Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tisztítjátok babátok...

Hogyan tisztítjátok babátok orrát mikor náthás?

Figyelt kérdés
nem szereti a porszívót és állandóan elfordítja a fejét ha meg le fogjuk üvölteni kezd. 8hónapos és most nagyon meg van fázva csak úgy ömlik az orra pedig kap orrcseppet is.

2013. dec. 30. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Orrszívóval, sajna nekünk is üvöltött, de pár nap után megszokta, és már nem ordított, de az első napok horrorok voltak :(.

Most már 2 éves, és már nem fél tőle, néha kéri is, hogy szívjuk ki.

Sajna muszáj orrszívózni, nehogy valami szövődményt kapjon, mi is utáltuk.

2013. dec. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
minden gyerek utálja a z orrszivót, de csak ez az egyetlen ami hatásos. sajnos le kell fogni és ugy kiszivni neki. Én eddig egy gyereket látam aki magátl vite amikor kellett de ö már 1,5 éves. Sajnos minden gyerek végig üvölti rugkapál stb. De hidd el az ö érdekében teszed és egy pillanat alatt meg van.
2013. dec. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha üvölt, ha nem, akkor is folyamatosan kell szívni, mert a fülére mehet. Le kell fogni, ketten csináljátok, ha egyedül nem megy.Nekünk is ez volt, most két éves, és egész jól elvan vele. Inkább legyen ez, minthogy szövődménye legyen.
2013. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyan nem retteg tőle, de elfordítja a fejét.

Én szorosan lefogom és úgy szívom ki az orrát.

Inkább pár kellemetlen másodperc, minthogy rámenjen a fülére.

2013. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretik,de muszáj.Próbáld meg elterelni a figyelmét.Nekünk egy plüss vált be,először annak szívtuk,közben nevetgéltünk,viccelődtünk,hogy hú de jó...így sírás nélkül sikerült.Nálunk ezek a dolgok másban is beváltak,fogmosás,hajmosás,stb...
2013. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem nem szeretem kérdés. Nekem 8x szúrták a fülemet kiskoromban, inkább lefogom és megküzdök a fiammal egy porszívózás erejéig, minthogy az ölemben lefogva szúrják fel a fülét vagy az arcüregét. Erre tisztán emlékszem kiskoromból, pedig 3 éves voltam. Egy 8 hónapossal könnyebb, mint egy 1,5 évessel.... elhiheted. Ráadásul egyedül kell megoldanom. Most gondolkodom, hogy beruházok egy Nosiboo-ra, mert a fiam minden háztartási gép hangját utálja, ha nem megy a porszívó magának csinálja, csak bekapcsolva ne legyen. Szóval, muszáj. Sterimar orrspry, szívás-Nasivin Sanft orrcsepp, Sinupret csepp, Baby Luuf balzsam, Cebion c vitamin, 4-5 nap alatt eddig ezzel a kombóval kikeveredtünk a náthákból szerencsére ez még csak a 3. a 18 hónap alatt.
2013. dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem hatalmas szerencsém van a kisfiammal, mert soha nem félt az orrszívótól, a fejét sem akarta elfordítani, inkább csak érdeklődve pislogott, hogy most mi történik. Később már magának szívta az orrát, szépen tartotta az orrához a szívót.

De igazuk van a többieknek, sajnos muszáj szívni, mert problémákat okozhat, ha bent marad a váladék. Mindenképp használj előtte tengervize orrsprayt, az segít fellazítani a váladékot, így kevésbé kellemetlen. Ha nincs benne olyan sok trutymó, vagy már nem olyan folyós, akkor megpróbálkozhatsz a kézi pumpás orrszívóval, a szilárdabb dolgokat kiszedi az is, és attól talán kevésbé fél a baba.

2013. dec. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
porszívóra köthető orrszívóval, naponta 2 szer vagy 3-szor. hiába üvölt warra az 1-2 percre. ha nem csináltuk volna akkor ráhúzódott volna a fülére a nátha, és a fülgyulladás az még rosszabb. de lerakódhat az orr melléküregben is meg az arcüregben is. az megintcsak rosszabb.
2013. dec. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!