Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor en most ezt nagyon...

Akkor en most ezt nagyon elrontottam. Mit gondoltok? Nagyon megijedtem!

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 honapos es mar nagyon pici koratol - talan masfel honapja ultetem - hol az olemben, hol kiparnazva -igy meselek neki, bohockodunk, ugy ereztem igy jo neki. Raadasul a vedonom is latta ezt es nem szolt semmit.(persze nem orakon keresztul - 10-20 perc) Most olvastam egy kerdest, allitolag ez nagyon rossz a gerincere. Ha mostantol ezen valtoztatok van meg esely arra hogy minden okes legyen?
2009. nov. 30. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Most már nehogy felültesd a gyereket! Nem is értem hogy nem szólt a védőnő.

Gondolj bele milyen kis gyengék még a kicsik csontjaik, imádkozz, hogy ne legyen semmi baja a gyerekednek...

2009. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Szia, nem értem, a mai világban, hog lehet, hog valaki ennyire tájékozatlan, a védőnőről pedig nem is nilvánítanék véleményt... remélem ez nem vicc, mert annak tűnik... szóval ha ténleg kínoztad a gyereked gerincét másfél hónapig, számíthatsz rá, hog szegénynek problémái lesznek vele. Esetleg vidd el olyan orvoshoz aki fel tud világosítani, hogy gógytornával enyhíthető-e a károsodás.
2009. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Ezen már gondolkodtam én is. A kislányom 3.5 hónapos és én is ültetem. Nem azért mert nekem így jó, hanem egyszerűen húzza fel magát. Ha fekszik játék időben sokat sír, de amint függőleges helyzetbe kerül mosolyogva nézelődik. Próbáltam már félig ülő helyzetben kitámasztani, de akkor is csak próbálja felhúzni magát, és vagy teljesen összegömbölyödik, vagy sikerül neki, de akkor meg eldől :))

Igyekszem azért támasztani a gerincét. Gyakran a hordozóban van, mert abban nincs teljesen fekvő helyzetben.

Remélem én is, hogy nem lesz gond.

2009. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen pici babákat inkább hasra fektessétek, hogy erősödjön a nyaka, a hátizma. Attól hogy ültetitek a babáitokat csak ártotok nekik.
2009. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Ne ültesd,majd ha lesz ereje megtartani magát,ülni fog,nem szabad megterhelni a gerincét,de ha már így alakult,tornáztasd,azzal erősödik sokat és nem lesz baja.Pl a hátán fekve emelgesd a lábait,majd a kezeit,egyik lábát az ellentétes kezéhez,fordíts hasra...A bébihordót is max fél órákra ajánlják ilyen piciknek,figyelj rá...
2009. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! Koszi szepen! Nem orakrol van szo azert, hanem 10-20 percekrol, de tenyleg nagyon megijedtem.

Tornazni nagyon sokat szoktunk, imadja is! El kene vinnem orvoshoz szerintetek? Kerlek ne hurrogjatok le, de ugy ereztem ez neki tenyleg jo! azt mondjak ne eroltessek semmit es en pont torna kozben vettem eszre hogy mar nagyon szeretne felulni, es igy fokozatosan folultettem - inkabb felig ulo helyzetbe - 1 parna a hata mogott.

2009. nov. 30. 13:02
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
kedves kerdezo, nincs miert ugy megsertodni(bar az a valaszado kicsit nyersen fogalmazott)de ha 1,5 honapja elkazdted ultetgetni a babad akkor teljesen igaza van, nagyon nem kellett volna. nekem is van kicsi babam es nem hiszem, hogy egy 1-2-3 honapos baba annyira fel szeretne ulni. ha meg sir feksze akkor jatsz vele, vond el a figyelmet, nehogy mar az legyen a megoldas, hogy felulteted mert akkor hallgat...es igen, a tovabbiakban en kerulnem a dolgot. majd ha magatol felul a baba. a gyermekem soha nem volt meg csak kiparnazva sem(a hordozozban neha ult feligulo pozicioban, de nem lelkesedett kulonosebben erte) es 6 honapos mult mikor elkezdett felulni, 7 honaposan stabilan ult magatol. nem gondolom, hogy el volt kesve es nekem kellett volna ulttetgetnem, mert addig megtanul fejet emelni(0sokat volt hason), forogni, kuszni stb. mindennek meg van a maga rendje es ideje.
2009. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam is állandóan ült volna ,de én soha nem párnáztam ki ,mert szerintem ez kényszeres ülés és még babakocsival se tudtunk közlekedni az első 5 hónapban de kibírtam és pontosan 5 hónapos volt amikor felült magától pár percik 6 hónaposan felállt és most 9 hónapos és kb 3 métert megy egyedül és utánna leül.Ja és sose vezetgettem még eddig. Szerintem hagyd ,hogy a maga ütemjében fejlődjön!
2009. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Tudod mit ültesd fel, a te gyereked a TE DÖNTÉSED! DE NAGYON ÁRT A BABÁNAK!

Csak azt nem értem, hogy minek kérdezel ilyet, ha azokat a válaszokat lepontozod akik azt írják hogy NE TEDD.

Úgyis azt csinálsz amit akarsz!

2009. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vegyél neki pihenőszéket, abban biztonsággal bele tudod tenni félülő helyzetben, biztos tetszeni fog neki. A lányom is ilyen kis izgága volt, fel is ült a pihenőszékből 4,5 hónaposan. De Te ne ültesd és ne támaszd ki, mert tényleg ÁRTHAT neki.
2009. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!