Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám elesett és elharapta a...

Babám elesett és elharapta a száját belül fent, vérzett neki, kell valamit csinálni vele?

Figyelt kérdés
Kb. 1,5 cm-es a vágás és nagyon vérzett, de most már kb. 20 perce történt és nem vérzik.
2009. nov. 30. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már nem vérzik,akkor lassan nyugodjatok meg:) Sajnos az ilyet nem lehet elkerülni,és szörnyű figyelni,hogy vajon a fogacskák túlélték-e az esést.

Amikor a fiam elindult,egy hét alatt 4-szer repedt fel a szája,de azóta még nem fordult elő!(Pedig már 6 hónapja megy,fut).

Csak azt tudom tanácsolni,hogy ne nagyon mutassátok,hogy megijedtetek,mert félni fog.Ezen kívül sajnos mást nem igazán tudtok csinálni.Esetleg,ha tényleg 1,5 cm-es és zavarja evéskor,vidd el ügyeletre.Ha nem sírós,eszik rendesen,akkor majd meggyógyul.

2009. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez előfordul, főleg, miután elindul a lurkó. Én is megijedtem az első néhány alkalommal, de már "megedződtem". Egyetértek az előzővel, ne mutasd a kicsidnek, hogy megijesztett a dolog, csak vígasztald, mást nem nagyon tehetsz. Örökké nem foghatjuk a kezüket... :S


Az ilyen szájfelrepedések egyébként gyorsan, és nyom nélkül gyógyulnak. Én isn csak azon szoktam imádkozni, hogy a fogának ne legyen baja...

2009. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmit nem kell vele csinálni.Nálunk is előfordult,és én jobban megijedtem mint a fiam...ez már csak ilyen helyzet...:-)Erre vagyunk mi anyukák.:-)

2009. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi ugyanezzel bevittük a dokinéinkhez, (felhívtam, és mondta, ha tudom, vigyem be, inkább megnézi). Bojtorján- vagy kamillatea öblögetést ajánlott, mert fertőtlenít és elküldött gyerek-fogorvoshoz, aki nem röntgenezte meg, hanem, januárban, azaz az esetet követően három hónap múlva kell mennünk ellenőrzésre, hogy a fogacskával minden rendben van-e. Azóta kibújt, és úgy tűnik - hálistennek - minden rendben lesz!
2009. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!