Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kover a 10 honapos gyerekem?

Kover a 10 honapos gyerekem?

Figyelt kérdés

Kislanyom 3kg 40dekaval szuletett, most 10 homaposan 11 kg 70 dkg! Nem tudom pontosan milyen hosszu, de akiket lattam vele egykoruakat, toluk valamivel alacsonyabb, eleg hurkas baba, van rendesen combja, pocakja meg mindene :) most kezdett el kuszni, felallni, butorok menten lepegetni, nagyon sokat mozog.

Aggodok, mert sokan mondjak hogy hu de nagy, ha most kis pufi akkor kesobb is az lesz? Nem tudom mit valtoztassak az etrendjen, igy eszik:

Reggel 7kor szoptatom

10kor 100ml tapszer es fel uveg gyumolcs, de van hogy csak par kanal

1 orakor 200ml fozelek

4kor 150 ml fozelek vagy tejpep gyumolccsel de inkabb fozelek mert a tejpepet nem nagyon csipi

7kor kap 1-2 szem kolesgolyot vagy kukit, de csak ha nyugos, amugy semmit

Fel 9kor vacsizik 180 tap plussz szopik.

Napkozben ezen kivul meg 2x szopik, a ket alvashoz, azt nem tudom hogy mennyi.


Ez nagyon sok?


2014. jan. 14. 13:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hát az én fiamhoz képest jósok, mert ő 2éves lesz 2hét mulva, és tegnap mértem, most 11,5kg. :)) és 87cm.


Én is elhagynám a tápszert 10kor a kicsidnél és inkább csak gyümölcsöt etetnék vele.

Szerintem nem eteted túl a kicsidet, de ha ennyire jól hasznosít, akkor nem tudsz vele mit csinálni.

Édes kis husika lehet, ahogy mások is írták, most még nem sok ez a súly, de majd később lehet jobban kell rá figyelni.

Nekem van egy barátnőm, neki kislánya volt ilyen kis hurka-gyurka, nagyon kis dugó volt. most 6éves és teljesen átlagos testalkatú kislány lett. Nem vékony ránézésre, de egyátalán nem kövérkés sem, pont jó, átlagos testsúlyú, szép arányos kislány!

2014. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon nagy a súlya. Én nem értem napi 4 szoptatás mellé miért kell még kétszer tápszert is adni egy 10 hónapos rendkívül nagy súlyú gyereknek.
2014. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Azert mert tejem mar alig van...ha azt csinalom hogy az egesz napit kifejem es ugy adom oda, max 1 deci, es ugye elvileg 5 deci tejalaput, tehat anyatejet/tapot kene kapnia minimum egy nap.
2014. jan. 14. 14:23
 14/15 anonim ***** válasza:
34%
Ne legyen mar rendkivul nagy sulyu az a gyerek, ismerosom kisfia 6 hosan volt tobb mint 10 kilo. Na arra azt mondtam h kover. De nem egy 10 hosra. Aki epp most kezdi el a mozgas java reszet. Nem kicsi az teny de nem kover es vegkepp nem rendkivul nagy sulyu. Ez nevetseges kifejezes.
2014. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Lemertem es 70 cm.

Koszonom mindenkinek a valaszat!

2014. jan. 16. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!