Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is szerettek mindenből...

Ti is szerettek mindenből nagyon betankolni a babának? Vagy csak én vagyok ezzel egyedül? Mindenki csodálkozik! Többi lent.

Figyelt kérdés

Fél éves a kislányom. Havonta ennyi mindent veszek:

-3 pampers box ( majdnem 400 pelenka)

-10 csomag törlőkendő

-10 doboz tápszer

-80 üveg bébiétel és gyümölcs

-3-4 fürdető

-2 sampon

-egy óriás sudocrem


Már kész raktár van itthon, de muszáj megvennem mindig. Miért van ez? Valaki van még így? Vagy csodabogárnak számítok?


2014. jan. 24. 17:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hűha, egy kicsit túlzásba esel :-).


10 tápszer, 80 üveg bébiétel, 3-4 fürdető? Minden hónapban? Férjed mit szól? Szerintem vedd vissza egy kicsit ezt a raktározást, mert ez betegeges.

2014. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Amit én veszek:


-450 grammos sudocream nekünk 6 hónapig elég, de az egész család használja, pl égési sérülésnél.


-havi 3 csomag törlőkendő fogy (mindig van itthon+2)


-1 mannaszappan (van mindig tartalák plusz 1 db)


- sampon 4 hónapra elég, minden nap mosom a kis haját


- 2 csomag Libero kell egy hónapra (nincs tartalék, mindig marad 2 csomagból)


(anyatejes, tehát nem kell tápszer és én főzök, mert amúgy is főznék, tehát nem eszik üvegeset)


Nem vagyok egy spájzolós, pedig van kamránk, de nem gond, ha hónap végén kell vennem dolgokat, hál Istennek, valószínűleg ezért sem szoktam rá a tartalékolásra)


Nálam csodabogárnak számítasz és nagy túlzásnak érzem, de más meg rám mondja. :)

2014. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Miből mennyi megy el egy hónapban?

Ez nagyon durván sok, szerintem nem ártana szakembert keresned, mert később veszélyes mértéket is ölthet a dolog.

2014. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Egy kicsit soknak tűnik. Nálunk 2 nagy csomag Libero fogy(ott) és 4-5 csomag popsitörlő. Tápszert nem tudom, azt, ha reggel-este kap (az én lányom már nagyobb), talán 3 doboz/hó. 80 üveg bébikaját értem, napi 2-3 üveg és simán megvan. Én nem főztem pempőket, ipari mennyiségű üres üveget produkáltunk hónapokon keresztül. A 3-4 fürdető rengeteg, a 2 sampon meg pláne. Egy doboz Babé sampon fél évig elég. Sudocremet is csak kiegészítésül használunk a gyógyszertári vagy Babé popsikrém mellé és nem minden pelenkázásnál kenem. A 125 gr-os hónapokig elég. Szóval van olyan tétel, ami tényleg sok, van amit értek. És ezeket mind el is használjátok?
2014. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem túlzás.

Én mindig annyit vettem ami egy hónapra kell.

Ha két csomag pelenkát használtunk annyit,ha volt dobozos Pampers akkor persze vettem 1-2őt,és akkor 2 hónapig nem vettem pelust.

1 4dbos popsitörlőt

annyi tápszert amennyit megevett pl 2 dobozzal

akkor 2-3 doboz tejpép

10-15 üveges bébiételt,bébidesszertet

a sudocrémet legalább fél évig használtam,mert elég volt,sampont,fürdetőt is sok hónapig használtam


90%ban én főztem neki,nagyon szerettem babakaját készíteni

2014. jan. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Jajj :) nem vagy ezzel egyedül,csak én meg tudom állni (pontosabban a férjem leállít :D),hogy ne vegyek mindig. Ahányszor dm-ben,tescoban vagyunk (hetente) vennék neki pizsit,bodyt,krémeket,játékokat,de felesleges. Nekünk egy fürdető elég kb. másfél-2 hónapig (1 literes Hipp-es),sampont nem is veszek neki külön,babakajából eleinte mindig hetente vásároltam a következő hétre,aztán elhagytuk,szóval erre már nem kell költeni,de régebben elég sok ment el arra is. Pelusból általában másfél csomag/hó,ha többet vennénk nem is tudnám már hova pakolni,mert a ház összes szegletében van valami. Kicsit eltúlzod,de teljesen érthető,legalábbis én értem és átérzem!
2014. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem sok, nem is rengeteg, hanem elképesztően és FELESLEGESEN SOK!!!!

Sajnálom szegény Férjedet!


Én 1 csomag nagy Pampers-t veszek, ez kb. 2 hóra elég mert csak éjjelre használom, meg ha elmegyünk valahova, nappal DM-es pelust használunk.

Popsitörlő kb. 4csomag fogy egy hónapban.

Tápszert 11hós kora óta iszik (addig anyatejes volt) , és mivel azóta csak este eszik ezért 1 doboz több mint 1 hónapig elég kb.

Sose adtam neki bolti kaját, se íze se bűze. Nagyon ritkán ha elmentünk valahova akkor vittem magammal!

1 hónapban kb. 1 fürdető fogy el.

Egy nagy Sudocream 10 hónapig elég volt nekünk.


Mindezt figyelembe véve ez beteges!

2014. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlzás, és nem is értem igazán.

Tegyük fel hogy elmegy 300 pelenka egy hónapban, azaz kb. 100 marad minden hónapban, ezek szerint van vagy 600 darab felesleged fél év alatt de így is megveszed a plusz 400-at minden hónapban?

Vagy a sampon és a fürdető. 1 fürdetőnél biztos nem megy el több egy hónapban, de minden hónapban veszel újabb 3-4-et, azaz vagy 20 van otthon raktáron?

Sampon? Ha mindennap is mosod a haját akkor is fél év alatt a második üvegnél tarthatsz, de van otthon abból is vagy 10 pluszban, de meg fogod venni a következő hónapban is a plusz két üveget?

Ezek szerint 6 óriás Sudocrem is van otthon, és valószínűleg az első van még csak megbontva de fogsz venni jövő hónapban még egyet?

Ha ez így van én is kényszeresnek érzem ezt a vásárlásmániát. Azt látom kényszeresnek benne hogy minden hónapban ugyanazt, ugyanabban a mennyiségben megvenni, akkor is ha nincs rá szükség.

2014. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a csodabogár kifejezés nagyon enyhe! Neked valami bajod van. Ennyi mindent el sem használsz egy hónapban. Ha csak 150-200 pelenkát elhasználsz, a többi csak halmozódik. Mert hogy több van otthon, az oké, de ez a mennyiség nem normális. "Muszáj megvenned"-hidd el, valami gondod van, ki kéne deríteni mi. Vagy valami kényszeres vásárló vagy, vagy nem tudom....
2014. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!