Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig fog ez még tartani?

Meddig fog ez még tartani?

Figyelt kérdés
20 hónapos kislányom van, és egyszerűen nem tudom mi van vele az utóbbi időben. Harap, de olyan szinten hogy kék zöld folt leszek utána. Mit tegyek hogy ne legyen ilyen? vagy meddig fog ez még tartani? Ilyen korszakuk is van? Van hogy egyszer csak gondol egyet, huncutúl néz rám és jön és már harap is. Bántani nem bántom, de erélyesen rászólok, akkor meg kinevet. Próbáltam szépen nyugodt hangon is de semmit nem értem el vele.
2014. jan. 10. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Csapk a szájára
2014. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gabszem ***** válasza:
0%
azt mondják, úgy kell csinálni mintha nem éreznél semmit.. hát nem tudom nem vagyok a verés híve, de lehet hogy a szájára csapnék kicsit. Azt én se bírom mikor rászólok és kinevet.
2014. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondolhatjátok, hogy olyankor robbanni tudnék mikor kinevet. Egyszer meglegyintettem picit a száját de akkor azt mondta,hogy "mégegyszer" próbáltam úgy tenni mintha nem érezném, de hát fááááááááááájjjjjjjjjj.. Ez is a dackorszakhoz tartozik???
2014. jan. 10. 13:18
 4/9 A kérdező kommentje:
És az a legérdekesebb, hogy csak engem, az édesapját soha, őt nem.
2014. jan. 10. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a szájára nem csapnék inkább popsira. Lehet hogy lesz aki leszól emiatt mert "gyereket nem verünk" de 1: nem agyon verem 2: én úgy gondolom kell határt húzni.
2014. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hósan harapott sokat (főleg engem,nem apát). Rájöttem, hogy a harapásnak nagyobb reakciót hallatunk (felszisszenünk, elugrunk), tehát élvezi. Ezért ha más jó dolgot csinált, hangosan, kicsit ujjongva, teátrálisan dícsértük. A harapásnál minden alkalommal a szájára csaptam (persze csak meglegyintettem), szigorúan néztem, mondtam, hogy anyának ez fáj. Majd minden alkalommal kerestünk olyan játékot (rágókát) amit ha "ingere" van haraphat. 20 hósnál talán már nem a foga jön, nem tudom miért csinálja, nálunk azóta is működik (olyan édes, gyorsan keres valami harapnivalót -15 hónapos).
2014. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már azzal is próbálkoztam, hogy "anyának ez fáj, anya sír" de hatástalan. Aztán mondom neki, hogy harapjad magadat, nézzük mennyire fáj neked? Azt mondja "babának is" és megharapja a kezét, de csak neveti. hallottam, hogy valakinek a gyereke meg csíp, na az is kellemes lehet.
2014. jan. 10. 13:44
 8/9 Moncsycsy ***** válasza:
az én lányom 15 hónapos. üt, harap, és csíp is. elég kellemetlen. mikor látom a jelét hogy jönne ütni vagy harapni akkor megfogom és elmagyarázom hogy ezt mennyire nem szabad mert fáj,és hogy elfogom mesélni a mamának/apának/keresztnek, és nem csinálja, hanem odabújik, de előtte még rám kiabál. 1 hete még én sem tudtam mit csináljak, most ez bevált.
2014. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az én gyerekem is harapós. én óvatosan visszaharapok és nézem a reakcióját.egy ideig oda-vissza harapdáljuk egymást, és rájön, hogy ez bizony fáj, és akkor abbahagyja.

de persze én is mondom neki, miközben harap, hogy juj, fáj.

2014. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!