Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha a 9 hónapos fiam...

Normális, ha a 9 hónapos fiam leszokik a ciciről? Erőltessem?

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
igen nnormális. sok baba magától elválasztódik. Nincs ezzel smemi gond, ne eröltesd.
2013. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi. Azt olvastam itt egy kérdésnél, hogy ha a baba egy éves kora előtt elválasztja magát, annak oka van, meg hogy nem jól szoptat anyuka, és azért van ez. Emiatt is kérdeztem..
2013. dec. 31. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
sok baba leszokik magától és nem azért mert ne jól szoptattad. ha igy lenne nem tudtad volna eddig szoptatni.
2013. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell eröltetni, ha igy akarja akkor hagyd. Az meg hülyeség amit olvastál... :)
2013. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%

Mindenképpen érdemes keresni az okot, ami miatt most nem akar cicizni, ennyi idősen még szüksége van rá.

Ha szopás előtt kapja a hozzátáplálást, akkor lehet már nem elég éhes utána. Szoptasd a szilárd étel előtt.

Ha most jött meg szülés után először esetleg, akkor az a tej ízét befolyásolhatja, pár napig idegenkedhet a szokatlan íztől.

Lehet az ok fogzás, lappangó betegség, túl sok érdekes dolog ami elvonja a figyelmét, vagy szopi közbeni rossz élmény (pl ráharapott a melledre és felkiáltottál), valami amit ettél/ittál (pl egyes vitaminok, étrendkiegészítők).

2013. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem most jött meg először, és nem sír szoptatáskor, vagy ilyesmi, nem is etetem előtte, csak egyszerűen tátog, de nem szopik, viszont a kanalat habzsolja. Nem tudom, hogy egyáltalán van-e valami különösebb oka, vagy csak ráunt a dologra.
2013. dec. 31. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
A lànyom 8 hònaposan hagyta abba.1 hèt alatt leszokott.Azòta a cumit rêszesìti előnybe, magàtòl akarta ìgy.10 hònapos most, tàpszert kap tej helyett.
2013. dec. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne eroltesd! Az enyem 7 hos kora utan (egy megbetegedes utan) nem nagyon akart szopizni. Mindig csak jatszott es nem erdekelte. En eroltettem de csak azt ertem el hogy elkezdett sirni. Akkor abbahagytam. Az enyem is szeret kanalazni es elonyben reszesiti a cumisuveget (mert az konnyebb, lehet vele jatszani, tud vele nezelodni...), bar mar az sem erdekli annyira. En probalok mas formaban tejtermeket adni neki meg minel valtozatosabban eteni.
2014. jan. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!