Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tisztálkodási szereket...

Milyen tisztálkodási szereket kell majd vásárolnom az újszülött babámnak?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, mert igen tanácstalan vagyok. Kezdve a köldökápolástól a fürdetésig, a bőrápolásig. A gyógyszertáriak is érdekelnek!
2008. júl. 15. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Köldökápoláshoz olaj és hintőpor.

Fürdéshez fürdetőkrém, babafürdető pl:johnson

sampon ha kell, fürdetőolaj

jó ha tarasz otthon olivaolajat, mert nagyon jó a baba bőrének.

testápoló, popsikrém vagy pelenkakiütés elleni krém fog kelleni.

2 db fürdőlepedő, esetleg pelenka anyagú kifogó.

vízhőmérő, körömollo, köldöktapasz, babahajkefe, ha esetleg koszmó lesz a fejbőrén.

Az elején felír a doki receptre egy kezdőcsomagot, amiben van sokminden ilyesmi..hasznos lehet..

Javaslom, hogy mindenből kisebbet vegyél először, mert ha a baba érzékeny valamire le kell majd cserélni. pl nem minden kicsi bírja ugyanazt a popsikrémet..ezért vegyél kisebbet, hogy ne kelljen annyit kidobni, ha nem jó.

Lehet valami kimaradt , de ezek nagyjából kellenek.

2008. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az orvos írt fel egy kezdőcsomagot, nagyon jó volt és 3 hónapos koráig csak ezt a -naturland- fürdetőkrémet használtam, és azt a popsikrémet amit ő írt receptre és kikutyulták. Én csak gabi termékeket használok, a jonsonra allergizált a kicsim. Nekünk kellett a babaolaj és púder is a hajlatokba. Ez is gabi volt és még az is. NAgyon száraz volt a pici bőre így mindig fürcsi elött leolajoztam mindenét. Sampon is mivel hajasbébi. :) De ezt eleinte csak hetente használtam, a fürdetőkrémtől mindig összeállt a kis haja.

A köldökre valami ecsetelőt kaptunk, minden pelenkázáskor át kellett kenegetni vele, nem volt púder. 3 hét alatt szépen leesett.

Kifogót vettem jó puhát a fürcsihez.

Ja és borax olaj, a szájpenész ellen, megelőzni jobb mint aztán szenvedjen a manó.

De ha hazajöttök, max két nap és dokihoz kell vinni, vagy ő megy házhoz és mindent felír, elmond. Nagy segítség!

Jó babázást és egészséget nektek.

2008. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első időkben, csak amit a doki felír.

Ő írni fog neked popsikenőcsöt, fürdetőkrémet, spec hintőport.

Amit vehetsz előre, az 70%-os alkhol a köldökére, steril vatta a köldökére, napraforgó olaj a fejére koszmó ellen, paraffin olaj a hajlataira fürdés előtt, és sampon a kis hajára.

Vehetsz még persze pelenkát, azt ki kell tapasztalnod, melyik jó a babádnak, és popsitörlőt (én tescosat használtam, jó volt, csak az idegesített, hogy nem jöttek szét a lapok. Most vettem dm-es babylove-t, de ez sem jön szét, és nem is olyan nedves..)

Én vettem még vattakorongot, egyszerűbb használni, mint a vattát.

VEhetsz még kamillavirágot, néha jól jöhet a babához.

Vehetsz még neugranormon kenőcsöt, jó lesz a bőrére, ha hámlik majd pár naposan, nem repedezik ki a bőre.

2008. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én bema bébi babaápolókat vettem az orvos által felírtakon túl.Ezek természetesek, bio tanusítvánnyal ellátott gyógynövény készítmények. Nem tartalmaznak semmi illatanyagot vagy vegyszert stb. Sajnos sok neves márkában megtaláltam a sodyum lauryl szulfátot ami egy durva zsíroldó egy emulgálószer ami nem elég, hogy az autómosóban és a mosogatószerekben is van, de még rákkeltő is, szürkehályogot okoz, a piciknél meg szem fejlődési rendellenességeket stb. Én a bema termékekre esküszöm mert nem mindegy mit kenek a picire.
2010. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Gyógyszertárit ne vegyél ha lehet. Kb abban az árban vagy olcsóbban vannak a bemák. Ezeket én is ismerem, de sajna itthon még nics ez sem elterjedve mint ahogy sok más jó dolog sem.:( Szóval én is bemát ajánlok mert ez tényleg jó.:)
2010. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!