Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti mikor és hogyan...

Anyukák, ti mikor és hogyan kezdtétek el a bilizést?

Figyelt kérdés
Most vettem meg a 15 hónapos kislányomnak a bilit, nemtudom, hogyan kezdjek neki a szoktatásához.
2009. dec. 4. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a helyzet. Mi is kb akkor kezdtük, most 17 hónaposan még semmi. Minden reggel és este fürdés előtt ráültetem, de nem nagy sikerrel. Mutatja a pelust mikor teli van, meg hozza a bilit, de ennyi.
2009. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Anyósom a lányom 3 hós kora óta ezzel nyüstöl,és mikor hat hósan megtudta hogy még nincs bilink, gyorsan vett egyet. :-) Kedves.

Nem használtuk, mert korainak is tartottam, egyszer kipróbáltam de csak sírt rajt, így eltettem. Kb két hete került elő a wc-szűkítő, azon szívesen ül. Először csak kipróbáltam,azon is üvölt e, de nem. Igaz bevittem magammal néhányszor előtte, mikor én mentem pisilni. Tetszett neki a hang, szerintem azért nem sírt ő sem, (a bilin még most is sír). Odagugoltam elé, tartottam és mondtam neki, hogy nyomjad a kakit, és nyomtam hanggal (remélem érted). Utánozott, és sikerült egy idő után. A napokban tanulta meg a kaka szót és tegnap már mondta hogy kaka, mentünk és tényleg kakilt. Van mikor már benn a pelusba és akkor szól, van hogy nem is szól. Ma egy csomó téves riasztás volt, és be is ment a pelusba, de még nem vagyunk elkésve. Kb fele kaki a wc-be megy és szerintem ez egy nem egész 13 hósnál tökjó. A pisit még nem tudom hogy tanítom meg, mert nem sikerült még akkor wc-n lenni, amikor pisilt így azt sem tudja azt hiszem mi az. Bár lehet hogy a téves riasztások alkalmával pisi volt, és azt is kakinak hívja, mert néha látom hogy picit nyom olyankor.

Szóval nekünk a bili nem jött be, de a taktika lehet hasonló. Szerintem jól haladunk, remélem a kezdésben tudtam ötletet adni, sajna többet nem tudok segíteni, mert mi itt tartunk most.

2009. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ebben a korban még nem lesz szobatiszta a kicsi, de érdemes próbálgatni, ráültetni,mi sokszor meseköönyvet nézegettünk, mikor én mentem wc-re kislányom is jött velem, és leültettem őt is. Általában nem sikerült bele semmi, de nem baj, ha meg sikerült valami, nagyon kell neki örülni. Fürdi előtt sokáig ült rajta mindig, amíg vizet csináltam, ilyenkor legtöbbször eredmény is volt, ahogy hallotta a vízcsobogást. Az a lényeg, hogy szokja meg, hogy rá kell ülni, és tudja, hogy mire való. Később, ahogy érik az idegrendszere, és a teste, majd megtanulja visszatartani, és tudja, hogy melyik az az érzés, mikor menni kell. Ja, és nagyon hasznos a felhúzhatós bugyipelus, sokkal könnyebb szoktatni, akár egyedül is gyorsan le tudja tolni.Sokszor meg este levettem a pelust róla, és egy darabig csak kisbugyiban volt, hogy azt is szokja meg, hogy nem mindig a pelus van, érezze, hogy milyen anélkül, illetve így ha bepisil, azt is jobban érzi.

Mi 2,5 évesen lettünk teljesen szobatiszták, furcsamód először éjszakára.

2009. dec. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En nannykent dolgozom kulfoldon,mar sok gyerekkel foglalkoztam-nem volt bili,csak wc szukito,felhuzhato pelus.most,hogy szuletett kisbabam,szerintem neki sem lesz.mi az elonye a bilinek?
2009. dec. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem erre még egy kicsit ráértek. Én úgy tudom,hogy 2 éves koruk körül érdemes ezzel foglalkozni. Az én kisfiam 18 hónapos,igaz van bilije,de még semmi. Néha cipeli magával,mondja hogy bili,de ennyi. Viszont sokszor bejön utánnunk a wc-re és mondja,hogy anya pisi,apa pisi. Olyankor szoktam neki mondani,hogy majd te iside pisilsz,de nem erőltetem. Szerintem ez jönni fog magától,ahogy fejlődik és ahogy egyre értelmesebb lesz.
2009. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bili előnye: ha én ülök a wc-n és neki is kell, akkor nem kell felugranom, nehogy bepisiljen, hanem le tud ülni mellém. :) Amúgy még előny, hogy hordozható, meg taln kényelmesebb nekik.

Én pl kislánykoromban nagyon székrekedéses volta, és a bilin a kicsit gubbasztó helyzetben könnyebben sikerült "alkotnom" mint a rendes wc-n

2009. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!