonykor a fiam.
2013. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én azért megpróbálnám, hogy adok neki tápit, ha ennyire nem tud visszaaludni. gondolom este uis lefekvés előtt azt kap, ha másért nem, a rituálé miatt, lehet ez segít.
2013. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam már de az se segített. :( jó étvágyú amúgy, van hogy velünk vacsorázik, ettől függően kap lefekvés előtt 150-210 mili tápit és alszik egy órát. Felébred, elringatom, alszik 11-ig, jó esetben 1-ig. Aztán megy a műsor: álomba ringatás, letesz, felkel, álomba ringatás, letesz, felkel és ez így megy órákon át. Én ezt nem bírom már! Nagyon nehezen alszom el amúgy is, délután másfél-két órát alszik, mire én bealudnék úgy istenesen, már kel is. Komolyan 3-4 órákat alszom már két hónapja, ami eddig nem volt így. Nem volt hasfájós, hamar átállt az éjszakai 1x 2x kelésre. De most?! Kikészít teljesen! Nem tudom mit csináljak!
2013. dec. 27. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!