Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jatszotok 5-6honapos...

Mit jatszotok 5-6honapos babatokkal? Milyen jatek koti le a figyelmet? Milyen mondokat mondotok vele/neki?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a csip-csip csókát szoktuk játszani, két ujjamat megfogja és úgy. Tök aranyos, már tartja a kezét, ha meghallja. Aztán már mondom neki a süti-süti pogácsát. Ha a kezemben van, szoktunk játszani a következőt: "Fújja szél a fákat, letöri az ágat, reccs!" És ilyenkor kicsit jobbra balra dülöngélünk.

Az én kislányom nagyon szereti, ha az asztalhoz ülünk. Ölemben van ilyenkor pár percre, mert nem erőltetem az ülést, bár ő nagyon élvezné, és pakolgatunk az asztalról.

Színes szalvétát szoktam adni neki ilyenkor, azt gyűrögeti, széttépi.

Ezen kívül van neki egy rongy könyve, tescos és állatok vannak benne. Azt nagyon szereti, azzal fél órát is elvan a kiságyban és "mesél" belőle.

Nemrég kapott FP kockákat ( sárga, kék, piros ) amik újabban nagyon felkeltik a figyelmét. Nem sok ideig, de azokat szereti hason fekve ütögetni, vagy odébtolni, ilyesmik.

Hát nagyjából ennyi.

2009. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hónapos a kisfiam, mindenféle csörgő, zörgő, színes játékot szeret. Van egy plüss rákja, amit imád, egyik vége olyan gumis mint a hűtőrágókák, a másik vége műanyag, a kis lábai plüssből vannak, ezeket mind jól lehet rágcsálni. Plüss méhecske, amit még nagyon szeret. Pihenőszékről lelógó mindenféle színes-zenélő kütyü. Ölben ülve anya kezét fogva valamilyen dallamra tapsolás. Tükörkép nézegetése. Újság gyűrögetés, asztalról pakolás. Habtapin hasalva különböző játékok elérése, szájba vétele. Járókában fekve lelógó dolgok ütögetése, nézegetése.


Énekelek neki pl Paff, a bűvös sárkány, Elvesztettem zsebkendőmet, Cirmos cica haj, Virágéknál ég a világ, Süss fel nap...


Ilyesmik.


[link]


[link]

2009. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!