Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes kisfiamnak tegnap...

4 hetes kisfiamnak tegnap este alvadt vérdarabot és egy kis véres részt találtam a székletében, nagyon megijedtem, vkinek volt hasonló?

Figyelt kérdés
Aznap nem volt széklete ahogy mindig, csak délutánra, és akkor. A dokinőm megnyugtatott hogy előfordulhat, ha nem rendszeres nem nagy baj. Azóta már volt ismét széklet, de hál istennek abban nem volt már semmi.
2009. nov. 28. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan csak hallottam, hogy tejérzékenységtől előfordulhat ilyesmi, de pontosan nem tudom, hogy annak hogyan kell kinézni.

Saját tapasztalat: 5 hós kisbabám (állítólag szárnyas bőrén élősködőtől) fertőzést kapott. 1 hétig voltunk kórházban.

Figyelgesd! Ha újra jelentkezik, vidd vissza orvoshoz!

2009. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, a helyzet az, hogy sajnos nagyon kevés a tejem, minimális, így tápszert kap születése óta, és néha sikerül 50 ml-vel kiegészítenem az étkezését anyatejjel, ez épp tegnap volt, a véres széklet előtt. Szóval nem tudom van-e összefüggés.

És milyen vizsgálatok voltak mikor kórházba kerültetek?

2009. nov. 28. 13:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kisfiánál ezzel a tünettel kezdődött a tejérzékenység, remélem nálatok nem lesz baj.
2009. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vérvétel, vizelet-, székletvizsgálat. Elkülönítőben voltunk.

Már jó régen volt, nem emlékszem a gyógyszer nevére, amit kaptunk,csak hogy forte volt a vége.

Sok tejet fogyasztasz?

2009. nov. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem iszok sok tejet, maximum naponta 1-2 pohár, inkább csak kávéhoz szoktam. De ha még így is előfordulhat a tejérzékenység, hogy tápszerezünk akkor inkább nem is fogok inni még ennyit sem.

Én is remélem hogy már nem fordul elő többet és nem lesz semmi baj. Köszönöm.

2009. nov. 28. 18:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A tápszertől is lehet tejérzékeny,az én kicsim is az.Enyhén véres széklettel,kezdődött,majd higult és benyálkásodott a kakija,és naponta vagy tizszer volt hasmenése,szerintem igyelgesd!
2009. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget, egyelőre hasmenést nem tapasztalok, jó tudni hogy tápszertől is kaphat tejérzékenységet. Mindenképpen figyelni fogom.
2009. nov. 28. 19:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok,azért szoktak először HA-s tápszereket felirni,mert abban bontott formában van a tejfehérje,de a babánk azt sem birta,igaz én is tejfehérje és tejcukor érzékeny vagyok.
2009. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam tejérzékeny és pont ezek a tünetei voltak. csináltak székletmintát vírusra és baktériumra is és negatív lett, ekkor kapta a Pregomin nevű tápszert, ez tejmentes és azonnal helyre jött. a sima HA -s tápszer sem jó, mert attól h HA-s még tejből készítik. a tápszerváltás előtt napi 6-8 zöldes nyálkás néha véres hasmenés, utána 2 naponta normális a székletünk.
2009. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, és mivel szoptattam is nekem is ki kellett vonnom a tejtermékeket. de úgy h még tejcsokit sem ehettem, szóval semmit amiben a legkisebb tej lehet. (még a kávéba tejpor sem mehet, ezt a kórházban mondták)
2009. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!