Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik időszak volt a legnehez...

Melyik időszak volt a legnehezebb?

Figyelt kérdés
Még pici a babám, 2 hónapos, fáradt vagyok, de mindenki azt mondja, hogy ne rinyáljak, lesz ez még nehezebb is. Elhiszem én, de mindenki, aki ezt mondja, más-más korú gyerekére "panaszkodik". Azért mondják ezt, hogy sajnáljam őket jobban, vagy miért? Melyik korszak a legnehezebb a gyereknevelésben?
2014. jan. 24. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam még csak 15 hónapos, de a legnehezebb az 5. hónap volt (a mászáshoz készülő izommunka miatt nyüglődött szegény nagyon sokat).
2014. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál akkor, amikor 3 éves volt. 3 hónapig tartó dackorszak, hiszti...
2014. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyban függ a gyerek "temperamentumától" is. Nekem a csecsemőkor! Mert a lányom kb 1éves koráig folyamatosan ordított és nem aludt,hasfájós volt és bukott. Annyira kimerítő volt ez az időszak hogy sokszor nem is voltam magamnál!:(

A mostani dackorszaka(4éves lesz)igazi buli,pedig vannak veszélyes hisztijei.

2014. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A fiam 7,5 éves és azt mondom neked mindig egyre nehezebb és nehezebb. Mindig más problémák vannak, amit meg kell oldani és folyamatosan komolyodnak a problémák.

Most fáradt vagy, de ez a korszak tényleg nem tart sokáig.

Mindig csak arra tudok gondolni, hogy ez is elmúlik egyszer.

2014. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem minden korszak nehéz, de az anyuka egyre jobban hozzáedződik a dologhoz. Nagyjából emlékszem, hogy amikor az első babám pici volt, fáradt voltam, ha nem aludt jól éjjel. Most már 3 gyerek van, és ha 6 órát alszom éjszaka, akkor teljesen jól vagyok nappal. Egyszerűen megszoktam. Ahogy a gyereksírást meg a hisztit is, egyre kevésbé leszek tőle ideges. Szóval szerintem egyre könnyebb lesz.
2014. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Számomra az első időszak, a beleszokás az anyaságba volt eddig a legnehezebb. Most 20 hónapos, semmi gond nincs vele, és nem is igazán volt. Szerintem később lesz vele nehezebb.
2014. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyerek és szülő függő :) Az enyém is még csak 16 hónapos, de jelenleg azt mondom, hogy az első 3 hónap volt a legnehezebb. Akkor, az első 3 hónapban nem éreztem annak, csak csináltam kimerülésig a dolgomat. Viszont utána jött egy könnyebb időszak és akkor rakódtak le a dolgok, hogy mennyi szenvedés volt: komplikált majdnem koraszülés, intenzív, szoptatási nehézségek, komoly bukás, extra hasfájás. Utána sem könnyű (hozzátáplálás, ivás, alvási gondok, fognövekedés, oltások, betegségek, komolyabb sérülések, balesetek), de férjemmel minden nehéz esetnél felemlegetjük az első három hónapon végig tartó ordítást - azt überelni nem lehet :) De mi még a dackorszak előtt járunk, hangsúlyozom!
2014. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden korszak másért nehéz. Kisfiam 2 hónaposan megfordította a nappalt és éjszakát. Nagyon kimerítő volt. Majd jött a szeparációs időszak, most épp a fogzás van porondon, ami miatt nem akar egyedül aludni.
2014. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem az első 6-8 hét volt a legnehezebb(eddig).Minden új volt,bizonytalan voltam,ha nem aludt akkor sírt,fájt a szoptatás és játszottak velem a hormonok.


Ugyan még most sem vagyok túl tapasztalt,mert csak 10hónapos,de a szeparációs szorongás,fogzás és gyakori ébredések ellenére is jobban élvezem ezt az időszakot.Sokat nevet,bújik,összeszoktunk.Sokkal jobban kell rá figyelni,kevesebbet alszik de több az öröm is,szóval én nem mennék vissza a nagyon pici baba korszakához.

2014. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az elso 6-8 honap. A dackorszak meg elottunk bar, de most egesz jol elvagyunk. Az elejen az a nehez, hogy nem tudod mit hoz az ejjel, a nappal, miert sir, miert nem, eszik-e eleget stb. Majd megy a nyuglodes, mert o kuszna, de meg nem tud...hiszen hason is sir. Mar maszna, de meg csak kuszni tud. Majd mar menne, de meg csak a felallasnal tart...es ez igy tovabb. En azt hittem, hogy repulni akar, mert semmi nem volt jo neki! Mindig tobbet akart. De nalunk az nagyjabol vizvalaszto volt, hogy jarni kezdett.


Most hisztizik. En meg birom :)


Szerintem rinyalj nyugodtan. 2 honapossal sokkal nehezebb volt, mint most az 1 evessel ;) Aztan meg lesz sokkal nehezebb is. De az is nagy igazsag, amit mar leirtak, hogy edzodsz is.

2014. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!