Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti el mernétek menni egy...

Ti el mernétek menni egy 14-15 hónapos gyermek mellől dolgozni úgy, hogy az apuka maradna otthon a kicsivel?

Figyelt kérdés
A párom egyéni vállalkozó, otthon dolgozik,viszont elég rossz anyagi helyzetbe kerültünk,viszont ha én elmennék dolgozni a Gyed Extra bevezetése miatt így sokkal jobban járnánk.Bölcsődébe nem tudom, hogy felvennék-e gondolom várni is kell, viszont nem szeretnénk több hónapot várni.Ő olyan munkát végez, hogy nem gond ha itthon marad,ráadásul segítség is lenne, nagymama,sógornő,aki szintén Gyes-en van) pár utcányira van.Néhány hónapra gondoltunk,amíg kifizetjük a plusz adósságokat és kitaláljuk hogyan tovább.Esetleg volt valaki hasonló helyzetben?
2014. jan. 4. 17:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
rá merném hagyni, mindent maximálisan jól tudna csinálni. Viszont szerintem nem tenne jót ez a férfiasságának, úgyhogy más megoldást keresnék
2014. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Igen itthon hagytam volna így,de nálunk bölcsibe ment 16 hónaposan mert a párom sem itthon dolgozott,imádja az első perctől abszolút nem bántam meg.
2014. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én az én férjemre rá merném bízni a gyereket (van egy 4 éves és egy 18 hónapos). Simán ellátja őket. Amikor a nagy kórházban volt, ő volt otthon a kicsivel, aki akkor volt 15 hónapos.
2014. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha apuka bevállalja,simán.Ettől nem leszel rossz anya.Ilyenkor midig elmondom,h az én nagymamám 6 hetes szabadság után volt kénytelen dolgozni,anyukája volt otthon a picivel.Ha így vagytok anyagi biztonságban,akkor ne habozz,hisz a pénztelenség még a kapcsolatot is rombolhatja...
2014. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ja!A bölcsit is megkérdezheted,ha van üres hely,felveszik év közben is-de mint tudod fizetős,így mondjuk jobban jártok,ha apa marad otthon.
2014. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
a magánbölcsi fizetős,de a sima az nem.illeve a kaját nyilván fizetni kell
2014. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nálunk eleve felmerült, hogy kb 1 éves kora után cserélünk és az apuka marad itthon, szerintem nyugodtan rábízhatod a párodra, attól függetlenül, hogy most mennyire veszi ki a részét az biztos, hogy képes rá, hogy ellássa.
2014. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
az állami bölcsi is fizetős már,gyermekgondozási díjnak hívják.nálunk 510ft/nap a kaja és max 10000ft lehet a gyg.díj. a jövedelemtől függ.
2014. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én a tgyás lejárta után, tehát a babám 5,5 hónapos korában visszamegyek dolgozni, és a férjem jön el gyedre. Nem aggódom amiatt, hogy ne tudná ellátni. Éppen azért, hogy felkészüljön, most is kiveszi a részét mindenből, tudja, hogy milyen tápszert eszik, mennyit, milyen gyógyszereket szed a fiúnk stb. Nekem lelkiismeretfurdalásom sincs a döntésünk miatt. Mindketten egyetértünk a döntésünkkel, és a legjobb emberre hagyom a fiamat. Az sem bánt, hogy emiatt esetleg jobban kötődik majd az édesapjához, mert a lényeg, hogy szeretetteljes légkörben tudjon felnőni.
2014. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
én rá merném hagyni, mert ő ellátja rendesen. de azt neked kell tudnod, hogy a te párodra ráhagyhatod -e
2014. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!