Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is nyűgös ma a picitek?

Nektek is nyűgös ma a picitek?

Figyelt kérdés
Jövőhéten lessz 3 hónapos. Nem akar egész nap aludni csak ilyen egy órákat. Ha alszik is akkor is csak félig vagyis nagyon ébren. Az idő végett van ez vagy most van itt a növekedési ugrás és emiatt ilyen "nyugtalan"
2014. jan. 8. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Az enyém most 5 hós, de nem nyügös, jókedvü mint mindig.


A tiéd nyügös, nyafog is, vagy csak keveset alszik? Nem mindegy. Mikor az enyém 3 hós volt, ő is már csak ilyen rövideket aludt, aztán ébren volt 2-2,5 órát. De jókedvü volt ébren.

2014. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

holnap lesz 11 hetes és ma nekem is nyúgösebb egész nap. Tegnap csendben volt, egész nap aludt, ma meg nyüglődik. Lehet, nálunk kaki is jönni fog.


Igen, lehet a növekedési ugrás miatt is.

2014. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem már 19 hónapos a fiam, de eszméletlen hisztis volt délelőtt. Most szerencsére dél óta alszik, de van is mit kipihennem :-)
2014. jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyém már 2 éves, de katasztrófa :(.

Tegnap este 2 órán keresztül altattam, már azt hittem a hajam kihullik, ma már reggel fél 8-kor fent volt, gondoltam ebéd után hamar elalszik.

Szintén 2 óra kínlódás után feladtam :(.

Kivagyok.

2014. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Délelött nyafogott is... Sehogysem volt jó neki. Most is olyan éberen alszik ha kiesik a szájábol a cumi felébred rá, vagy ha bemegyek megnézni. remélem hamar el fog mulni :)

Köszönöm a válaszokat.

2014. jan. 8. 14:30
 6/9 anonim válasza:
Nekem tegnap volt ilyen a 3 hós lányom. Sőt! Nem csak nyűgös de össze -vissza evett. Ma már jobb kedvű de az evés az nem változott.....
2014. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ez pont ilyen időszak :)

azt vettem észre, hogy a babák az első két hétben jókat alszanak, aztán ez a jó időszak elmúlik. a hatodik héttől persze azért napközben 3-4 óránként csak-csak beszunyál, és akár 1-1,5 órát is alszik alkalmanként. DE CSAK egészen addig, míg 12 hetes nem lesz, akkor jön ez a végkimerültségig ébren levős időszak (volt, hogy a babám reggel 7-kor kelt és csak délután 5-kor aludt 1 órát. de az esti altatás már rendben zajlott)

ilyenkor az anyuka sírva fakad - mert igénybe veszi a gyerek meg azért is, mert azt hiszi, baja lesz a kisbabájának. pedig dehogy lesz baja. ha álmos "elájul", elalszik :)

ne aggód, pár hét és kialakít 3-4 alvós időszakot, kb. 40-60 perceset, és amíg nem zökken ebből ki - pl. apuka mondjuk kivesz 3-4 nap szabit, és otthon van veletek (mert ez is kizökkenti - nálunk ez okozta aztán ezt a jó kis pontos napirend borulást) :) szóval jó ideig megint lesz ráérős időszakod, főként, hogy hamarosan már egyedül is ellesz, tehát ha ébren van, akkor is eljátszogat, nem feltétlen "hív" téged.

amúgy van egy növekedési ugrás is ilyenkor, igen.


"A növekedési ugrások általában a baba 3 hetes, 3 hónapos és 6 hónapos korában következnek be." [link]

2014. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyik se nagyon aludt ebéd után (1 és 2,5 évesek).
2014. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Éjjel viszon jól alszik 7 kor fürdés , vacsi 8 kor már alszik és éjjel 3-kor kel.
2014. jan. 8. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!