Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még másnak is olyan 1...

Van még másnak is olyan 1 évese, aki nem bírja a darabos ételt?

Figyelt kérdés
Ha darabosan próbálok adni valamit,akkor mindig öklendezik.a kiflitől meg száraz dolgoktól ritkábban,mint pl kenyér vagy a múltkor jóízűen kóstolta az almás rétest,amit sütöttem,attól bezzeg semmi baja nem volt :) minden főételt,amit főzök,turmixolni kell,pépesre.múltkor a paradicsomos húsgombócot úgy ahogy volt kihányta,az utolsó falat,amit evett,megakadt a torkán,mert gondoltam most már csak villával összenyomom,így azóta nem próbálkozok tovább,visszatértem a turmixhoz,vajon mikor próbálkozzak? vagy ha már több foga lesz,most 6 foga van,vagyis mindjárt 7 de az is elöl,a rágók még odébb vannak.köszönöm!
2014. jan. 27. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem fura, főleg, hogy van 6 foga. Elvileg szeretik használni is! Fiam egészben ette az almát, pedig még nem volt egy foga sem. Hááát....
2014. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor az enyém kivétel,ő nem szereti használni :D
2014. jan. 27. 22:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy belekotyogok, de a fogaknak a ragashoz meg semmi kozuk. Ahogy irtad is nem ragok. A lanyomnak 2 foga van, 1 eves, es azt eszik amit mi. A husokkal vigyazok, mert azt olvastam, hogy azt valoban majd csak a ragokkal tudja megragni. De pici darbokra vagva/tepve azt is megeszi.


Probaltad ugy, hogy a felet turmixoltad, a masik felet aprora vagtad, vagy villaval torted? Ne husgomboccal kezd, mondom lehet a hus miatt volt az baj, hanem mondjuk a krumplival, vagy repaval. Babakekszet adsz attol is oklendezik? Vagy ez is eppen olyan, amilyen kedve van?


Azert az, hogy az almas retest meg tudta enni mutat valamit;) Szerintem mar kepes lenne ra. Probald meg lassan, atmenetekkel. Ne ugy, hogy egyik nap turmix, masik nap villaval torod. Az nalunk sem jott be az elejen ;)

2014. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fiamnak volt ugyan ilyen, kiderült, hogy le voltak taadva a rágó izmai. Pár alkalommal voltunk Dévényesnél és mintha csoda történt volna.
2014. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gabszem ***** válasza:
nálunk is ezvolt és legalább másfél éves korig tartott pedig a kislányomnak 1 éves korára már 16 foga volt. szerintem nem a fogaktol függ hanem hogy szereto e lenyelni a darabosat vagy sem. most 2 éves és még most is előfordjl néha hogy ha nem tud elrágni valamit akkor öklendezik vagy kiköpi.
2014. jan. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is teljesen ez volt. De még a leturmixolt sem volt jó neki, csak a bébiétel, abból is a 4 hósoknak való! :) Viszont, a mi finom falatainkat mindig kostolgatta (mint nálatok az almásrétest). Az áttörés most karácsonykor volt - mindig máshol ettünk, és őt nagyon érdekelte mi mit eszünk, és csak olyanokat evett abban a pár napban. Utána már nem volt hajlandó elfogadni a bébikaját, törhetem a fejem, mit főzzek neki, amit meg is eszik :) 1 éves és 3 hónapos volt karácsonykor. Akkor talán 6 foga volt, most 8. Szerintem sincs nagy összefüggés közte. Egyszer megjön majd a kedve. Én ezen egyáltalán nem aggódtam. Eröltetni nincs értelme, mivel az enyém is kihányta az addig megevettet is, szóval türelemmel vártam :)

16 hónapos anyukája

2014. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk is ez volt. Azt hittem, sosem fog a gyerekem darabos ételt enni. 14 és fél hós, de még most is van olyan darabos étel, amit nem hajlandó megenni. Sőt, így a gyümit sem tudom neki odaadni,mert kiszívja a levét, vagy még azt sem, és kiköpködi. Szóval én annak idején a húslevessel vezettem be neki a darabosabb ételeket. Mindent nagyon picire összevágtam nem turmixoltam semmit. Lehet, hogy eleinte nehezen, de idővel egyre jobban megette a levest. Aztán meg már azon csodálkoztam, hogy pl. a milánói és rizses cuccok is, csak úgy csúsznak neki. Valahogy szívesebben eszi már ezeket. CSak az a frány gyümi.... :D. Szóva próbálj meg neki húslevest adni,elvégre az folyós is, de darabos is van benne, így átmenetet képez. Próba szerencse!
2014. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok sok választ! az jó ötletnek tűnik hogy fele-fele arányban pépesítem,hátha...a gyümölcsnél pl az almát elfogadja,meg igazából mindig mindent elfogadna :) csak nem tudja megenni,mindig lélegzetvisszafojtva nézem,mikor nyeli félre.pedig szívesen eszik.a darabossal még az a gondom is van hogy abból pl sokkal kevesebbet és hosszabb ideig eszi,mint ami pürésítve van.ha most megeszik egy kistányérral,abból csak pár falat lenne és várni rá egy órát?! vagy majd megszokja? köszi még egyszer!
2014. jan. 28. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!