Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lázasan alszik el este a...

Ha lázasan alszik el este a baba, felkeltek hozzá éjszaka?

Figyelt kérdés

9 hónapos Kisfiam reggel óta lázas. 38.6 volt napközben, most 38.8-al raktam le aludni. Kapott napközben Panadol babyt, az picit levitte neki de most estére újra felszökött a láza. Most aludt el, kapott kúpot.

Éjszaka felkeljek hozzá? Ébresszem is fel megmérni a lázát?

Mikor kell orvoshoz fordulni? Hány foknál? 10km-re van az ügyelet, oda tudunk menni éjszaka, de mikor érdemes? 40foknál már orvos, ugye?

Még nem volt soha lázas ezért is vagyok ilyen tudatlan.


2014. jan. 15. 19:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
76%

Szia,

éjjel mindenképp felkelnék párszor megtapogatni, mérés nélkül is érzed ha meleg. Ha betegek a gyerekeim, akkor egy szobában alszom velük, így hallod, ha sokat mocorog vagy esetleg nyöszörög. Sajnos az orvosok sokszor ilyen "nemtörődöm"-ök, de ez ne tántorítson el, mindenképp vidd el őt holnap megmutatni és ragaszkodj hozzá, hogy alaposan vizsgálja meg. Ok nélkül nem megy fel a láza. Az is lehet, hogy foga jön, de ez az enyhe idő kedvez mindenféle vírusnak, jobb ezt idejében fülön csípni!

Ha nem akar lemenni a láza, csinálhatsz hűtőfürdőt, úgy hogy olyan melegre készíted a vizet, amilyenben máskor is fürdik és fokozatosan hűtöd kb. 32 fokig. Negyed órát próbáld mindenképp benne tartani a vízben!

És igyon folyadékot (tea, rostos), szopizzon sokat(ha még van tejed)!

Nyugodj meg, és ha bármiben tudok segíteni, írj priviben is akár!

A legjobbakat!

2014. jan. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon örülök a normális szavaknak és sokat segitettetek.

A hűtőfürdést csináltuk, úgy ahogy irtátok.

2014. jan. 15. 20:09
 23/34 anonim ***** válasza:
58%

21-es vagyok,

hűtőfürdő után kúpot is adj! És nyuuuugi, szuper anyuka vagy! :)

2014. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
37%
9 hônapos volt a lànyom, magas làz semmi nem vitte le. elrohantunk orvoshoz, aki megàllapìtotta hogy 3 napos làz, kombinàlt kèszìtmènyeket kapott, hogy 40 fok fölè ne nagyon menjen...felkeltem èjjel hozzà, persze....vidd el az ügyeletre mèg olyan kicsi.....
2014. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
71%

1. Én sose rohanok azonnal az orvoshoz, ha belázasodik a gyerek, először megpróbálom levinni, neki is jobb, ha nem magas lázzal ül az orvosi rendelőben. Az orvosom még soha nem mondta, hogy rosszul csinálom.

2. Egyszer a nővéremnél lett beteg a gyerek, az ő orvosához vittük el, ő azt mondta, hogy nem kell csillapítani, még a 39 fokot sem, csak ha nyűgös a gyerek, mert akkor dolgozik az immunrendszer.

3. Ha nagyon felmegy a láza, szerintem úgyis felébred, de legalábbis észreveszed, hogy nyugtalanul alszik.

4. Holnap azért mindenképpen vidd el orvoshoz, ha lázas, ha nem. És én éjjel bemennék egyszer-kétszer megsimogatni.

2014. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!! :)
2014. jan. 15. 20:26
 27/34 anonim ***** válasza:
38%

A háromnapos láz tünetei

A szülőket gyakran ijeszti meg a betegség: ahogy a neve is mutatja, 3-5 nap alatt lezajlik, de a kicsi láza hirtelen akár 41 fokra is emelkedhet! Ezen kívül azonban sem torokfájás, sem orrfolyás nem jelentkezik, innen különböztethető meg a megfázástól és influenzától.

A fertőzés a baba közérzetén sem mutatkozik, nem lesz fáradtabb és sírósabb sem a betegség alatt. Amilyen hirtelen emelkedett meg a testhőmérséklet, három nap elteltével olyan gyorsan le is csökken, gyakran akár a szokásos alá. :) Nem kell mindenkit komolyan venni csak aki normálisan tud válaszolni. Szerencsére akadnak olyan anyukák akik tudják, hogy milyen volt még amikor tanácstalanul álltak bizonyos helyzetek előtt a tapasztalatlanság miatt. Na ők a normálisabbak :) Egy kalappal és jobbulást a picinek.

2014. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Fiam amikor lázas, max 1 óránként kelek hozzá éjszaka is. 2 napja nagyon lázas volt, éjfélig félóránként, utána óránként keltem, nem hiába, 22.30 és 23.00 között hirtelen felment 39 fokra a láza. Másnap egész nap nem bírtam 38 alá vinni, de a doki azt mondta hogy az már oké, nem lesz tőle baja, lényeg hogy 38-ra lemenjen (18 hónapos). Vidd dokihoz, én is vittem egy adag vizeletmintával (vesetágulata van, amikor egyéb tünet nélkül lázas akkor kell vizeletet nézni), gennyes a mandulája. Állítólag járvány van, az antibiotikum rendbe rakta, de volt kőkemény másfél napunk (és következő éjszaka sem aludtam, féltem hogy belázasodik, folyamatosan figyeltem). Remélem ti is hamar megússzátok! Ja és én 38 foknál már orvoshoz viszem :) Ha antibiotikumot kap, adj neki Normaflore-t, mert különben hasmenése is lesz...
2014. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Ez a 3 napos láz nagyon rosszul hangzik.

Holnap elviszem orvoshoz. Fél óránként nézem és ha fel kel inni megmérem a lázát.

Az első leíró válaszok után jól esik a kedves szó és a biztatás.

2014. jan. 15. 21:11
 30/34 anonim ***** válasza:

Szia,

Nem csináltad rosszul,hogy nem vitted dokihoz,ne aggódj!!Ha nincs mást tünet csak a láza,akkor valóban csak lázcsillapítót adnak.

És amúgy(a többi kedves hozzászólónak) én most nyáron voltam akkor 9 hónapos fiammal lázgörccsel kórházban.Ott sem csináltak semmit,41 foknál is csak kúpot adtak,szó nem volt injekcióról meg ilyenekről.Sőt a neurológus azt mondta nincs is értelme igazából a lázcsillapításnak,mert a lázgörcs nincs összefüggésben a magas lázzal,így csak közérzet javítás miatt kell lázat csillapítani.

Azóta is volt többször lázas fiam, a doki mindig azt mondja,hogy ha hosszabb ideig(1-2 nap) nem bírok a lázzal,nincs láz mentes időszak amikor elvan akkor vigyem kórházba!

Szóval a leírtak alapján mindent teljesen jól csináltál kérdező!!!

Még annyit,hogy mellettem alszik fiam mikor lázas, én már nagyjából ha megfogom a hátát akkor is érzem mi a helyzet.És én úgy tudom,hogy ha nagyon makacs a láz akkor a lázcsillapító beadása után 2 órával más hatóanyaút be lehet adni!!De csak ha nagyon magas volt és nem akar lemenni!(nálunk 39 fölött volt és 2 óra múlva sem ment le,akkor adtam mást)Tehát ha adsz panadolt(paracetamol),akkor később próbálkozhatsz mondjuk nurofennel(ibuprofen).

De akár a hűtőfürdő is jó lehet,más kérdés,hogy nálunk soha nem használt:)

Szóval a ne aggódj,semmi baj,hogy nem vitted ma dokihoz!!!

Békés,láz mentes éjszakát és jobbulást:)

2014. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!