Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívtelen vagyok, racionális,...

Szívtelen vagyok, racionális, jól teszem, vagy nem? 9,5 hónapos kicsimhez 4 napja éjjel nem kelek fel.

Figyelt kérdés
Felsír, aztán kb. 3-4 perc múlva visszaalszik. Eddig mindig felvettem, megnyugtattam, visszaaltattam, de pár napja annyira fáradt voltam, hogy csak félálomban hallottam, hogy sír, mire észheztértem, már visszaaludt. Következő éjjel megint megpróbáltam, megint visszaaludt magától, ma éjjel megint. Nem tudom, hogy alkalmas-e ez a kor arra, hogy leszoktassam éjjel "magamról"?
2009. dec. 1. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálod, meg ha "nagyobb gondja van" akkor úgy sem alszik vissza 3-4 perc múlva.

Mi is így vagyunk van hogy elég egy "csissss" de van hogy meg kell itatni.

10 és fél hónapos kisfiú anyukája

2009. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem abszolút alkalmas. Szopizik még? Ha igen, akkor lehet, hogy azért kel, mert cicizne, de ideje már leszokni az éjjeli étkezésről (ami neki már nem is annyira étkezés ugye, csak anyázás...) Sőt, ha most nem szoktatod le, akkor később nagyon nehéz lesz. Ez így elég szerencsés eset, hogy visszaalszik 3-4 perc után. Ha pedig valami gond lenne, azt úgyis érzed, meg hallod a sírásán, szóval szerintem semmit nem csinálsz rosszul.

(másfél éves kislány anyukája, aki sokat szenvedett az éjszakai kelések miatt :))

2009. dec. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod. Ha visszaalszik pár perc alatt, az azt jelenti, hogy fels em ébredt igazán. Ahogy a felnőttek, úgy a gyerekek is szakaszokban alszanak, a mélyalvási szakaszt követi egy felületesebb alvás. Meg kell tanulni a szervezetének, hogy magától aludjon tovább. Később már fel sem fog sírni.
2009. dec. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!!! :-) Kis lelkiismeretfurdalás gyötört, de megnyugtattatok.

Igen, még szopizik, de este "rendes" vacsorát is eszik, mert az esti tejem mennyisége már nem az igazi.

2009. dec. 1. 09:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszaalszik pár perc múlva, akkor nincs gond. Meg fogja szokni. Ha tényleg hiányol, akkor nem hagyja abba az ordítást egy fél óráig sem. :-( Sajnos én így jártam a fiammal, aki még 20 hónaposan sem hagyja, hogy meglógjak mellőle. Szóval hosszan ne hagyd sírni, de ha csak ennyit sírdogál, akkor minden rendben, meg fogja szokni.
2009. dec. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt csinálom, szintén 9,5 hós. :) Én is azt vettem észre, hogy 3-4 percig nyöszörög (szerintem van amikor nincs is ébren) és utána elhallgat. Tök felesleges akkor bemenni hozzá, csak felébreszti az ember és akkor tényleg nem tud aludni. Különben nekem legalább 1x így is mennem kell hozzá mert nem alszik vissza. Olyankor szétnézünk a lakásban, megbeszéljük, hogy mindenki alszik (nem kapcsolok lámpát) iszik egy kis teát és ha szerencsém van alszik is tovább.
2009. dec. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is. Remélem ma is hasonlóan leszünk, bár itt telihold van, ami sajnos alvás téren ritkán jelent jót. :-)
2009. dec. 1. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!